Reklama

Osvobození od důchodového pojištění v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laurinka30
Povídálka 27 příspěvků 29.01.17 22:23
Osvobození od důchodového pojištění v Německu

Ahoj všichni,

prosím o pomoc, protože jsem v koncích. Mám 1.2. podepisovat prac. smlouvu na Teilzeit 20 hodin týdne-ALE k tomu jsem dostala papír, že pokud chci být osvobozena od povinného důchodového pojištění, musím to podepsat. Jednou podepíšu, už to nejde vrátit. Ale nikde k tomu nemůžu dohledat nějaké info…každý říká podepiš, nebudeš muset tolik odvádět z platu. Samozřejmě tím, podpisem strvzuji, že jsem byla seznámena se všemi následky. ALE MĚ PRÁVĚ ZAJÍMAJÍ TY NÁSLEDKY?? CO BY TO PRO MĚ ZNAMENALO V BUDOUCNU? Má němčina není bohužel tak perfektní, abych si zavolala na jakýkoliv německý úřad, kde by mi asi řekli víc, proto to zkouším zde. :roll:

Díky za jakékoliv info.

Reklama

Reakce:

Laurinka30
Povídálka 27 příspěvků 29.01.17 22:33

http://www.deutsche-rentenversicherung.de/…er_node.html

Tady se něco píše, ale nejsem si jistá co přesně.
:nevim: :nevim: :nevim:

Agrion
Závislačka 2763 příspěvků 30.01.17 07:13

Znamena to proste to, ze z let takto odpracovanych se ti nic nezapocita do duchodu :nevim: Zjisti si jestli jde jen i Renten- nebo i i Sozialver­sicherung. Dale pokud by sis zalozila stavebni sporeni, tak nedostanes od statu bonus. Zalezi. A jak dlouho bys tu praci chtela delat… neni pravda, ze je to na porad. Pri zmene zamestnani se bud musis nechat znovu osvobodit, nebo budes u normalniho uvazku clenen Rentenversicherung.

Laurinka30
Povídálka 27 příspěvků 30.01.17 22:05

No určitě když se najde něco lepšího, tak nebudu váhat odejít. Ale nikdy nevíš, takže to raději nepodepíšu a budu si to platit…někdo říká, že to podepíšu platit budu i tak, ale ne v takové výši.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama