Osvojení nynějším partnerem

16.10.19 08:30

Osvojeni nynějším partnerem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda máte nekdo zkušenost nebo nevite jak postupovat.
Mám 2 letého syna a jeho otec, můj bývalý partner, o něj nejevi zájem za celou dobu si ho vzal tak 3krat a to jeste tak ze ho dovedl k jeho matce a tim to skončilo. Alimenty neplati vice jak rok, kontaktu se vyhýbá jakémukoliv. Jen jednou za čas napíše přijdu si pro syna a doplatim a nikdy nic.pro syna je uplne cizi clovek. Hodně pije a vetsinu času prebyvat mezi lidm co berou drogy. Můj nynější partner se o syna stara od jeho roku je to pro nej vlastně tatinek. Budeme se brát a pritel by si chtel syna osvojit. Ale jak to udelat když s biologickym otcem se nelze domluvit, protoze ho nejde ani sehnat jen kdyzt on sám chce. Ani nikde nebydli teda spist kde se dá. Mate prosim nekdo zkusenost? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6140
16.10.19 08:36

Normálně přes soud, jakmile se vezmete musí manžel podat žádost o osvojení na soud :) oni si vás pozvou všechny zvlášť a tak jim povite jaký má biologický otec vztah s dítětem, případně vás domácím prostředí navštíví sociální pracovnice aby viděla vztah dítěte s manželem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
16.10.19 08:37

@Charlotteedith Musíš od otce, který je zapsaný v rodném listě sehnat souhlas s osvojením a taky podat na soud návrh na osvojení. Pokud dá bývalý partner souhlas, tak je to více méně formalita. Soud řeší zdravotní stav nového otce, jestli pracuje, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19668
16.10.19 08:41

@Charlotteedith bio otec musí souhlasit, třeba na to bude slyšet, že už nemusí platit alimenty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 08:41

@Habrk ono je umění samotného toho otce sehnat právě :zed: a i kdyby tak souhlas určitě nedá, on moc rád dělá naschvály :( právě jsem myslela jestli to nejde začít resit nejak bez něj :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 08:44

@stinga kdybych ho konecne sehnala a řekla mu to tak by určitě začal jak chce syna vídat, jak bude platit a ze bude jinej, to on umí ale jen by to odeznělo vse by bylo při starém a my bychom nedosahli niceho :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6140
16.10.19 08:44

@Habrk nám biologický otec dával souhlas až u soudu, souhlas jsem od něj nemusela shánět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
16.10.19 08:47

@Charlotteedith Bohužel bez něj, resp. bez jeho souhlasu to nepůjde. Asi máš ale na něj kontakt na telefon, když ti píše, že si přijde pro syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6140
16.10.19 08:48

@Charlotteedith jak jsem psala výš, nám biologický otec dával souhlas až u soudu kam si ho pozvali aby se vyjádřil. Nejlepší by bylo zeptat se přímo na OSPOD u vás ve městě aby ti řekli co a jak, nám řekli že ho mu pošlou dopis kdy se má dostavit a vyjádřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19668
16.10.19 08:48

@Charlotteedith no ale bez jeho souhlasu to prostě nepůjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
16.10.19 08:50

@Michaela02993 jenže pokud si zakladatelka myslí, že by se pan současný otec začal cukat a slibovat, jak se bude starat, tak by celý soud byl pro ni zbytečný. Je lépe mít souhlas už v ruce a podávat to současně s návrhem na osvojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19668
16.10.19 08:50
@Charlotteedith píše:
@Habrk ono je umění samotného toho otce sehnat právě :zed: a i kdyby tak souhlas určitě nedá, on moc rád dělá naschvály :( právě jsem myslela jestli to nejde začít resit nejak bez něj :nevim:

jo můžete to začít řešit bez něj, po svatbě dáte podnět na soud, ale bez jeho souhlasu ať dopředu nebo až v soudní síni, to prostě neprojde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 08:51

@Habrk Cislo mam ale bohužel je prave porad vypnuty, zapno ho jen když on chce napise co potrebuje a opet vypnuto. Sehnat ho osobně taky moc nejde, ani jeho rodiče nevi kde přesně je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6140
16.10.19 08:55

@Habrk asi je to lepší. U nás třeba biologický otec nevěděl co se děje dokud mu nepřišla soudní obsilka, ale přeci jen by bylo lepší kdyby se zakladatelka informovala u nich na ospodu, tam ji poradí asi nejlíp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 08:57

@stinga Takze když on si prostě postaví hlavu tak nemůžeme nic? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat