Reklama

Osvojení přítelova syna, kterého nemá v péči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tyna-Terezka
Povídálka 16 příspěvků 29.12.17 21:20
Osvojení přítelova syna kterého nemá v péči

Ahoj, potřebovala bych poradit. mám přítele, se kterým bydlíme spolu. Přítel má ročního syna kterého má v péči jeho matka ale ta se o něj vůbec nestará..malej je u nás třeba 14 dní, pak si jeho máma vzpomene že má dítě a na 2dny si ho vezme a pak je malý zase týden u nás.. dává nám ho špinavého, ubrečeného a hlavně hladového.. věčně si stěžuje jak nemá pro malého na jídlo, pleny přitom jí peněz dáváme dost..když je malý u nás je po diskotékách a hospodách.. chtěla bych vědět co musíme udělat aby jsme ho do péče dostali my..je mi malého líto..nemyslím si že s tím bude jeho máma souhlasit protože má z něj peníze.. malý je na mě zvyklý a já bych si ho chtěla adoptovat ale nevím jestli to vůbec jde..je to celé zmatené ale snad je to aspoň trochu srozumitelné. :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Markéta80
Hvězda diskuse 39621 příspěvků 29.12.17 21:26

@Tyna-Terezka jak jste spolu dlouho? To musí otec dítěte dát na soud ale proč by sis ho měla osvojit Ty když mámu má 8o až se rozejdete tak budeš na cizí dítě platit :mrgreen: Spíš by se otec mohl zajímat proč teda nemá na jídlo? Nestará se o něj nebo si to jen myslíte? Pokud ho zanedbábá měl to otec dítěte řešit snad hned :? Proč si na cizí dítě děláš nároky :roll:

terien
Echt Kelišová 7614 příspěvků 29.12.17 21:27

No v první řadě ho musí dostat do péče otec. Tam až tak úplně nezáleží, jestli bude matka souhlasit, záleží jak rozhodne soud. Zašla bych na socialku, dala návrh k soudu a rozjela to. S osvojením nebo adopci by musela souhlasit matka počítám, pokud ji soud nezbaví rodičovských práv a to jen tak neudělá. Pokud ho bude mít v péči partner, budete ho vychovávat spolu, nehnala bych se aby byl kluk úředně můj, to je kravina.

Hofida
Kecalka 257 příspěvků 1 inzerát 29.12.17 21:27

Zajít na OSPOD, vylicit situaci a poradit se. Adopci bych asi nezminovala, spíš prostě ať otec chce klučika do péče. Iniciativa by měla vycházet od otce, ne od tebe, ty ho podporuj doma a i před úřadama. Co babičky, teticky apod. Podpoří vás?

Tyna-Terezka
Povídálka 16 příspěvků 29.12.17 21:38

@Markéta80 jsme spolu rok a půl. Ikdyby jsme se rozešli což se doufám nestane protože plánujeme svojí rodinu ani bych s tím problém neměla. Toho malého nám jeho máma dala hned co je pustili z porodnice takže ho vychovávám od jeho narození a beru ho jako vlastního syna. Na malého platíme + kdykoli za náma přijde jeho matka tak dáváme peníze.. nestará se, doma žijou ve špíně, ona na něj řve že teď mu jídlo nedá, ať si počká až dokouří a podobně. Udělala to před přítelovo maminkou..když ho má u sebe tak ho většinou strčí kamarádkám ať ho hlídají což jsme se dozvěděli až ted a proto s tím chceme něco dělat..

Tyna-Terezka
Povídálka 16 příspěvků 29.12.17 21:41

@Hofida tohle chce hlavně přítel, chceme ho u sebe oba a proto se ptám protože nevíme co dělat.. ano dokonce i jeho maminky rodiče za náma přišli že už na to nemůžou koukat a že je Škoda že malej nemůže být s náma pořád..

Markéta80
Hvězda diskuse 39621 příspěvků 29.12.17 21:45

@Tyna-Terezka a proč jste to hned neřešili? To byla ve 3m když jste se dali dohoromady? Nemůže být psychicky nemocná? Nechápu že jste to neřešili hned a nechali v takovém prostředí kojence, co kdyby mu ublížila :?

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 29.12.17 21:46

@Tyna-Terezka To byla matka dítěte ve 3.měsíci těhotenství, když vy jste spolu začalali mít vztah. A ty nechodíš do práce, když máte většinu času roční dítko u vás?
Určitě bych matce dítě nebrala.Je šance, že dospěje a bude mít se synem lepší vztah.Jste s přítelem spolu krátce, navíc on je krátce po rozchodu s matkou svého dítěte-tak bych adopci syna neřešila.

Tyna-Terezka
Povídálka 16 příspěvků 29.12.17 21:52

@Markéta80 nikde jsme ho nenechali, většinu času byl u nás.. nikdy nás k nim domu nepustila až tenhle měsíc a ten bordel co jsme viděli byl neskutečný..všude špinavé prádlo, kočičinec..
@lasička1 byli spolu krátce a ona mu tvrdila že bere antikoncepci rozešli se a pár dní na to jsme se poznali a už spolu zůstali.. já jsem doma, starám se o svou těžce nemocnou maminku co s námi bydlí.. ikdyby jsme se vykašlali na adopci, co musíme udělat pro to aby malého dostal do péče přítel?

Markéta80
Hvězda diskuse 39621 příspěvků 29.12.17 22:00

@Tyna-Terezka ale viděli jste v čem vám ho dává tak nechápu proč jste to neřešili hned, už mohl být dávno u vás :?

bejbyn
Echt Kelišová 9710 příspěvků 29.12.17 22:05
@Tyna-Terezka píše:
@Markéta80 nikde jsme ho nenechali, většinu času byl u nás.. nikdy nás k nim domu nepustila až tenhle měsíc a ten bordel co jsme viděli byl neskutečný..všude špinavé prádlo, kočičinec..
@lasička1 byli spolu krátce a ona mu tvrdila že bere antikoncepci rozešli se a pár dní na to jsme se poznali a už spolu zůstali.. já jsem doma, starám se o svou těžce nemocnou maminku co s námi bydlí.. ikdyby jsme se vykašlali na adopci, co musíme udělat pro to aby malého dostal do péče přítel?

Ať přítel zajde na OSPOD, vylíčí situaci a oni mu pomůžou sepsat návrh k soudu na svěření do jeho péče. Zároveň bude ale potřeba sesbírat co nejvíc důkazů o tom, že se matka o dítě špatně stará, tedy fota, svědectví sousedů, že bývá malý stále u vás atd.Na šetření do bytu matky půjde ta pracovnice z OSPOD, zároveň si soud vyžádá i zprávu dětské lékařky.
Souhlasit asi matka nebude, protože by přišla nejen o rodičák a přídavky, ale ještě by otci musela platit alimenty na malýho. Takže bude potřeba co nejvíce důkazů a svědectví. Lehké to nebude, zvlášť u takto malého dítěte, aby ho dali do péče jen otci.

terien
Echt Kelišová 7614 příspěvků 29.12.17 22:07
@Tyna-Terezka píše:
@Hofida tohle chce hlavně přítel, chceme ho u sebe oba a proto se ptám protože nevíme co dělat.. ano dokonce i jeho maminky rodiče za náma přišli že už na to nemůžou koukat a že je Škoda že malej nemůže být s náma pořád..

Jo, jestli se jeho máma nestará tak bych o něj určitě bojovala, ale proč adopce proboha 8o

zoidberg
Extra třída :D 11575 příspěvků 29.12.17 22:13

Bude to chtít spoustu důkazů, peněz na právníka a času. Nejste ve stejné startovní pozici jako matka. Ale znám to a vím, že se to dá vyhrát.

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 29.12.17 22:23

Tak… osvojení tebou nepřipadá v úvahu. Kluk matku má. Pokud chce otec změnu výchovy, musí podat návrh k soudu. Na OSPOD sice podají informace, ale v současné době již návrhy většinou nesepisují. Je to kvůli tomu, že nemohou stranit jednomu z rodičů. Rodič si může návrh sepsat sám (není na tom nic těžkého a netřeba nic složitě sepisovat, dokazování se stejě provádí u soudu), nebo může zajít na soud (na opatrovnické odd.), kde návrh sepíšou, je to jejich povinnost, pokud se člověk dostaví. Bylo by lepší se tel. domluvit. A nebo u advokáta, což se hradí.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 29.12.17 22:41

Já myslím, že zadavatelka jen neví, jak to chodí, tak zmínila adopci. Takže bych řešila prostě jen svěření do péče otci, jak ti tu radí a budete dítko vychovávat spolu. Dítě matku má, takže tohle neřeš a budeš maceška
Ale běžte na ten OSPOD a podejte (otec) návrh k soudu, ať už ho máte, co nejdříve u sebe. Držím palce. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >