Osypalo se vám dítě po sirupu? (panadol, Nurofen, Sumetrolim)

25.1.10 09:47

osypalo se vam dite po sirupu? (panadol, Nurofen, Sumetrolim)

Dobry den, prosim o radu. Mala ma AE, posledni 4 tydny byla uplne cista, uz jsem se radovala. V patek v noci mela horecku, obvykle dostava cipky, nevim, co nas to napadlo, ale dali jsme ji sirup, rano se probudila s dvema flicky u pusy. Pres den dostala sirup Nurofen a v noci znovu Panadol. Je silene osypana, takhle jsem ji nikdy nevidela, zkusim to vyfotit. Na rukou se ji udelaly takove puchyre, takhle se atopak nikdy nechoval. Ted rano jsme byli u Dr. ten ji dal Sumetrolim, ja ji ho teda dala, ale zrejme ji to bude dal horsit, ne? Nemate nekdo zkusenost jakmoc je to strasne a co mam delat dal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.1.10 09:49

tady ta fotka: je videt, jak to ma i na puse a vsude po tele, takhle ekzem nikdynemela. Jsou to cervene pupence, nekde jako puchyrky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
25.1.10 10:08

A co na tu vyrážku řekl doktor?
Moje malá vypadala podobně když se osypala po Augmentinu, to jsou antibiotika. Jinak po panadolu, nurofenu atd. se neosypala nikdy a po Sumetrolimu taky ne… po těch antibiotikách ta vyrážka zmizla do tří dnů, ale taky sme je hned po osypání vysadili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
25.1.10 10:13

taky jsem takhle vypadala po Augmentinu. Mě moc pomohly Fenistil kapky, ale jsou myslím jen na předpis. Vojta se mi takhle osypal po pracím prášku a taky kapky pomohly - ztratilo se to do druhého dne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
25.1.10 10:21

Adámek se taky osypal po Augumentinu - ATB.Po ničem jiném,ani po žádném jiném léku nebo jídle ne..Alergik není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6915
25.1.10 10:21

Ahoj,

Matěj se mi osypal po panadolu. Sice to nevypadalo až takhle, spíš jako pupence po popálení kopřivou. Před tím se osypal stejně po atb sirupu Ospen. Po jiných sirupech (Klacid atb., Nurofen, Brufen) se neosypal. Tak jsem trochu koumala složení a narazila na parabeny, který ty osypávací sirupy obsahovaly. Ty neosypávací je neobsahovaly. Prozkoumala jsem info na netu a může být alergie na ně. Doktorka to odkývala, že může, tak to máme v papírech a sirupy pokud možno nedáváme.

Radím sirupy už nedávat, raději čípky nebo dospěláckej paralen (poradit se s dr. o dávce) a pamatovat si, na které byla reakce. Vyrážka snad brzo zmizí, hlavně už ty sirupy nee. A poradit se s dr.

Tak ať jsou pupeny brzo pryč.

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31502
25.1.10 10:36
MadGirlNancy píše:
Dobry den, prosim o radu. Mala ma AE, posledni 4 tydny byla uplne cista, uz jsem se radovala. V patek v noci mela horecku, obvykle dostava cipky, nevim, co nas to napadlo, ale dali jsme ji sirup, rano se probudila s dvema flicky u pusy. Pres den dostala sirup Nurofen a v noci znovu Panadol. Je silene osypana, takhle jsem ji nikdy nevidela, zkusim to vyfotit. Na rukou se ji udelaly takove puchyre, takhle se atopak nikdy nechoval. Ted rano jsme byli u Dr. ten ji dal Sumetrolim, ja ji ho teda dala, ale zrejme ji to bude dal horsit, ne? Nemate nekdo zkusenost jakmoc je to strasne a co mam delat dal?

AhojPROSÍM TĚ PODÍVEJ SE NA INTERNETU NA NUREFEN SIRUP NA ČÍSLO ŠARŽE JAKOU MÁŠ…NEDÁVNO TO BYLO V TELEVIZI ŽE TA ŠARŽE JE ŠPATNÁ A ŽE SE TO NEMÁ DĚTEM DÁVAT…POZOR JE TO HONDĚ NEBEZPEČNÉ MŮŽE SE I UDUSIT TŘEBA …NEBO ZTRATIT VĚDOMÍ…RYCHLE NA TO JUKNI NEVÍM TEď CO JE TO ZA ŠARŽI A LE NETU TO NĚKDE ZADEJ DO VYHLEDÁVAČE ŠPATNÁ ŠARŽE NUROFEN SIRUP A UVIDÍŠ NĚCO TI VYBĚHNE…PROTOŽE TA VYRÁŽKA NENÍ JEN TAK…TAK HONEM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.10 11:07

Makyto, my nemame jahodovy, ale pomerancovy, tak si myslim, ze to je ok…teda ohledne te kauzy nerovnomerna leciva latka.
(a Nurofen jsem ji dala jen jednu davku, pak uz Panadol porad a ted ten Sumetrolim)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ene
45
25.1.10 11:39

Nám se zase stalo, že dítěti naskákaly fleky po těle po podání paralenových čípků na teplotu. Nikdy jsme kromě 2 lžiček Panadol sirupu nic nebrali, je ještě mimi, nevím co mě napadlo vyzkoušet čípky, stály pár kaček, ale už je nepoužijeme. Máte někdo podobnou zkušenost? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.10 11:42

Ene, to je velmi zvlastni. Male jako alergicce davam PRAVE cipky, protoze obsahuji pouze lecivou latku + ztuzeny tuk. :dance: Kdyz si prectes, co vsechno je v sirupu, tak je jasne, ze reakce se ceka spis tam. Pokud tedy tvoje miminko neni alergicke na paracetamolum :nevim:

Nevite nahodou nekdo, zda existuje podobne ATB jako Sumetrolim, ale BEZ parabenu a BEZ laktozy??? Aby to ten nas Dr. mel jednodussi, kdyz mu reknu co chci. :roll: :-x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
25.1.10 11:49

Ahoj.

tak já nevím mi to holky naštěstí snáší dobře ale zkusila jsem pohledat co mají společného ve složení a Panadol a Nurofen docela dost. :nevim:

Nurofen jahoda
Složení - účinné látky:
Ibuprofenum 100 mg v 5 ml suspenze.
Složení - pomocné látky:
Monohydrát kyseliny citronové, dihydrát citronanu sodného, chlorid sodný, sodná sůl sacharinu, domifenium-bromid, polysorbát 80, roztok maltitolu, xanthanová klovatina, jahodové aroma, glycerol, čištěná voda.

Nurofen pomeranč
Složení - účinné látky:
V 5 ml suspenze je obsaženo 100 mg léčivé látky ibuprofenu.
Složení - pomocné látky:
Monohydrát kyseliny citronové, dihydrát citronanu sodného, chlorid sodný, sodná sůl sacharinu, domifenium-bromid, polysorbát 80, roztok maltitolu, xanthanová klovatina, pomerančové aroma, glycerol, čištěná voda.
http://www.lekynainternetu.cz/…deti-100-ml/

Panadol
Léčivá látka – Paracetamolum 120 mg v 5 ml přípravku (1 ml obsahuje 24 mg).
Pomocné látky – Azorubin, kyselina jablečná, tekutá glukóza, směs sodných solí parabenů, xanthanová klovatina, sorbitol 70% krystalizující, sorbitol, kyselina citronová, jahodové aroma, čištěná voda.

Brufen sirup
Složení - účinné látky:
Ibuprofenum 100 mg v 5 ml sirupu.
Složení - pomocné látky:
Methylparaben, propylparaben, sacharóza, monohydrát citronové kyseliny, benzoan sodný, práškovaný agar, glycerol, sorbitol 70% nekrystalizující, lehký kaolín, polysorbát 80, oranžová žluť (E110), pomerančové aroma, čištěná voda.

Ibalgin BABY
Složení - účinné látky:
Léčivou látkou v přípravku Ibalgin Baby je ibuprofen 100 mg v 5 ml suspenze.
Složení - pomocné látky:
Nekrystalizující sorbitol 70%, dihydrát sodné soli sacharinu, disperzní celulóza RC 591, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, polysorbát 60, monohydrát kyseliny citronové, malinové aroma, třešňová červeň 149, čištěná voda.
http://www.lekynainternetu.cz/p/ibalgin-baby/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
25.1.10 11:49

Malá měla dost velkou reakci v obličeji po jahodovém Panadolu. Podle doktorky to byla nejspíš rekce na ty jahody. Pomerančový Nurofen snáší bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.10 11:56

IvoV, no jsou to mnamky od pohledu :roll: Jsem presvedcena o tom, ze ji tam vadi nejaky ten chemicky hnus :cert: Takze od priste uz zase opet cipky - nechali jsme se s manzelem unest, ze u sirupu nevresti jak pavian a prosi „maminko, jeste“ :zed: :zed: :zed: a ovsem nikdy vice. Ted jen presvedcit toho naseho mileho pediatra, ze je to mozne, takovato reakce…ze kdyz to zatim nikdo u nej nemel, ze my muzeme byt prvni :cert: :cert: (jak uz nam bylo receno pri breast milk kolitide)
jezis, ja jsem nastvana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.10 12:04
Makyta píše:
MadGirlNancy píše:
Dobry den, prosim o radu. Mala ma AE, posledni 4 tydny byla uplne cista, uz jsem se radovala. V patek v noci mela horecku, obvykle dostava cipky, nevim, co nas to napadlo, ale dali jsme ji sirup, rano se probudila s dvema flicky u pusy. Pres den dostala sirup Nurofen a v noci znovu Panadol. Je silene osypana, takhle jsem ji nikdy nevidela, zkusim to vyfotit. Na rukou se ji udelaly takove puchyre, takhle se atopak nikdy nechoval. Ted rano jsme byli u Dr. ten ji dal Sumetrolim, ja ji ho teda dala, ale zrejme ji to bude dal horsit, ne? Nemate nekdo zkusenost jakmoc je to strasne a co mam delat dal?
AhojPROSÍM TĚ PODÍVEJ SE NA INTERNETU NA NUREFEN SIRUP NA ČÍSLO ŠARŽE JAKOU MÁŠ…NEDÁVNO TO BYLO V TELEVIZI ŽE TA ŠARŽE JE ŠPATNÁ A ŽE SE TO NEMÁ DĚTEM DÁVAT…POZOR JE TO HONDĚ NEBEZPEČNÉ MŮŽE SE I UDUSIT TŘEBA …NEBO ZTRATIT VĚDOMÍ…RYCHLE NA TO JUKNI NEVÍM TEď CO JE TO ZA ŠARŽI A LE NETU TO NĚKDE ZADEJ DO VYHLEDÁVAČE ŠPATNÁ ŠARŽE NUROFEN SIRUP A UVIDÍŠ NĚCO TI VYBĚHNE…PROTOŽE TA VYRÁŽKA NENÍ JEN TAK…TAK HONEM.

prosím te to trošku přeháníš…je to akorát o tom že je tam menší složení nečeho a tudíš při podání třeba horečky, to nesníží tak jak má, protože tam je malý pomer te látky…nic o udušení, atd..se ani nikde nikdy neříkalo a ani se nikde nepíše

my máme vyrážku alergickou na podávání nurofenu…jednou to nevadí ale jak mile to dám 2×-3× už se delaj vyrážky…máme na to doma prášky..na tu alergii..ale nedávám nurofen a je to v poho..po sumetrolimu sme nic nemely

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.10 12:06

tady to je stím nurofenem

http://www.sukl.cz/…e-08-01-2010

není to o tom že by ublížil atd ale o tom že nefunguje jak má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...