Reklama

Otáčení hlavičky v poloze na bříšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Něha
Stálice 91 příspěvků 23.09.18 16:46
Otáčení hlavičky v poloze na bříšku

Holky, jak dlouho vašim dětem trvá/trvalo, než otočily hlavičku v poloze na bříšku? Našemu mimi je 7 týdnů, přijde mi, že sám hlavičku obstojně udrží třeba když ho mám v náručí na odbrknutí, i se docela ode mne hlavičkou odstrkuje, ale když ho dám na bříško, tak mu to vždy trvá docela dlouho, než tu hlavičku otočí a někdy vůbec. U doktorky na pultu ji zatím taky ani jednou neotočil.

Reklama

Reakce:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 23.09.18 16:51

V klidu… nesrovnavej, každé mimco je jiné. Můj kluk zvednul poradne hlavu ve dvou měsících a týdnu… do te doby řval na břiše jak tur… teď má tři měsíce a hlavu udrží a kouká ale většinou tak dvě minuty. Má tu makovici těžkou :D dávej na bříško každý den aspoň 3× a malá si posílí svaly a bude zvedat hlavičku, každé mimi má jiné tempo ;)

luci.no
Kecalka 338 příspěvků 23.09.18 17:27

@Něha nepamatuji si, kdy děti otáčely hlavičku, ale vím, že mi doktorka říkala, že jim mám nenásilně pomáhat hlavu otočit (chytit 2 prsty za hlavu ze stran a pomalu otáčet). Taky je dobré je motivovat hračkou. A na bříško dávat při každém přebalovaní (nejlépe nahaté).

Něha
Stálice 91 příspěvků 23.09.18 19:11
@luci.no píše:
@Něha nepamatuji si, kdy děti otáčely hlavičku, ale vím, že mi doktorka říkala, že jim mám nenásilně pomáhat hlavu otočit (chytit 2 prsty za hlavu ze stran a pomalu otáčet). Taky je dobré je motivovat hračkou. A na bříško dávat při každém přebalovaní (nejlépe nahaté).

Hračku zkusím, ale přijde mi, že ještě moc nefixuje. Jednou dvakrát se mi stalo, že při dávání na bříško si hned “připravil” ručičky a zůstal na nich opěrný a hlavičku takto udržel, jak kdyby pásl koníčky… A nebo taky docela často hrabe nožičky pod sebe pod zadeček a nebo se nožičkama odstrkuje… ale tu hlavičku moc otáčet nechce…

luci.no
Kecalka 338 příspěvků 23.09.18 20:17

@Něha ruce mu nastav do správné polohy (i když podle jiné doktorky je jedno, jak jsou ruce položené) a podrž mu pánev u podložky (přitiskni zadek). Kdyžtak si to nech ukázat u pediatra. Nohy by totiž měly být natažené. A chce to tvrdou podložku, např. na posteli to není vhodné trénovat. Je důležité, aby hlavičku dával na obě strany. Pokud ji pokládá jen na jednu, zmiň se doktorce. Otáčet jí začne dřív nebo později, ale bude ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >