Otázka na pěstouny.

Anonymní
25.4.21 13:23

Otázka na pěstouny.

Zdravím všechny maminky i tatínka, chtěla bych se zeptat hlavně pěstounů nebo kohokoli, kdo o této problematice něco ví na jednu věc, jsem totiž v této oblasti nepolíbená. Jde o mého bratra, je gay a našel si muže s dětmi(pěstouna). Viděli se jen párkrát, několik měsíců si píšou a teď se bratr bude stěhovat za nimi přes celou republiku. Už se rozhodl a nenechá si to vymluvit, ma tam již zajištěné zaměstnání, jelikož mám ale nic moc neřekne, s mamkou nevíme, co pro něj znamená, že jeho partner je pěstoun. Jediné co jsme se dozvěděli od něho, že prý k nim několikrát do roka chodí odpor na jaké si kontroly, tak by nás zajímalo, zda bratr jako osoba ve společné domácnosti s tím bude mít něco společného. Snad jsem to napsala srozumitelně, podle nás si to představuje moc jednoduše. Díky za každou odpověď S.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26201
25.4.21 13:33

Já vůbec nechápu, na co se ptáš :nevim: prostě se ten člověk stará o děti, jelikož vlastní jako gay mít nemůže a adoptovat taky ne. Kolik je bratrovi a kolik jemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
25.4.21 13:39

A vy máte strach z čeho? Ospod chodí co půl roku na šetření do domácnosti, zároveň co dva měsíce doprovodná organizace. Celkem tak rodinu navštíví 8× za rok odborník, dohlížející na děti, resp. zjišťuje, zda je dětem v rodině dobře, nestrádají. Rovněž o poměrech rodině píše i zprávy soudu. Tvůj bratr nebude pěstounem, pouze osoba žijící ve společné domácnosti. Pokud bude v době šetření doma, mohou se ho také na něco přeptat. Nicméně se určitě budou ptát dětí na to, jak se jim s bratrem žije, jak se k nim chová apod.
Samozřejmě bude bratrovy přijmy budou posuzovaný společně, takže to bude mít pak dopad na různé dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14611
25.4.21 13:40
@Anonymní píše:
Zdravím všechny maminky i tatínka, chtěla bych se zeptat hlavně pěstounů nebo kohokoli, kdo o této problematice něco ví na jednu věc, jsem totiž v této oblasti nepolíbená. Jde o mého bratra, je gay a našel si muže s dětmi(pěstouna). Viděli se jen párkrát, několik měsíců si píšou a teď se bratr bude stěhovat za nimi přes celou republiku. Už se rozhodl a nenechá si to vymluvit, ma tam již zajištěné zaměstnání, jelikož mám ale nic moc neřekne, s mamkou nevíme, co pro něj znamená, že jeho partner je pěstoun. Jediné co jsme se dozvěděli od něho, že prý k nim několikrát do roka chodí odpor na jaké si kontroly, tak by nás zajímalo, zda bratr jako osoba ve společné domácnosti s tím bude mít něco společného. Snad jsem to napsala srozumitelně, podle nás si to představuje moc jednoduše. Díky za každou odpověď S.

Bohuzel nenapsala jsi to srozumitelne :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5266
25.4.21 14:27

Jak jednoduše si to podle tebe představuje? Bude žít s dětmi ve společné domácnosti, OSPOD by se tedy měl zajímat i o něj (co je zač, jestli nebere drogy a nechlastá, jaký je vztah mezi ním a pěstounem). Bratrův příjem se taky bude počítat do příjmu domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21954
25.4.21 14:28

A čeho se zakladatelko se svojí matkou bojíte? je bratr nějaký vágus nebo blázen nebo co, že by měl mít strach, že do jeho nové domácnosti občas přijde kontrola z OSPODu? asi nic příjemného, ale také nic, čeho by se měl normální slušný a pracující občan bát :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
25.4.21 15:57

Bratr je (předpokládám) dospělý, tak vám do jeho života nic není. Nějak jsem nepochopila, co přesně vám vadí. Že se chce odstěhovat daleko, k někomu kdo má děti v pěstounské péči? Nerozumím tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 20:17
@pikola píše:
Já vůbec nechápu, na co se ptáš :nevim: prostě se ten člověk stará o děti, jelikož vlastní jako gay mít nemůže a adoptovat taky ne. Kolik je bratrovi a kolik jemu?

Bratrovi je 26 A tomu příteli 29 a děti jsou na základní škole, první až devátá třída.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 20:22
@Murka píše:
Bratr je (předpokládám) dospělý, tak vám do jeho života nic není. Nějak jsem nepochopila, co přesně vám vadí. Že se chce odstěhovat daleko, k někomu kdo má děti v pěstounské péči? Nerozumím tomu.

No celkově nám to přijde divoký, párkrát se viděli na půl cesty, jednou u nich strávil víkend a jde tady pálit mosty, vzdal se dobré práce a to je jen příklad, tak máme strach co ho tam čeká a mámu nejvíc zaráží ty děcka, přeci jen se skoro neznají a on děti nemá, aby věděl co a jak. Tak nás jen zajímalo, jak to chodí, jestli ho budou nějak prověřovat a tak. Ne že by byl nějaký špatný člověk, je to normální slušný kluk, ale spíše ze zvědavosti, máma je z toho špatná. Je to její syn i když dospělý.

• Citovat
  • Nahlásit
15385
25.4.21 20:29
@Anonymní píše:
No celkově nám to přijde divoký, párkrát se viděli na půl cesty, jednou u nich strávil víkend a jde tady pálit mosty, vzdal se dobré práce a to je jen příklad, tak máme strach co ho tam čeká a mámu nejvíc zaráží ty děcka, přeci jen se skoro neznají a on děti nemá, aby věděl co a jak. Tak nás jen zajímalo, jak to chodí, jestli ho budou nějak prověřovat a tak. Ne že by byl nějaký špatný člověk, je to normální slušný kluk, ale spíše ze zvědavosti, máma je z toho špatná. Je to její syn i když dospělý.

z čeho je špatná? Že se odstěhuje? Že bude bydlet v domácnosti s dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26201
25.4.21 20:29
@Anonymní píše:

Myslím, že ve 26 už je dost starý, aby se rozhodoval sám a ne vy za něj. A když to nevyjde, zase se vrátí, předpokládám, že doteď bydlel s mámou, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
26.4.21 09:43
@Anonymní píše:

Pro tvého bratra z toho, že je přítel pěstoun žádné povinnosti neplynou teď, ani do budoucna. Jediná jeho povinnost je se k dětem chovat slušně a v případě výpadku přítele se o ně plnohodnotně postarat, jako v každé jiné rodině s dětmi. Po případném rozchodu se na tvého bratra nevztahují po právní stránce žádné povinnosti k dětem jestli se ptáš na toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat