Otázka na zežloutlé bělmo

Anonymní
4.5.20 18:50

Otázka na zežkoutlé bělmo

Zdravím, mám kamarádku která má nažloutlé oční bělmo a má nažloutlý obličej okolo nosu k bradě. Samozřejmě šla na internet a tam si přečetla všechno možné jako je žloutenka a další a samozřejmě ji vyděsilo i to že to může být něco s játry a bojí se jít k lékaři. Nevíte co by to mohlo být? Jinak jiné příznaky na žloutenku nemá. Nic ji neboli ani nepociťuje únavost nebo tak něco. Předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6049
4.5.20 19:05

At si zajde k lékaři, nutně. kdyby se jednalo jen o bělmo, tak napíšu, že jo žluté únavou/nevyspáním jedince. Obličej už není sranda, i když se mi nezdá, že by zažloutnutí, bylo jen někde. :think:

Příspěvek upraven 04.05.20 v 19:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 19:05

Těžko říct, ať jde k lékaři, na vyšetření krve, Těžko říct po netu..

• Citovat
  • Nahlásit
2730
4.5.20 19:12

A nepije kamarátka více alkoholu, může to být od jater…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 19:13

@Romčinka právě že nepije skoro vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 19:20

@kve-tinka takže když by měla jen bělmo tak to může být nevyspáním?

• Citovat
  • Nahlásit
19345
4.5.20 19:21

A šup honem k lékaři, vždy, když se tohle stalo někomu v mém okolí, byla to játra, bohužel. Nechci nikoho plašit, ale vždy to bylo vážné :,( Nemusí to být nutně z chlastu, stačí blbé léky. Ale je to na doktora, tady se to nevyřeší. Mé nejlepší kamarádce se to stalo po nějakých antibiotikách, které zkombinovala s paralenem. Dodnes má přísnou dietu a nesmí pít alkohol. Držím pěsti, aby to dobře dopadlo. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3391
4.5.20 20:24

Taky může mít tumor v dutině břišní. Normální to rozhodně není, měla by navštívit lékaře a nehledat rady na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
4.5.20 20:30

Může to být gilbertův syndrom..mám ho také, ale není to ani z minima takový diagnostický horor, jako ty výše ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 20:37

@vaks a jaké jste měla nebo máte příznaky

• Citovat
  • Nahlásit
366
4.5.20 20:53

Nažloutlé bělmo, dásně, dlaně, chodidla..ale celkově jsem do žluta, i při opalování mi jde pigment do žluta, musím shánět i takové makeupy..jinak se na to přijde při odběru, většinou probíhá 3× za sebou na lačno s pauzou několika dni, kde se přijde na zvýšenou odchylku…nemá to žádné omezení, poruchu má hodně lidí, někteří na to ani celý život nepřijdou..jen by měla kamarádka dodržet pravidelné stravování, neměla by hladovět nebo držet nějaké domácí prisne diety, při kterých bilirubin ještě více stoupá..je pravda, že jsem měla 2× vážnou poruchu jater(při porodu a při rotavirech),kde se na Gilberta přišlo, ale tohle onemocnění na to nemělo vliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 20:57

@vaks dobře děkuji tohle ji určitě uklidní. Na i trenérů se toho píše právě hodně a jsou to závažné věci tak má docela velký strach. Takže by měla mít hlavně 3 jídla za den že? Pokud to dobře chápu pokud si třeba nedává některá jídla treba večeře občas tak se to zborší?

• Citovat
  • Nahlásit
366
4.5.20 21:14

Samozřejmě neodrazuju od toho, aby si došla k lékaři a podcenila to, ale může to být i toto..zdravotník jsem, ale ne doktor..možná je ještě důležité vědět, jestli se jí to objevilo nyní(akutně, náhle) nebo to na sobě pozoruje a vidí už delší dobu..když jsem měla tu akutní poruchu jater, byla jsem extrémně žlutá, i při vyplachování úst po čištění zubů jsem měla úplně žlutou vodu, ale navíc jsem měla další klinické příznaky(zvracení, průjem, nechutenství, únava, svědění těla, tlak v pravém podžebří)..min.3× denně by měla jíst bežně, večeře určitě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 21:15

@vaks dobře a v čem je rozdíl pokud by to na sobě pozorovala delší dobu nebo by se to oběsili náhle? Všechno ji řeknu a děkuju i za ní

• Citovat
  • Nahlásit
366
4.5.20 21:18

Někdy se mi stane, že pár dní méně jim nebo nestíhám při dětech a kolikrát jdu hladová spát a nebo někdy zas nechtěně vypustim snídaní a jim až oběd :roll: a pak na sobě po takových dnech pozoruje větší zazloutnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat