Otázka pro samoživitelky s hypotékou

Anonymní
11.2.21 15:35

Otázka pro samozivitelky s hypetekou a další otázka.

Prosím o zachování anonymity.
Samozivitelky, které máte hypotéku, jak vše zvládáte platit?
Je mi 39 let, jsem bezdětná. Proč jsem si dítě neporidila dřív, v tom je hodně okolností, je to citlivé a nechci to tady psát.
Nyní mám přítele, s kterým bychom chtěli děti. Jenže, přemýšlím.. Co když budu někdy samoživitelka? Mám hypotéku na bydlení, ve kterém bydlíme. Co když budu samoživitelka už v době mateřské? :think:
Myslím jak se říká na zadní vrátka.
Mám na výběr buď můžu mít děti, ale finančně nevím jak na tom budu, proto se tady ptám jak to zvládají samozivitelky s hypotékou, nebo zůstanu bez dětí a ta finanční jistota tam bude.
A teď babo raď. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.2.21 15:36

Mám chybu v nadpisu diskuze. Nevím jak opravit.

• Citovat
  • Nahlásit
12065
11.2.21 15:48

Stát se může kdykoli cokoli, bohužel v životě nejde vše naplánovat. Jestli o dítě stojíš, běžte do toho :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6796
11.2.21 15:53

Tak jedine ty vis kolik platis a kolik budes mit rodicak/PPM nebo pripadny privydelek. Takze jedina rada je ode me ta, ze penize byly, jsou a budou. Ale ty mladsi nebudes a mas asi posledni sanci na dite. Tak zalezi jak moc jej chces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 16:02

Děti bych chtěla, jen se bojím, že budu finančně živořit.

• Citovat
  • Nahlásit
290
11.2.21 16:04

Ahoj, ja mela dite az ve ctyriceti jako single mama. Mela jsem hypoteku, ale nasetrene penze na splaceni, takze bylo z ceho brat. V dobe materske - resp. rodicaku bych to neutahla.
Jak uz tu nekdo psal: mladsi nebudes, na dite mas nevyssi cas. Mas pritele a mej svou situaci na pameti. Samozrejme uplne neovlivnis, jestli bude chtit odejit - odejde, ale min. z pulky to v rukou mas. Takze neboj a jdi do toho. Kdyby se nahodou stalo, budes to resit. Jsou jesle, pani na hlidani, skolky. V nehorsim se da prodat byt a jit do podnajmu. Nejake reseni to vzdy mit bude. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
11.2.21 16:11

Hypo má dnes snad každý, prostě to tak teď je..hlavně, nepořizuj si dítě s tím, že budeš samoživitelka, to je to nejhorší, co můžeš udělat (pokud bys do toho šla vyloženě účelně s tímto vědomím). Máš přítele, a chápu, že myslíš na plán B, ale to by ses z toho časem zbláznila, to mi věř.
Zeptej se sama sebe:
kolik vyděláváš?
Pohlídal by ti někdo dítě, když by sis při mateřské našla brigádu?
máš kvalitní hypotéku, s pojištěním při neschopnosti splácet?
znám samoživitelky, které vydělávají nadprůměrně, čili se jich tato téma netýká. Pak znám takové, které pobírají příspěvky na bydlení, na dítě, atd a ty bys holt místo nájmu platila hypotéku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 16:24

@Tajeka děkuji. Právě na mateřské bych to neutáhla, si myslim. Bydleni za žádnou cenu prodávat nechci. Stalo mě to hodně úsilí a nervů než jsem bydlení získala. A jen tak lehce prodat nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 16:28

@všicimesenou dítě by mi měl kdo pohlídat. Vzhledem k mé situaci nepovolili zvýhodnění, kdybych nebyla schopna hypotéku splácet. Neměla bych nárok na příspěvek na bydlení, když mám hypotéku. Tam by řekli, tak si prodejte byt a budete mít na živobytí.
A nenene, tohoto bydlení se vztah nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 16:30

@všicimesenou vz @všicimesenou a nenene, tohoto bydlení se vzdát nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
6347
11.2.21 16:31

Jít do vztahu a dítěte s tím, že budu sama je špatně. Ale chápu te. Nejjednodušší bude, když si vše dáš na papír a jednoduše spocitas. Partner bude otcem dítěte, takže by se měl na výchově podílet, i když je to často jen teorie a realita je dost jiná. Prostě sepis své příjmy, výdaje a uvidíš. Plus jestli máš někoho na hlídání. To je podle mě důležitější než aktuální příjem. Protože pokud nejsi lenivá peníze vyděláš vždy, jen se ti někdo musí postarat o dítě. A školky v tomhle moc vstříc nevycházejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5618
11.2.21 16:33
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity.
Samozivitelky, které máte hypotéku, jak vše zvládáte platit?
Je mi 39 let, jsem bezdětná. Proč jsem si dítě neporidila dřív, v tom je hodně okolností, je to citlivé a nechci to tady psát.
Nyní mám přítele, s kterým bychom chtěli děti. Jenže, přemýšlím.. Co když budu někdy samoživitelka? Mám hypotéku na bydlení, ve kterém bydlíme. Co když budu samoživitelka už v době mateřské? :think:
Myslím jak se říká na zadní vrátka.
Mám na výběr buď můžu mít děti, ale finančně nevím jak na tom budu, proto se tady ptám jak to zvládají samozivitelky s hypotékou, nebo zůstanu bez dětí a ta finanční jistota tam bude.
A teď babo raď. :think:

myslim, ze na zaklade techto informaci ti nikdo nemuze dat kloudnou odpoved - zalezi preci na vysi splatek, na tvych financnich rezervach, navic jako samozivitelka v krajnim pripade muzes zazadat o prispevek na bydleni, nevime v jakem oboru pracujes, zda si nebudes moci privydelat pri RD… zkus si dat dve a dve dohromady, myslim, ze jen ty znas nejlepe svoji financni situaci… k tvemu dotazu - ja jsem samozivitelka, mam hypo a mame se velice dobre, ale takovato info pro tebe ma asi nulovou hodnotu… ale dle popisu budes sikovna zenska, takze bych se o sebe nebala!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 16:34
@Anonymní píše:
@všicimesenou dítě by mi měl kdo pohlídat. Vzhledem k mé situaci nepovolili zvýhodnění, kdybych nebyla schopna hypotéku splácet. Neměla bych nárok na příspěvek na bydlení, když mám hypotéku. Tam by řekli, tak si prodejte byt a budete mít na živobytí.
@Anonymní to bych si být tebou ještě zjistila..tam se sice přihlíží k majetku, ale určitě ti neřeknou, abys prodala byt a šla do nájmu, protože jeslti platíš hypo nebo nájem, je výdaj jak výdaj, maximálně až ji budeš mít splacenou, tak by se to bralo, že máš bydlení zajištěné..v rodině máme smaoživitelku, která bydlí ve svém a přídavky na dítě a nějaký příspěvek na bydlení normálně pobírá, jelikož alimenty od otce toho dítěte jsou mizivě nízké, jelikož je v důchodu (ten otec)
  • Citovat
  • Nahlásit
5618
11.2.21 16:36
@Anonymní píše:
@všicimesenou dítě by mi měl kdo pohlídat. Vzhledem k mé situaci nepovolili zvýhodnění, kdybych nebyla schopna hypotéku splácet. Tam by řekli, tak si prodejte byt a budete mít na živobytí.

„Neměla bych nárok na příspěvek na bydlení, když mám hypotéku.“ - tohle je totalni nesmysl… rada - nikdy nepredpokladej veci v oblastech, ve ktere se neorientujes, radeji se optej lidi, kteri o danem oboru maji anung…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
11.2.21 16:37

Mám hypotéku a dítě na cestě.. kdybych měla přemýšlet nad tím co když mě přítel opustí tak bych dítě neměla nikdy. Jako stát se může kdykoli cokoli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat