Otázka pro znalkyni sladkovodních ryb

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Božislava
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 10.11.18 12:44
Otázka pro ználkyni sladkovodních ryb

Napadlo mě, že bych na štědrovečerní večeři udělala jinou rybu, než-li kapra…Kapr má hodně kostiček a chuťově je velmi nevýrazný. Náhodou jsem našla poutač jednoho rybáře, který nabízí v kadích různé druhy sladkovodních ryb. Kromě „nudných“ kaprů nabízí štiky, sumce, jesetery, amury a pstruhy…Která z těchto ryb by nejvíce vyhovovala na štědrovečerní stůl? Musí být velmi chutná a ne moc kostiček… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sofie7
Kecalka 387 příspěvků 10.11.18 12:46

Sumec :dance:

ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 10.11.18 12:50

ochutnávej každému chutná něco jiného já bych sumce nechtěla já bych si dala amura nebo pstruha i když má kosti

Kriss Tina
Kelišová 5443 příspěvků 10.11.18 12:54

My Teda raději mořské ryby, ono záleží kde ty naše vytáhnou, někde mají takovou bahnitou pachuť. Sumce bych nevolila, osobně mi nechutná bývá tučný a taková struktura jako bláto. Z tohohle výběru bych volila pstruha, ale ono kostičky budou mít všichni :think:

Příspěvek upraven 10.11.18 v 12:56

ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 10.11.18 12:55

@Kriss Tina hodně záleží jestli je ta ryba vysádkovaná pokud ne a koupí se třeba na výlovu tak je to bahnitý hnus, jen tak někde odprodejce je to trošku risk

arinecka
Závislačka 4791 příspěvků 10.11.18 12:58

@Božislava Často dělám na vánoce obalovaného sumce :palec: Kapr je dobrá ryba ale my ho radši vyuzeného, to je pak 100× lepší než v troj obalu.

Ewinkazakr
Kecalka 227 příspěvků 10.11.18 12:59

My máme nejraději pstruhy, i když mají hodně kostí, ale na Vánoce máme pravidelně candáta, to je výborná ryba :palec: nevím, ale jak je k dostání, tatínek je rybář, tak máme přímý zdroj :) dětem dávám ocas a ten je úplně bez kostí, my máme zbytek, tam kosti samozřejmě jsou, ale většinou větší, i když to je i tím, že taťka většího candáta chytí, no :lol: vůbec ryby od něj miluju, pěkně mi je i očistí, naporcuje na filety :mrgreen: z výběru volím určitě pstruhy, štiku, nebo amura, sumec je moc mastný, ale ten candát je top :kytka:

Markii2
Stálice 59 příspěvků 7 inzerátů 10.11.18 13:05

My mame pstruhy - manzel se je naucil filetovat, takze je mame uplne bez kosti ;)

Božislava
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 10.11.18 13:06
@Ewinkazakr píše:
My máme nejraději pstruhy, i když mají hodně kostí, ale na Vánoce máme pravidelně candáta, to je výborná ryba :palec: nevím, ale jak je k dostání, tatínek je rybář, tak máme přímý zdroj :) dětem dávám ocas a ten je úplně bez kostí, my máme zbytek, tam kosti samozřejmě jsou, ale většinou větší, i když to je i tím, že taťka většího candáta chytí, no :lol: vůbec ryby od něj miluju, pěkně mi je i očistí, naporcuje na filety :mrgreen: z výběru volím určitě pstruhy, štiku, nebo amura, sumec je moc mastný, ale ten candát je top :kytka:

candáty bohužel nenabízí.....Mně osobně nejvíc chutná losos (ten také nenabízí -:-((( :nevim:

Sofie7
Kecalka 387 příspěvků 10.11.18 13:07

Pokud je sumec kolem 80 - 90 cm tak tučný nebude.  :pankac:

Božislava
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 10.11.18 13:07

A co ta štika? Je to dobrá ryba?

Božislava
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 10.11.18 13:08
@Sofie7 píše:
Pokud je sumec kolem 80 - 90 cm tak tučný nebude. :pankac:

On má menší sumce

Božislava
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 10.11.18 13:08
@Božislava píše:
On má menší sumce

Asi 60cm

Ewinkazakr
Kecalka 227 příspěvků 10.11.18 13:10

@Božislava Mě taky chutná, rozhodně více než kapr, štiku míváme často i během roku, je to dobrá ryba :kytka:

catchthem
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 10.11.18 13:23

Sladkovodní to není ale tilapie. Za mě nejlepší ryba, bez kosti, chuťově výborná.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >