Neschopenka v těhotenství

Anonymní
27.4.20 17:29

Otázka skrz neschopenku

Zdravím :-),mám otazku, jsem v 18tt a tak od 15tt mě trápí bolesti kyčelních kloubů a celkově celé kyčle. V posledních dnech je to stále horší a horší… Hlavně před spaním, když usínám a nebo k ránu, kdy nejsem třeba od 5 ti hodin schopna pořádně usnout, tím jak to bolí. A nebo to bolí při delším sezení. Ze dne na den je to horsi a horsi, bolest mi zasahuje postupne az k hrudni kosti.Skrz zablokovaný hrudník uz jsem před par lety skončila na pohotovosti. Mam tez skoliozu patere. Měla jsem potíže už dříve před těhotenstvím z práce, protože jsem v práci seděla i 10 hod. denně, ohlá u zákaznic, ale byla to jen občasná pichlavá bolest, která po nějakém dni odezněla. No, a než jsem se rozhoupala, že to začnu řešit, tak jsem otěhotněla. ???? Klasika.Ted dělám tedy sedavou práci na informacích, ale tyto bolesti a unava, která se mi opět vrátila, je velice nepříjemná. Prosím, je v tomto případě vhodné, abych požádala o neschopenku? Gynekologa, nebo obvodního lékaře? Děkuji za kazdoukoli odpověď…????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1606
27.4.20 18:31

Určitě můžeš požádat a to gynekologa. Já u práce nevydržela, takže na neschopence jsem. A i doma mám problém sedět delší dobu (2 hod) u počítače, tvrdne mi pak břicho. S těhotenstvím se bohužel pojí řada nepříjemných věcí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 18:39

@Liška32 Děkuji za odpověď ;). Zkusím to.Ale trošku se obavám, mám velice drsneho gynekologa, který mě už párkrát s nějakými věcmi poslal někam…Abych to řekla slušně :(.Jdu tam ve čtvrtek, tak mu to řeknu. Jsem zvědavá na reakci… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1606
27.4.20 18:55

To je blbý, ale někteří doktoři si dávají na to pozor. Mě nabídla doktorka neschopenku rovnou, vzhledem k povaze práce. Já původně chtěla zůstat, ale bohužel to nešlo právě kvůli zdraví a teď jsem ráda, protože to byla práce s lidma a přišel koronavirus. Práce mi sice chybí, ale reálně mám problém se postarat o vaření a trochu úklidu, takže by to stejně nebylo k tomu. Snad to tvůj gynekolog pochopí. Znám holky, které kvůli potížím, co jsi popsala, došly tak 20 metrů a dál ne. No a pak pracuj :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 19:26

@Liška32 Na Facebooku mi jedna paní poradila ať zkusím spíše obvodaka, tak uvidím…Ten můj gynekolog je takový i necita..Je to profik, ale necita. :nevim:.Velice vás chápu, aspoň jste v klidu doma, uděláte si své věci, vyčistí se vám mysl…člověk se v životě ještě napracuje.No zkusim obvodaka. :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
55
27.4.20 19:38

U obvodního lékaře to zkusit můžeš, ale vyhovět ti může a nemusí, záleží na jeho dobré vůli, pravděpodobně tě jako těhotnou odkáže právě na gynekologa. Pokud by ti PN vystavil obvoďák, tak tě stejně nejpozději po 2 měsících s neschopenkou předá na gynekologii, proto je jednodušší řešit to rovnou tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
27.4.20 19:52

@Ayinka3 Jasné,chápu a vím, že je to na jeho dobré vůli. Za zkoušku člověk nic nedá. Já právě v životě neschopenku neměla, takže nevím jak to funguje. Zkusím to nejdříve u obvodaka a potom u gynekologa. Děkuji za odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
28.4.20 19:20

Gynekolog si nelajzne ti nedat neschopenku. Pak se něco stane a co? Mi nabídla neschopenku rovnou sestra, není prý problém kdykoliv, stačí říct. Řekla mi to asi v 8. týdnu a teď se mě na to na screeningu ptala ona i doktor znova 😀 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
28.4.20 20:24

@Janaalena a odkud jste? :D Je to asi opravdu na jejich rozhodnutí no, ten můj je známý právě tím, že je nedává no… :zed: Důvod fakt nevím proč, možná kdybych ho prosila na kolenou, ale k tomu se nesnizim :mrgreen:.No uvidíme jak to dopadne ve čtvrtek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
28.4.20 20:29
@Janaalena píše:
Gynekolog si nelajzne ti nedat neschopenku. Pak se něco stane a co? Mi nabídla neschopenku rovnou sestra, není prý problém kdykoliv, stačí říct. Řekla mi to asi v 8. týdnu a teď se mě na to na screeningu ptala ona i doktor znova 😀 😀

No nektery si to lejznou v klidu…hlavne pokud jde o subjektivni potize, ktere nesouvisi s moznymi komplikacemi prubehu tehotenstvi…neznam to ze sve zkusenosti, jen z okoli…ono se take do te neschopenky musi napsat naky paragraf…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
28.4.20 21:28

@Melodie91
Tak paragraf asi tezko. Když tak diagnozu. A tam může nablit cokoliv. Proč by jinak bylo plno ženských, co jim nic není na rizikovem… mi nic neni a mudr rikal zr kdykoliv budu chtit, neschopenku napise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
28.4.20 21:30

@Lulu58 Řekněte, že máte hrozny bolesti a celkove nevolnosti a v praci to proste nedavate. Ani psychicky. A napise. Neverim ze ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
29.4.20 06:42
@Janaalena píše:
@Melodie91
Tak paragraf asi tezko. Když tak diagnozu. A tam může nablit cokoliv. Proč by jinak bylo plno ženských, co jim nic není na rizikovem… mi nic neni a mudr rikal zr kdykoliv budu chtit, neschopenku napise.

Jasny, pisu paragraf, myslim diagnozu…to muze, ja jen rikam, ze to ne kazdy udela…, nerikam, ze je takovy doktor zakladatelky…me taky mudr neschopenku nabizela, kvuli ivf, ale treba kamaradka mela otoky, ale tlak normalni, chtela byt doma, ale gyndar ji to nedal, ze tehu neni nemoc a je behem nej holt nepohodli a caup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13364
29.4.20 06:48
@Anonymní píše:
@Liška32 Na Facebooku mi jedna paní poradila ať zkusím spíše obvodaka, tak uvidím…Ten můj gynekolog je takový i necita..Je to profik, ale necita. :nevim:.Velice vás chápu, aspoň jste v klidu doma, uděláte si své věci, vyčistí se vám mysl…člověk se v životě ještě napracuje.No zkusim obvodaka. :nevim:.

Gynekolog napíše, ne obvodak. Uvidíš, ale bude s vazana vychazkami. Pokud mas bolesti, ke lepší se setrit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat