Otázky ohladom porodu a vybavovania dokumentov v UK

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hayley55
Povídálka 17 příspěvků 20.10.18 22:49
Otazky ohladom porodu a vybqvovania dokumentov v UK

Zdravim,

Chcela by som sa opytat ci sa tu nachadza niekde skupina mamiciek z UK, alebo otazky a odpovede na temy tykajuce sa zahranicia.

Dakujem.

Reakce:
ocean.mama
Stálice 87 příspěvků 21.10.18 02:51

@Hayley55 Ahoj, co konkretne by te zajimalo? Kdyz budu vedet, zkusim pomoct

Hayley55
Povídálka 17 příspěvků 21.10.18 12:58

Ahoj :)

Dakujem, mam ale dost otazok :D tak od zaciatku..
Porod: viem ze na slovensku sa chodi do nemocnice minimalne na 3 dni, ale v UK to je podstatne menej.. Minimalne 10 hodin ak je vsetko v poriadku.. Tak ma zaujima co by som si mala zbalit a kolko toho pre seba a miminko. Nemame auto takze niesme moc flexibilní ze by mi priatel behal hore dole po veci.. Viem ze na Slovensku si bubuce mamy balia vsetko od zakladnych hygienicky veci, cez papuce, kopec oblecenia, az po odsavacky.. Ale co UK?

Po porode: som celkom zmätena co sa tyka vsetkych tych dokumentov, kde co a ako vybavit.. Po porode dostanem rodny list ano? Potom by som si mala dohodnut appointment v londyne (asi treba ist osobne vsak? Byvame dost daleko od londyna tak ak mate nejake typy ako sa to da vybavit inak, uvitam :) ) v londyne, podla toho co som pochopila ambasada posle ziadost na matriku v BA o zapis ako dieta narodene v zahranici. To sa potom zasiela slovensky rodny list bud na slovensko alebo do anglicka (ak do anglicka tak to moze trvat o dost dlhsie), takze sa to moze spravit aj tak ze si vybavit medzitym jednorazovy cestovny doklad (neviete ze kde a ako?), ist na slovensko a do 14tich dni sa da vybavit potom sk pas pre babo. Este k tej ambasade v londyne, tak treba ist aj s apostilou ale neviem kde si to treba vybavit? Ci to vam rovno tam na ambasade?

Dakujem krasne

ocean.mama
Stálice 87 příspěvků 21.10.18 20:41

@Hayley55 Ja rodila pred 14 dny ne primo v Uk ale bydlime na Channel Islands takze si troufnu rict ze to bude stejny/podobny. Balila jsem do porodnice vse - obleceni pro malyho, nocni kosile pro me, vlozky do podprsenky, plinky, poporodni vlozky atd. Na pokoji jsem pak nasla nejake erarni poporodni vlozky a i pliny mi dali. Ale proste jednoduse - zabal si vsechno :) . Jinak kdyby moje mimi nebylo prcek, pustili by nas uz ten den, protoze bylo vse v poradku. Doporucovala bych vsak zustat alespon pres noc (samozrejme zalezi dle zdravotniho stavu vas obou), protoze ti midwife ukazi jak kojit apod, za coz sem byla rada. S tim papirovanim jeste moc nevim :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >