Otázky ohladom porodu a vybavovania dokumentov v UK

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hayley55
Povídálka 17 příspěvků 20.10.18 22:49
Otazky ohladom porodu a vybqvovania dokumentov v UK

Zdravim,

Chcela by som sa opytat ci sa tu nachadza niekde skupina mamiciek z UK, alebo otazky a odpovede na temy tykajuce sa zahranicia.

Dakujem.

Reakce:

ocean.mama
Povídálka 47 příspěvků 21.10.18 02:51

@Hayley55 Ahoj, co konkretne by te zajimalo? Kdyz budu vedet, zkusim pomoct

Hayley55
Povídálka 17 příspěvků 21.10.18 12:58

Ahoj :)

Dakujem, mam ale dost otazok :D tak od zaciatku..
Porod: viem ze na slovensku sa chodi do nemocnice minimalne na 3 dni, ale v UK to je podstatne menej.. Minimalne 10 hodin ak je vsetko v poriadku.. Tak ma zaujima co by som si mala zbalit a kolko toho pre seba a miminko. Nemame auto takze niesme moc flexibilní ze by mi priatel behal hore dole po veci.. Viem ze na Slovensku si bubuce mamy balia vsetko od zakladnych hygienicky veci, cez papuce, kopec oblecenia, az po odsavacky.. Ale co UK?

Po porode: som celkom zmätena co sa tyka vsetkych tych dokumentov, kde co a ako vybavit.. Po porode dostanem rodny list ano? Potom by som si mala dohodnut appointment v londyne (asi treba ist osobne vsak? Byvame dost daleko od londyna tak ak mate nejake typy ako sa to da vybavit inak, uvitam :) ) v londyne, podla toho co som pochopila ambasada posle ziadost na matriku v BA o zapis ako dieta narodene v zahranici. To sa potom zasiela slovensky rodny list bud na slovensko alebo do anglicka (ak do anglicka tak to moze trvat o dost dlhsie), takze sa to moze spravit aj tak ze si vybavit medzitym jednorazovy cestovny doklad (neviete ze kde a ako?), ist na slovensko a do 14tich dni sa da vybavit potom sk pas pre babo. Este k tej ambasade v londyne, tak treba ist aj s apostilou ale neviem kde si to treba vybavit? Ci to vam rovno tam na ambasade?

Dakujem krasne

ocean.mama
Povídálka 47 příspěvků 21.10.18 20:41

@Hayley55 Ja rodila pred 14 dny ne primo v Uk ale bydlime na Channel Islands takze si troufnu rict ze to bude stejny/podobny. Balila jsem do porodnice vse - obleceni pro malyho, nocni kosile pro me, vlozky do podprsenky, plinky, poporodni vlozky atd. Na pokoji jsem pak nasla nejake erarni poporodni vlozky a i pliny mi dali. Ale proste jednoduse - zabal si vsechno :) . Jinak kdyby moje mimi nebylo prcek, pustili by nas uz ten den, protoze bylo vse v poradku. Doporucovala bych vsak zustat alespon pres noc (samozrejme zalezi dle zdravotniho stavu vas obou), protoze ti midwife ukazi jak kojit apod, za coz sem byla rada. S tim papirovanim jeste moc nevim :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >