Peněžitá pomoc v mateřství a rodičovská 2021 - poradíte?

2
17.2.21 10:37

Otázky PPM a rp 2021

Ahoj maminy 😊. Nikde nemůžu dohledat přesně odpovědi, tak se nezlobte jestli se to tu už opakuje. Potřebovala bych poradit s pár otázkama🙏 🙏 🙏 😊

1. Vím, že mateřská je 28.tydnu, ale s mojí účetní se nemůžeme shodnout…
Nastoupila jsem 25.8. 2020 do kdy mi prosím MD trvá?

2. Mám nárok na 3 dny dovolené, po vybrání nástup na RD tento den vychází na sobotu. Může to tak být nebo to mám přesunout až na pondělí?

3. Dá se žádost o rodičovský příspěvek poslat poštou a musím dokládat vyměřovací základ když jsem pobírala PPM?

4. Musím na žádost o RP psát druhého rodiče?

Moc děkuji za odpověď 😊. Ráda bych všechno udělala dobře a mít od toho co nejdřív klid 🙏 😀..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1602
17.2.21 10:50

@schoody

1. Měla by ti končit 9. března 2021. Ono je jedno jestli je to 4 nebo 20 březen. Zdravotní máš zaplacené za celý měsíc. Takže pokud nastoupíš na rodičák třeba od 12. března, nic se nestane. (Už jsem to řešila, sama jsem se sekla o pár dní ale bylo mi řečeno, že je to úplně v pohodě.)
  2. Záleží jestli si ji necháváš proplácet a nebo ji vybíráš. Pak záleží jestli si pracovala na směny, kdy se maká i o víkendech. Pokud jsi měla pracovní dobu od pondělí do pátku, tak bys ji logicky měla vybrat od pondělí.
  3. Pokud jsi pobírala PPM, tak už v dnešní době (díky bohu) nemusíš shánět vyměřovací základ. Na pracáku by ho měli mít automaticky.

Co se týče toho žádání skrz poštu, to netuším. Bylo by lepší si zavolat přímo na tvůj spádový ÚP a domluvit se tam s nimi. Ale po mě chtěli rodný list a občanku, kterou si tam kopírovali z originálu. Tak nevím, jestli by nechtěli poslat ověřené kopie a pod.

1. Nemusíš. Úřad zajímá jenom ten rodič, který chce čerpat rodičák. (Já ho tam vyplnila, nicméně kamarádka ne a nikdo ji neřekl ani popel.)

Příspěvek upraven 17.02.21 v 10:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9042
17.2.21 10:55

1. Do 8.3.
2. Vychází ti to na utery-čtvrtek.
3. Dá se poslat poštou, vymerovaci zaklad nedokladas. Jsou propojení.
4. Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9042
17.2.21 11:03
@LilyJane píše:
@schoody
  1. Měla by ti končit 9. března 2021. Ono je jedno jestli je to 4 nebo 20 březen. Zdravotní máš zaplacené za celý měsíc. Takže pokud nastoupíš na rodičák třeba od 12. března, nic se nestane. (Už jsem to řešila, sama jsem se sekla o pár dní ale bylo mi řečeno, že je to úplně v pohodě.)
  2. Záleží jestli si ji necháváš proplácet a nebo ji vybíráš. Pak záleží jestli si pracovala na směny, kdy se maká i o víkendech. Pokud jsi měla pracovní dobu od pondělí do pátku, tak bys ji logicky měla vybrat od pondělí.
  3. Pokud jsi pobírala PPM, tak už v dnešní době (díky bohu) nemusíš shánět vyměřovací základ. Na pracáku by ho měli mít automaticky.

Co se týče toho žádání skrz poštu, to netuším. Bylo by lepší si zavolat přímo na tvůj spádový ÚP a domluvit se tam s nimi. Ale po mě chtěli rodný list a občanku, kterou si tam kopírovali z originálu. Tak nevím, jestli by nechtěli poslat ověřené kopie a pod.

1. Nemusíš. Úřad zajímá jenom ten rodič, který chce čerpat rodičák. (Já ho tam vyplnila, nicméně kamarádka ne a nikdo ji neřekl ani popel.)
Příspěvek upraven 17.02.21 v 10:57

Týden má 7 dní. Musíš to počítat od úterý do pondělí. Ne od úterý do úterý. A dovolená se proplaci jen pri skončení pracovního poměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat