Otcovská láska , jak to vnímáte vy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 20:39
Otcovská laska , jak to vnímáte vy?

Ahoj,
Tuto diskuzi zakládám, protoze me zajima, jak to vnímáte vy a byla bych rada, kdyby se mi tu i vyjádřil nejaky tata, ktery ma doma taky dcerku;).

Mne osobne prijde, ze kazdy tata ma svoji holcicku, jako svoji princeznu ( a je jedno jesttlu je dcerce 2 nebo 15)
A ze ta laska k dceři je jina, nez laska k synovi…
Kazdy chlap je asi hrdý na svoji krasnou dceru, chlubí se vsude, jak je jeho dcera luxusni, jak se ji nesmí zkrivit ani vlásek atd..A pak hodne casto zarli, kdyz si dcerunka najde 1.kluka, těší se az si s ni da taneček na maturaku..Nebo tenhle pocit, mam čisté jenom ja?
Chlapi jak vnimate vasi dceru? Chtěli jste syna nebo dceru? Holky, jak vnímá vas partner syna a jak dceru?

Me to zajímá, protože jsem v dětství neměla tátu a otčím mě přímo nesnášel.(v životě pro mě nic neudělal akorát mě bil rakouskou).Tak nevím, jaké to je mít tátu, napsala jsem jen jak si myslím, že to chodí..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 06.08.19 20:46

Tak my mame 20 mesicni, ale tatinek je na ni primerene drsnej :lol: urcite ji nijak extra neochranuje, obcas i zaskodnici :) nechlubi se, ale je videt, ze je hrdej, jak ke sikovna :D jak to bude vypadat dal, to nevim. Ale neni zarlivej, tak spis myslim, ze si bude tady z tech situaci utahovat a popichovat. Ja tatu taky nemela a ani nevlastniho.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 06.08.19 20:47

Myslím, ze si to dost idealizuješ. Ze by se otcové chlubili luxusní dcerou? Ale no tak :lol: zarleni se taky nekonalo, nějaký tanec se neprozival.

Alušáček
Závislačka 3952 příspěvků 06.08.19 20:52

Můj otec byl takový netáta, rodinu živil dobre, ale role otce ho moc nebavila, raději byl v práci, pařil s kamarady.. Ale je fakt, že když jsem dorustala do puberty rád se mnou chlubil a když jsem začala randit s kluka a mohl se pominout :lol: Můj manžel je ten tatínek jak píšeš, dceru miluje, rozmazluje, hraje si sní na princenzny, prostě ho omotaneho kolem prstu už od narození :D

GitD
Stálice 54 příspěvků 06.08.19 20:53
@Tichošlápek píše:
Myslím, ze si to dost idealizuješ. Ze by se otcové chlubili luxusní dcerou? Ale no tak :lol: zarleni se taky nekonalo, nějaký tanec se neprozival.

Ale třeba jo, kdzy je to ale už doopravdy krásná kočka a je jí 16 plus :mrgreen:.
Pracovala jsem jako servírka :potlesk:, mám přehled o čem si chlapi často povídají
Takže zakl. si to myslí dobre

Shiroi.Ichigo
Kecalka 261 příspěvků 06.08.19 21:05

No muj tata si se mnou tedy az do studia na VS nevedel moc rady. Jo bral me na lyze, koukali sme spolu na hokej a fotbal, ale rozhodne sem nebyla jeho princezna. On byl teda ale vedec, takze nevedel, o cem se se mnou bavit krome toho fotbalu a hokeje. Kdyz sem pak zacala studovat stejny obor, tak to pak slo. Ale to neznamena, ze by me nemel rad, nebo ja jeho. Ted mi moc chybi…

mrav
Vesmírná mluvilka 31348 příspěvků 06.08.19 21:19

Ahoj. Mám dceru a máš pravdu - je to moje princezna. Má teda zatím jenom tři a půl, ale u babičky a dědy už i lozila po stromě. V životě to nemá jednoduché - v necelých dvou letech jí zemřela maminka. Otcovská láska existuje- děti jsou ale od narození naprogramovány
spíš na mámu, která je chrání. Táta je spíš přes ty dobrodružství. Ono taky v určitém věku- když se holka chová jako kluk, je to krásné, když se ale kluk chová jako holka, má kolikrát v pozdějším věku problémy s vrstevníky. :mavam:

Evinka2
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 06.08.19 21:20

Můj táta mě miloval, dával sice lásku najevo zvláštně, ale teď zpětně vidím, že mě měl moc rád :) A můj manžel by dcerám dal první poslední, ale to neznamená, že by je nějak rozmazloval, to ne…Ale třeba narozdíl ode mě jim v dinoparku koupí zmrzlinu za 60 Kč :zed: :zed: :zed: No ale od narození syna je to úplně někdo jiný, s holkama si nikdy moc nehrál, ale s malým si hraje neustále, je to úžasné ho sledovat…Sám mi řekl, že dokud se malý nenarodil, tak ani netušil, jak moc vlastně syna chtěl :)

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7885 příspěvků 06.08.19 21:23
@Anonymní píše:
Ahoj,
Tuto diskuzi zakládám, protoze me zajima, jak to vnímáte vy a byla bych rada, kdyby se mi tu i vyjádřil nejaky tata, ktery ma doma taky dcerku;).

Mne osobne prijde, ze kazdy tata ma svoji holcicku, jako svoji princeznu ( a je jedno jesttlu je dcerce 2 nebo 15)
A ze ta laska k dceři je jina, nez laska k synovi…
Kazdy chlap je asi hrdý na svoji krasnou dceru, chlubí se vsude, jak je jeho dcera luxusni, jak se ji nesmí zkrivit ani vlásek atd..A pak hodne casto zarli, kdyz si dcerunka najde 1.kluka, těší se az si s ni da taneček na maturaku..Nebo tenhle pocit, mam čisté jenom ja?
Chlapi jak vnimate vasi dceru? Chtěli jste syna nebo dceru? Holky, jak vnímá vas partner syna a jak dceru?

Me to zajímá, protože jsem v dětství neměla tátu a otčím mě přímo nesnášel.(v životě pro mě nic neudělal akorát mě bil rakouskou).Tak nevím, jaké to je mít tátu, napsala jsem jen jak si myslím, že to chodí..

Rozhodně ne. Rozhodně ne ani jedno.

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10558 příspěvků 06.08.19 21:31

Manžel chtěl teda prvního syna - máme téměř 3 letého a miluje ho, je to jeho bobísek. Teď máme 6 měsíční dceru a miluje ji úplně stejně. Nedělá žádné rozdíly. A kdyby dělal měl by velký problém semnou!

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 06.08.19 21:32

Můj otec mně má rád, ale jako dítě mně nesnášel, byla jsem hyperaktivní, takže láska se konala tak do roka, pak mně dokonce ignoroval, ale matka mu poručila, že se se mnou musí každý den po příchodu z práce hodinu hrát, tak jsme si vždy hodinu hráli :mrgreen:

Božislava
Závislačka 3442 příspěvků 06.08.19 21:37

Mateřská láska k synům je taky jiná než k dcerám. Mnohem častěji se mazlí se synkem, než s dcerkou a tak vůbec…

MichaelkaT
Kecalka 150 příspěvků 06.08.19 21:37

Ja mam s tatou vyborny vztah a rekla bych, ze v detstvi jsem k nemu mela bliz nez k mamce - a to je mam moc rada oba. Maminka je maminka, delala pro nas prvni posledni a je skvela, ale tatka byl ten, kdo me naucil cist, psat, delal se mnou kraviny, skakal se mnou po sutrech a v kaluzich kdyz se slo na vylet do hor, dokazal se mnou udrzet tempo co se tyce nekonecnych diskusi na ktere nikdo jiny nemel nervy, neustale pro nas vymyslel nejaky hry a pribehy.. ale muj tatka to s detma hodne umi, asi ne kazdy ma takovou povahu, jsem moc vdecna ze je jaky je. Ale ja osobne to taky vnimam tak, ze holcicky jsou vic tatinkovy a chlapecci jsou zase mamanci. Nejak mi to prijde prirozenejsi, mezi stejnymi pohlavimi podle me vzdy panuje alespon malinkata, mozna i ciste podvedoma zarlivost (matka a dcera podvedome bojuji o pozornost tatinka/manzela a naopak chlapecci s tatinkama souperi o pozornost maminky/zeny..) Ale treba se pletu :think: samozrejme je to dost individualni, nekteri tatove jsou na pytel a se svou dcerou si zas tak skvely vztah nevytvori a naopak. Urcite to neni nejake zlate pravidlo. A to co jsem napsala urcite neznamena, ze maminky s dcerami a tatinkove se syny nemuzou mit krasny vztah! :)

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 06.08.19 21:38

Taťka nás měl tři holky a říkal nám princezny. Já byla poslední o dost mladší, mě říkal Zlatuško, vím, ze nás měl moc rad. Ale dost s nama dělal i ty klucici věci, rozhodne z nás nedělal nějaké fifleny. Naopak jsem s nim sledovala formule 1, biatlon ještě v době, kdy žádný Čech úspěšný nebyl… byla s nim legrace, hodně jsme se smáli a vzdělával mě… když jsem měla prvního kluka, tak trosku strouhal pysky, ale nic zásadního nikdy neřekl a když jsem se později vdavala, tak brecel :) už bohužel není.

S manželem máme ročního syna. Predtim byl s partnerkou, ktera už měla dvě holky a chtěl víc holku, ze už ví jak na ne atd. Až po porodu říkal, ze vůbec nevěděl, jaká je pecka mít syna. Teď už mu ukazuje různé auta, syn miluje knížky s bagrama atd. já mu k nějakému rypadlu moc neřeknu :lol: jezdí spolu s autama, vozí ho na tatrovce a je úplně hotovy, ze má kluka. A já si furt dělám srandu, ze to bude maminky mazanek a bude pekne doma a starat se o maminku a chodit ji pak nakupovat :)

Myslím, ze to má každý jinak, neda se to tak pausalizovat, děti bychom měli milovat, ať je to holka nebo kluk. I dva kluci můžou být úplně jiní, stejně jako dvě holky. Já sukynky nenáviděla a nejradši jsem nosila tepláky s dirama… doteď se moc nemaluju, nekupuju si kabelky, boty na podpatku…

Venetia
Hvězda diskuse 44923 příspěvků 06.08.19 21:42

Můj otec měl dokonce tři dcery, ale na nic moc pozitivního si nevzpomínám…byl to protivnej mrzout a cholerik. Když jsem přišla k urazu zaručeně v tom měl prsty on.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama