Otcovství a žaloba o určení otcovství

1.1.20 15:57

Otcovstvi a zaloba o urceni otcovstvi

Dobry den, mam 2 leteho syna s byvalym pritelem, s kterym jsme se 2 mesice po otehotneni rozesli. Dosud o maleho nejevil zadny zajem za ted se rozhodl, ze si ho vezme na stedry den. Prvni jsem nesouhlasila, ale vzhledem k tomu, ze jeho babicka(ex pritelova matka, ktera se s nim pravidelne vida) zarucila, ze na ne dohledne, svolila jsem. Bohuzel ale meli dopravni nehodu a muj syn skoncil(byt jen s lehkymi zranenimi) v nemocnici. Jeho otec po mne zada, abych mu syna pravidelne pujcovala. Neni uveden v RL maleho otec, tak se chci zeptat, jestli mu musim vyhovet a jakou mam pripadne sanci pri zalobe o otcovstvi? Uskodi mu nejak, ze autonehodu zavinil on?

Příspěvek upraven 01.01.20 v 23:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.1.20 16:04

Pokud neni v rodnem liste ted nemusis nic. Pokud ovšem poda zalobu na urceni otcovstvi tak 100% uspeje. Budou ale zaroven vymereny alimenty i zpětně a v dalsim rizeni urcen atyk s ditetem. To ze meli dopravni nehodu je naprosto jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23051
1.1.20 17:33
@Nicolle1123 píše:
Dobry den, mam 2 leteho syna s byvalym pritelem, s kterym jsme se 2 mesice po otehotneni rozesli. Dosud o maleho nejevil zadny zajem za ted se rozhodl, ze si ho vezme na stedry den. Prvni jsem nesouhlasila, ale vzhledem k tomu, ze jeho babicka(ex pritelova matka, ktera se s nim pravidelne vida) zarucila, ze na ne dohledne, svolila jsem. Bohuzel ale meli dopravni nehodu a muj syn skoncil(byt jen s lehkymi zranenimi) v nemocnici. Jeho otec po mne zada, abych mu syna pravidelne pujcovala. Neni uveden v RL maleho otec, tak se chci zeptat, jestli mu musim vyhovet a jakou mam pripadne sanci pri zalobe o otcovstvi?

Bourat mohli i jako právoplatný otec a syn. Pokud není v RL, nemusíš nic. Ale jestli soud určí otcovství, „půjčovat“ budeš muset. Jestli je teda opravdu on ten šťastný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama