Otcovství po 4 letech

141
19.7.13 22:32

otcovství po 4 letech

Holky mám dotaz… kamarádka - opravdu kamarádka a né já :)… no kamaráda odchází od přítele, má syna 4 roky, on ji poznal v 2.mesíci těhu a rozhodl se ro to, že bude dítě jeho, že se nechá zapsat do RL, ikdyž věděl, že není jeho. Těď jí vyhodil i s malým, už ji nechce, chce se rozejít… může se toho otcovství nějak vzdát? Mám pocit že je toho schopný, ikdyž byl malýmu čtyři roky otcem… a má ona nárok na nějaké alimenty? Pročítala jsem disuze, ale situace je ve všech vzhledem k věku dítěte maličko odlišná… díky moc za rady od zkušenějších :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8959
19.7.13 22:35

Já si myslím, že alimenty bude muset platit, minimálně po tu dobu, kdy by mu soud odklepnul, že není otcem dítěte.. Ale to nevím, jestli jde takhle zrušit..
Možná na základě nějakých krevních testů.. Ale spíš si myslím, že to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
19.7.13 22:43

@emimi92 nevím, neporadím. Chlap je opravdu debil 8o copak tohle se dělá?

• Nahlásit
  • Citovat
31603
19.7.13 22:44

Já nechci kecat, ale nemůže se podat nějaký rozpor na otcovství jen do určitého věku? Jakokdyž nemá toho pravého biologického po ruce? :nevim:
Jako vyměnit kus za kus jde, ale aby byl vyškrtnut z RL a neměl vůči dítěti žádné povinnosti, když by pak dítě nemělo žádného otce, to je poněkud ošemetné. Před pár lety to je ště nešlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8114
19.7.13 22:45

@emimi92 určitě by to šlo, ale musel by se přihlásit biologický otec dítěte :think:, potom by soud přiřkl otcovství jemu a odebral nebiol. otci. Jinak to neudělá, protože soud koná v zájmu dítěte a to znamená, mít v RL jakéhokoliv otce, který se nechal zapsat. To že není biol. a kamarádka se s ním rozchází nebude vůbec brát v potaz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
19.7.13 23:09

Díky za rady :mavam:

@Jasněnkaa píše:
@emimi92 nevím, neporadím. Chlap je opravdu debil 8o copak tohle se dělá?

jo je to debil :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 23:14

@birma
taky mam ten pocit, ze se haji hlavne zajem ditete a zajem je, aby tam nejakeho otce mel.
pokud se nic nezmenilo, tak rozporovat otcovstvi se da do 2 let ditete, pak u zne, i kdyby mel dotycny DNA testy, ze otcem neni.
a pokud je oficialne papirove otcem, tak musi platit.
no, kdyz je debil, tak snad aspon platit bude muset :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
19.7.13 23:16

Jiny pripad, ale byl by asi stejny postup:
Otcovství: Dobrý den, můj bratr má s bývalou přítelkyní dceru a je zapsán jako otec v rodném listě. Nyní se rozešli a chtěl by zjistit DNA, zda je to vůbec jeho dcera, protože přítelkyně byla trochu do větru a řekla, že je to jeho. Kdyby to jeho dítě nebylo, lze zrušit otcovství a aby vrátila alimenty, které jí dal nebo aby už je nemusel platit? Moc peněz nemá, děcku jsou roky a ona se k práci nemá. Moc děkuji za odpověď Mirka
Mirka
ODPOVĚĎ: Dobrý den Mirko, vzhledem k tomu, že váš bratr otcovství k dceři uznal, mohl by otcovství popírat jen prostřednictvím Nejvyššího státního zástupce. Předpokladem vyhovění žádosti je, že popření je v zájmu dítěte. To v tomto případě nejspíše nebude, neboť bratr jistě žije spořádaným životem, mají s dcerou vytvořen citový vztah, bratr výživné na dceru hradí atd. JUDr. Romana Lužná

a jeste dodatek:
Nejpozději však může popřít otcovství do tří let od narození dítěte. JUDr. Romana Lužná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
20.7.13 00:09

...

Ano, popřít otcovstgví lze nanejvýše do 3 let věku dítěte (nově to bude možné do 6 let). Ovšem v zákoně je ještě další lhůta, která platí současně - a to lhůta 6 měsíců od doby, kdy vzniknou pro otce pochybnosti. Takže té opravdu kamarádce stačí prokázat, že současný otec věděl už dávno, že dítě není biologicky jeho (a nyní je tedy jeho už navždy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54030
20.7.13 00:43

Myslím si, že se mu to zrušit nepodaří. Nikdo ho neuváděl v omyl, že je biologickým otcem, kamarádku poznal už těhotnou a dítě přijal za své dobrovolně. Mám pocit, že je to stejné, jako u nezrušitelné adopce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75tomas.novotny
20.7.13 05:15
@emimi92 píše:
Holky mám dotaz… kamarádka - opravdu kamarádka a né já :)… no kamaráda odchází od přítele, má syna 4 roky, on ji poznal v 2.mesíci těhu a rozhodl se ro to, že bude dítě jeho, že se nechá zapsat do RL, ikdyž věděl, že není jeho. Těď jí vyhodil i s malým, už ji nechce, chce se rozejít… může se toho otcovství nějak vzdát? Mám pocit že je toho schopný, ikdyž byl malýmu čtyři roky otcem… a má ona nárok na nějaké alimenty? Pročítala jsem disuze, ale situace je ve všech vzhledem k věku dítěte maličko odlišná… díky moc za rady od zkušenějších :) :mavam:

Nejde to, pouze ve zvlastnich vyjimkach a rozhoduje o tom statni zastupce. Zakon vzdy prihlizi k potrebam ditete a je naprvnim miste. Mel si uvedomit jaky je to zavazek. Dite neni stene k Vanocum.

• Nahlásit
  • Citovat
7164
20.7.13 06:55

Já jsem nikdy nechápala, proč tohle chlapy dobrovolně dělaj. Kdybych byla chlap a začala žít s ženskou, která má dítě (nebo je těhotná), tak fajn, o dítě se postarám, ale nikdy bych se nenechala zapsat jako jeho otec.

Kdysi jsem slyšela historku, nevím ani, jestli je to pravda, ale věřím, že se to stává. Ženská se rozešla s chlapem, našla si jinýho, který její dítě přijal za svý. Ona se pak vrátila k bývalýmu a ten blbec jim platil alimenty na jejich vlastní dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
20.7.13 08:10

@emimi92 je to debil.. jinak se otcovství už vzdát nemůže, alimenty bude muset platit. A to proto, že popřít otcovství lze max do 3 let věku dítěte, navíc on sám otcovství dobrovolně uznal. Soud nikdy nepřistoupí na to, že vymaže otce z RL, aniž by ho někdo nahradil… Takže kamarádka může být relativně v klidu. Spíš je otázka to, zda dotyčný, i přes vyměřené alimenty, bude skutečně platit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
20.7.13 09:54
@PetraJ píše:
Já jsem nikdy nechápala, proč tohle chlapy dobrovolně dělaj. …
:) no asi proto, že nejste chlap :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JedenTypan
20.7.13 13:21
@PetraJ píše:
Já jsem nikdy nechápala, proč tohle chlapy dobrovolně dělaj. Kdybych byla chlap a začala žít s ženskou, která má dítě (nebo je těhotná), tak fajn, o dítě se postarám, ale nikdy bych se nenechala zapsat jako jeho otec.Kdysi jsem slyšela historku, nevím ani, jestli je to pravda, ale věřím, že se to stává. Ženská se rozešla s chlapem, našla si jinýho, který její dítě přijal za svý. Ona se pak vrátila k bývalýmu a ten blbec jim platil alimenty na jejich vlastní dítě.

Presne tak tottalni volovina :think: Ale hodne chlapu proste moc nemysli, zamilujou se, nechaj se zmanipulovat snadno :think: Dneska je dulezity si uchovavat zadni vratka otevrena :mrgreen: Vztahy se rozpadaj tak rychle, dneska rozhodne neplati to „navzdy“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama