Otec alkoholik/ dítě jako rukojmí..

Anonymní
11.8.20 01:52

Otec alkoholik/ dítě jako rukojmí..

Rodičové, prosím o radu ohledně sporu o dítě. Prozatím jsme manželé, otec v podstatě bez mého svolení unesl syna před dvěma dny, o tom, kde jsou není ochoten se se mnou bavit. V neděli rano ho odvezl, v neděli večer mi volala švagrová, že pro ně jela a že jsou u ní.. aby jste chápali, otec je alkoholik, 2× léčeny, by je opět závislý. Se švagrovou jsme se dohodli, že mi dítě v pondělí po práci předají, protože dítě plakalo po mamince.. má 4 roky. Otec po půl litru vodky odmítl dítě jakkoliv řešit, sebral ho a utekl s ním. Zavolala jsem hned policii (po doporučení ospod a hned ráno jsem podala žádost o rozvod a svěření do své péče, ale to on do teď neví). Policie vyhlásila pátrání, dítě po dvou hodinách našli. Byl s otcem u otcova kamaráda. Policie která ho našla byla z jiného okresu a ta j přes nepochopení té naší policie rozhodla, že otec s 1,8prlmile je v pořádku. Mám o malého strach a jsem si jistá,, že on má taky strach… Policii malý řekl, že chce být s tátou, ale chlapec od švagrové, metry ho hlídal jasné vypovídal, že byl otec opilý, celý den spal a o dítě se nebyl schopen postarat. Nevím, zda je dobré srozumitelná má situace.. mám o malého strach, je toho za ty dva dny hodně na popisování, dítě má jako rukojmi, manipuluje s ním, slibuje mj hory doly, navádí ho.. dokonce o tom mluvil i synovec s policii.. je mu 15. Strašně se o malého bál a plakal. Prosím, kontakty na právníky v takové situaci.. na ospod jdu hned ráno, zažádat o předběžné opatření, ale co dělat, když mi ho nedají? Omlouvám se za anonym.. nechci aby bylo nějak zneužito a nevím si rady.21

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.8.20 05:38

To mě strašně mrzí. Já bych se strachy zbláznila Pokavad mas nějaký důkaz a svědky o tom, že je alkoholik, tak ti prcka daji do tvé péče. Bohužel ti nedokážu poradit nikdy jsem to nezažila, ale držím palečky ať to dobře dopadne a ty budeš mít prcka u sebe a budete strašný. :kytka: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
11.8.20 06:06

Situace je to šílená, je mi tě moc líto, strachy bych se zbláznila. Bohužel, do doby, než bude vyřízené předběžné rozhodnutí, tak je to pořád z pohledu zákona jeho otec se všemi právy. Máš nějaké důkazy o tom, že byl léčený? Ze včerejšího zásahu Policie máš záznamy, kde by bylo uvedeno, že pil, výpověď synovce? Tím by se dal dokázat návrat k alkoholu a jeho šance se dost snížily. Snad se vše co nejdřív vyřeší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 06:24

@Aduš8 záznamy nemám, jsou ochotni to kdykoliv dosvědčit a ospod si tyto záznamy od policie může stáhnout. Neumíte si holky ani představit, jak strašně se ke mě ta policie 2.okres chovala. Já rvala a rvala a nakonec že mě udělali krávu, protože o kluka bylo řádně postaráno… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
11.8.20 06:30

Podej na soud návrh na nařízení předběžného opatření - svěření dítěte do Tvé péče (je možný, že ho soud nenařídí, ale za zkoušku nic nedáš). Popiš tam tuhle situaci s tím, že tam doložíš záznamy policie. OSPOD s tím nic dělat nemůže, musí rozhodnout soud, jinak máte oba dva stejné právo na péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
11.8.20 07:18

A co kdyby se dítěti něco stalo? Pořád by policie nic neresila. Tak snad se nic nestane když jsou u tvé švagrové a jsou tam další lidi.
Bohužel on to nemusí být jen alkohol podobné se choval i můj otec a on k tomu měl bipolární poruchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2772
11.8.20 07:41

Policie situaci řeší bez emocí a postupují podle zákona. Nemuzeš se na ně zlobit za to, že neprojevili vůči tobě dost empatie. Takové případy, kdy se rodiče tahaji o deti, řeší denně. Jako matka s tebou soucitím a drzim palce, ať to dobře dopadne a syna maš ve sve peči co nejdriv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4435
11.8.20 08:16
@Martina84 píše:
Policie situaci řeší bez emocí a postupují podle zákona. Nemuzeš se na ně zlobit za to, že neprojevili vůči tobě dost empatie. Takové případy, kdy se rodiče tahaji o deti, řeší denně. Jako matka s tebou soucitím a drzim palce, ať to dobře dopadne a syna maš ve sve peči co nejdriv.

Tím chceš říct že nameri tolik alkoholu a je všechno v pořádku? Podala bych na ně okamžitě stížnost. To není v pořádku a ani ten nejblbejsi policajt nesmí říct, že je. Člověk v takovém stavu se nemůže starat o dítě. S tím emoce nemají nic společného. To je na měřeno a musí se z toho udělat závěr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4435
11.8.20 08:17
@Anonymní píše:
@Aduš8 záznamy nemám, jsou ochotni to kdykoliv dosvědčit a ospod si tyto záznamy od policie může stáhnout. Neumíte si holky ani představit, jak strašně se ke mě ta policie 2.okres chovala. Já rvala a rvala a nakonec že mě udělali krávu, protože o kluka bylo řádně postaráno… :,(

Jestli nějaký záznam existuje. Nedivila bych se kdyby ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
11.8.20 08:45
@Uslava píše:
Tím chceš říct že nameri tolik alkoholu a je všechno v pořádku? Podala bych na ně okamžitě stížnost. To není v pořádku a ani ten nejblbejsi policajt nesmí říct, že je. Člověk v takovém stavu se nemůže starat o dítě. S tím emoce nemají nic společného. To je na měřeno a musí se z toho udělat závěr.

Je otázka, jestli tam byla jiná střízlivá osoba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4435
11.8.20 09:11
@Havlova píše:
Je otázka, jestli tam byla jiná střízlivá osoba.

Jiná střízlivá osoba nebude asi jeho rodič. To by mě fakt nezajímalo. Jedině, že by se tam otec vůbec nevyskytoval a jiná střízlivá osoba by mi alespoň oznámila, že má u sebe naše dítě. A také bych ji musela znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
11.8.20 09:16
@Uslava píše:
Jiná střízlivá osoba nebude asi jeho rodič. To by mě fakt nezajímalo. Jedině, že by se tam otec vůbec nevyskytoval a jiná střízlivá osoba by mi alespoň oznámila, že má u sebe naše dítě. A také bych ji musela znát.

Takže když by se opila matka a měla zajištěné hlídání jinou střízlivou osobou, měla by policie odvést dítě k otci, když ten by tu osobu neznal? Jako matku by mě to taky štvalo, ale policie s tím podle mě za této situace nemůže nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18049
11.8.20 09:23
@Uslava píše:
Tím chceš říct že nameri tolik alkoholu a je všechno v pořádku? Podala bych na ně okamžitě stížnost. To není v pořádku a ani ten nejblbejsi policajt nesmí říct, že je. Člověk v takovém stavu se nemůže starat o dítě. S tím emoce nemají nic společného. To je na měřeno a musí se z toho udělat závěr.

ale blbost, policajti nemůžou jen tak odebrat dítko zákonnému zástupci. Tak to prostě je. Oni nejsou rozvedeni, není rozsudek o tom, že by se otec zbavil rodičovských práv, tak mu nikdo nemůže jen tak sbalit dítko a jen tak s ním odejít, když dítku nic není a není přímo ohroženo. Z toho by měli postih a to reálný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
11.8.20 09:28

Vzala bych pár statných kamarádů, nebo otce, bratra, bratrance a vyrazila bych pro dítě.. Šla bych přes mrtvoly.. S takovým nezodpovědným ožralou, bych ho nenechala ani minutu.. A už by ho neviděl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18049
11.8.20 09:38
@Anonymní píše:
@Aduš8 záznamy nemám, jsou ochotni to kdykoliv dosvědčit a ospod si tyto záznamy od policie může stáhnout. Neumíte si holky ani představit, jak strašně se ke mě ta policie 2.okres chovala. Já rvala a rvala a nakonec že mě udělali krávu, protože o kluka bylo řádně postaráno… :,(

právník, ospod a předběžko na soud -) to je nejrychlejší možnost. Situace je hrozná, ale toto vše hraje pro tebe, o to ty to budeš mít u soudu jednodušší. Chtěj záznam od PČr a ten dolož na soud. 15letý klučík ať ti napíše čestné prohlášení o tom, co se stalo, co viděl. Klidně i dalších osob -) švagrová atd. Jestli máš nějaké papíry k tomu, že se léčil, má problémy s alkoholem, cokoli, tak to taky dolož.
Podle mě nebude s předběžkem problém, jen to nebude na úplné zbavení otcovských práv, ale prozatím výhradní péče by klapnout měla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama