Otec bije děti, dá se s tím něco dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 22:53
Otec bije děti, dá se s tím něco dělat?

Jde o bývalého. Zjistila jsem od dětí, že když něco provedou (i něco malého, že se třeba navzájem praští nebo tak), tak jim otec dává 10 ran na zadek na holou. Má to tak stanoveno. Jako i mně občas ujedou nervy a děti dostanou na zadek, ale jde o jedno-dvě plácnutí, nikdy víc. Když si představím, že je mlátí jedna - dva - tři - čtyři- pět - šest - sedm - osm - děvět - deset ran - to musí hrozně dlouho trvat, je to z mého pohledu fakt bití.
Můžu s tím něco udělat? Může mu pohrozit ospod nebo tak něco??

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 68455 příspěvků 09.10.18 23:01

poraď se na OSPODuco s tím. Je to hrozná představa, To je děs.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 09.10.18 23:13

No to teda..Tohle je už vyložené mlácení. Nahlas to.

lucynka25
Echt Kelišová 7922 příspěvků 1 inzerát 09.10.18 23:19

tak to bych řešila okamžitě 8o
máte střídavou péči nebo jen víkendy? Já bych ho asi zabila :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 23:59

Má je ob víkend plus jeden den v týdnu.
Jeho chování ve vztahu bych označila jako psychické týrání, jen jsem netušila, že s tím nastoupí na děti, resp. že tak brzy.
Nemám mu to jak dokázat… Každopádně na ospod se zajdu poradit. Ještě nějaké nápady…?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 00:14

Promluvit si s ním, pokud to chceš řešit po dobrém. Pokud po zlém, tak přiznání z něj dostaneš velmi snadno. Byla jsem v podobné situaci. Dotyčné osobě jsem přesně vypsala a popsala případy, kdy se utrhla ze řetězu a že nedopustím, aby se situace opakovala. V odpovědi všechny ty případy přiznala včetně svých pokřivených důvodů, které ji k tomu vedly. Obě zprávy mám uložené, pokud by byly v budoucnu potřeba.

Jagwa
Kecalka 252 příspěvků 10.10.18 15:48

Hned na sociálku? 8o A můžete dětem na 100% věřit?

Taťulda tří
Kecalka 172 příspěvků 04.12.18 21:49

Ono je rozdíl, jestli je dětem 5 let a plácání je spíš napůl sranda, nebo je dceři 14 a otec u toho slintá Ne, ale vážně. Děti se bít nemají .Vy je máte svěřené do péče a jste za ně zodpovědná, takže pokud si to nepřejete, tak je ani otec nesmí bít. Říct mu to a pokud se to bude opakovat, tak ten OSPOD.

Saulus
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 04.12.18 22:51

A prestaly to „neco“ delat? Vlastne co je to to „neco“?

salamio
Ukecaná baba ;) 2197 příspěvků 05.12.18 12:12
@Anonymní píše:
Má je ob víkend plus jeden den v týdnu.
Jeho chování ve vztahu bych označila jako psychické týrání, jen jsem netušila, že s tím nastoupí na děti, resp. že tak brzy.
Nemám mu to jak dokázat… Každopádně na ospod se zajdu poradit. Ještě nějaké nápady…?

Rozvod a tvoje výhradní péče.

Nikdy jsem svého syna neuhodil, a zakřičel na něj v životě možná třikrát. To je ale taky dáno tím, že je v pohodě a od malička různé věci chápe, a pak taky mám tak příšerný ksicht, že stačí, když se zle podívám (a potom mi je ho líto).

canaglia
Závislačka 3746 příspěvků 05.12.18 15:13
@Anonymní píše:
Jde o bývalého. Zjistila jsem od dětí, že když něco provedou (i něco malého, že se třeba navzájem praští nebo tak), tak jim otec dává 10 ran na zadek na holou. Má to tak stanoveno. Jako i mně občas ujedou nervy a děti dostanou na zadek, ale jde o jedno-dvě plácnutí, nikdy víc. Když si představím, že je mlátí jedna - dva - tři - čtyři- pět - šest - sedm - osm - děvět - deset ran - to musí hrozně dlouho trvat, je to z mého pohledu fakt bití.
Můžu s tím něco udělat? Může mu pohrozit ospod nebo tak něco??

Nahlas sebe i jeho a nechte si děti odebrat. Fakt ideální řešení. Nebylo by lepší si společně oba dojít do poradny a nejprve vyřešit svoje selhávání?

Keyllah
Echt Kelišová 9741 příspěvků 05.12.18 15:16
@canaglia píše:
Nahlas sebe i jeho a nechte si děti odebrat. Fakt ideální řešení. Nebylo by lepší si společně oba dojít do poradny a nejprve vyřešit svoje selhávání?

a proč by si je měla nechat odebrat ona? :think:

canaglia
Závislačka 3746 příspěvků 05.12.18 15:22
@Keyllah píše:

Psala, že je taky mlátí. By mě fakt zajímalo, jak to vyřešili.

canaglia
Závislačka 3746 příspěvků 05.12.18 15:25
@Keyllah píše:

Mimochodem, jedno dvě plácnutí v situaci, kdy, jak píše matka, „jí ujedou nervy“, je horší, než 10 symbolických rituálních plácnutí po vysvětlení a dohodě o trestu (čímž nijak nechci obhajovat onoho otce, pokud jsou to skutečně plácnutí na holou a bolestivá, to je špatně)

Modesta
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 05.12.18 15:30

Tohle je taky zajímavé téma. Rodiče dětí, které jim občas dáte na zadek, mohli byste mi popsat vaše pocity (klidně anonymně)? Totiž v pozorovala jsem, že těsně před tím rodiče cítí hlavně vztek/strach/­frustraci. A tím, že dítku jednu ubalí, se jim obvykle uleví. Na chvilku, pak cítí, že to bylo špatně a mají z toho obvykle pocit selhání.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >