Otec chce dceru do péče a odstěhovat se s ní 200km

Anonymní
17.2.21 20:27

Otec chce dceru do péče a odstěhovat se s ní 200km

Ahoj, řeším teď problém se svým ex. Máme z manželství 2 dcery 9 a 13 let. Momentálně si je bere 1× za 14 dnů na víkend, alimenty platí 6,5 tis. Starší je momentálně v pubertě, nechce se jí učit do školy, pomáhat doma tudíž jdeme občas do konfliktu a vzhledem k tomu, že u otce žádné povinnosti nemá, je to tam pochopitelně z jejího pohledu lepší. Rx si teď nasel novou práci přes 200 km daleko a chce si starší dceru vzít do péče, dcera pochopitelně chce. V novém místě nemají žádnou rodinu a ani blízké přátele navíc je to velké krajské město. Teď bydlíme v malém městečku, je tady rodina, přátelé kteří kdykoliv pomohou. Dcera je celkem nesamostatná, velmi stydlivá a já mám obavu jak by to zvládla. Holky, poraďte co s tím. Jsem fakt bezradná. Pokud to zamítnu hned tak budu za nejhorší matku, ale na druhou stranu mám o dceru strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14579
17.2.21 20:31

Uvedomuje si dcera, ze bude muset zmenit i skolu? A kdyz se ji tam s tatou prestane libit, tak se jen tak zpatky nevrati, protoze by zase musela menit skolu?
A nebylo by ji bez sestry smutno? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
17.2.21 20:34

Tak si nabije čumák no :nevim: těžko říct co s tím jde dělat, když chce.. brzo ji máš doma, neboj, neuvědomuje si spoustu věcí, nejen změnu školy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
17.2.21 20:38

Já bych byla proti, je jí 13,ne 17…za mě je to ještě dítě a v závažných věcech si osobuju právo rozhodovat za ni :nevim:
Nicméně otec je taky rodič, takže pokud budou chtít, nejspíš to bez problémů prosadi u soudu. Chtěla bych mít ale čisté svědomí, že jsem udělala, co šlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132

No ja bych rekla at si jde… jako prozreni z toho, ze asi stejne neco bude muset zacit delat a ze to uz nebude vikendovy valeni se u tatinka, ale celotydenni pomahani, uceni se apod.
Jediny co tak bych mela u ex podminku, ze dohlidne aby se mlada ucila a ze rozhodne trvam na nejakym prospechu (nemusi mit jednicky, ale s trojkama a ctyrkama bych rozhodne nebyla rada) a ze v pripade, ze si holka uvedomi, ze to byla chyba tak aby mohla jit zpatky k Tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5161

Já bych ji asi nechala.
Když ji nepustíš, bude ti to vyčítat a budete se hádat ještě víc. Já jsem od 14 byla na intru a pak na kolejích, takže domů taky jen na víkendy.
Myslím ale, že se ti brzy vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
17.2.21 20:39

Dovolila bych jí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 20:42
@cecetka píše:
Uvedomuje si dcera, ze bude muset zmenit i skolu? A kdyz se ji tam s tatou prestane libit, tak se jen tak zpatky nevrati, protoze by zase musela menit skolu?
A nebylo by ji bez sestry smutno? :nevim:

Ano, to si uvědomuje a bere to pozitivně, protože si myslí, že u nich na škole jsou ti nejblbější spolužáci a nejhorší učitelé. Zbytek asi domyslet nechce, protože má pocit, že u táty to bude super. To, že on bude věčně v práci a ona sama doma jí nedochází.

• Citovat
  • Nahlásit
26187
17.2.21 20:45

Dala bych jim měsíční zkušební dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 20:47
@bigl píše:
Já bych ji asi nechala.
Když ji nepustíš, bude ti to vyčítat a budete se hádat ještě víc. Já jsem od 14 byla na intru a pak na kolejích, takže domů taky jen na víkendy.
Myslím ale, že se ti brzy vrátí.

Právě toho, že mi to bude vyčítat se právě taky obávám. Nechci být za „bachařku“ co ji tady drží silou.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16388
17.2.21 20:47

Dohodla bych se s mužem, že to zkusíte bez soudního rozhodnutí. Dokud je lock-down, tak klidně může být pár týdnů u otce (ne, fakt je nepustí začátkem března do lavic), jeslti se to pak s jarem zleppší a školy se otevřou, tak se zase vrátí dokončit školní rok k tobě.

No a během prázdnin to vyhodnotíte a případně přehlásíte na jinou školu?

Spíš si tipuju, že pan otec zjistí že to je daleko složitější, než čekal a dceři dojde, že teda dosavadní uspořádání vlastně bylo snesitelné i přes zuřící pubertu.

Jinak není to tvoje chyba, neselháváš, dcera tě miluje a potřebuje - to je vcelku běžná situace spojená s dospíváním - že to chce zkusit po svém a tam kde je na ní méně požadavků. A teda nejrozumnější je jí nechat jí bezpečně si vymáchat čumáček ve svých rozhodnutích a pak jí to umožnit napravit. To tady jde docela dobře.

Příspěvek upraven 17.02.21 v 20:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 20:48
@pikola píše:
Dala bych jim měsíční zkušební dobu

Tohle by asi šlo kdyby to nebylo tak daleko a nemusela se kvůli tomu měnit škola.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 20:51

@Ou To by asi bylo nejlepší řešení, ale on nemá ještě ani žádný byt tudíž je to výhledově až tak za 2-3 měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16388
17.2.21 20:53
@Anonymní píše:
@Ou To by asi bylo nejlepší řešení, ale on nemá ještě ani žádný byt tudíž je to výhledově až tak za 2-3 měsíce.
šikulka… :zed: hlavně že teď blbne holce hlavu.

V tom okamžiku to ber ještě jako něco, co pro tvou dceru představuje možnost že se změní její situace, která není moc jednoduchá - ten online a odstřižení od toho co má ráda je prostě těžký a vidina začnu jinde, a jinak je prostě lákavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10171
17.2.21 20:54
@Anonymní píše:
Tohle by asi šlo kdyby to nebylo tak daleko a nemusela se kvůli tomu měnit škola.

Když ti puberťačka říká, že všichni spolužáci jsou blbí atd, tak bych se skoro zaměřila na to, jestli nemá v kolektivu problémy a není to spíše útěk před zodpovědností a povinnostmi.
Také se přikláním k názoru, že měsíční zkušební lhůta přes lock-down, kdy zažije samotu u otce doma s cizí ženskou, která možná přijde. Má to mít.
Asi nedokáže ocenit tvou a sestřinu přítomnost, může to být povaha, může to být prachobyčejná lenost k povinnostem.
A může z ní vyrůst líná ženská. Nicméně bych jí to dopřála, ale druhé dítě bych tam nepustila.
Proč tak moc dcera touží po samotě a oddělení od vás? Vlastně po nejistotě?

Příspěvek upraven 17.02.21 v 20:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat