Otec cizinec u porodu - kde v Praze?

462
24.12.20 09:44

Otec cizinec u porodu - kde v Praze?

Ahoj :mavam: začínám 11tt, jsem z Prahy a i když se mi ještě úplně nechce, měla bych pomalu začínat vybírat porodnici. Přítel je cizinec a nemluví česky, tak si říkám, že to může být u porodu trochu složitější. Nechci, aby tam jen stál, nevěděl, co se děje, já mimo a neschopná překládat a personál mluvící jen česky 8o pro všechny jen zbytečný stres navíc. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Řešili jste to před porodem, že by vám třeba přiřadili porodní asistentku, která mluví anglicky? Nebo jste měli vlastní, případně dulu? Vybírali jste podle toho porodnici a jakou? Budu ráda za osobní zkušenost :) možná to zbytečně hrotím, jen se nám už několikrát stalo, že lékaři a sestry prostě anglicky nemluvili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1427
24.12.20 11:05

Nejspolehlivejsi bude, kdyz si vezmes k porodu nejakou svoji PA (za penize). Vetsina tech holek anglicky umi, zvlast pokud to jsou to mlade holky. Spolehat na to, ktera PA bzde mit zrovna sluzbu v nemocnici, bych nedoporucovala a vstricnist, ze by ses dopredu s nemocnici domluvila, to si nyslim, ze je nerealne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19635
24.12.20 11:07

Jdi rodit bez partnera a mas po starostech. Mmch myslím, ze nic jiného než ze tam bude stát a zmoulat ti ruku nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
24.12.20 11:33

@kalie nad vlastni PA premyslime, takze to asi bude reseni. Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
24.12.20 11:34

@jahuhudka na to jsem se neptala, ale i tak dik :lol: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3398
24.12.20 11:49

Kdoví jak to bude za půl roku. Nebo dopadnete jako my, CS a partner ve vedlejší místnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
24.12.20 11:58

@mamina2017 jasne, stat se muze cokoli. Proc vubec neco planovat, co? :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
24.12.20 12:07

Vlastni porodni asistentka by to asi vyresila. Cast personalu v porodnicich urcite anglicky umi, ale pozadovat to nebo ocekavat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
24.12.20 12:17

@Lumen85 to je nejlepsi varianta, mit vlastni PA. Navic kdyz v nemocnici vidi, ze mas vlastni PA, tak do tebe ani moc nekafraji, sem tam mrknou, jestli je vse ok. Ja kdybych mela rodit znova, tak jenom s PA. Za ne jedna z nejlepsich zivotnich investic :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
24.12.20 13:32

Mám rozjednanou vlastní PA, manžel sice docela dobře rozumí, ale bude určitě ve stresu a co já vím, jak na tom budu.

Vlastní PA chci tak jako tak, ale „o problém“ méně. Mimochodem moc to neodkládej, zdá se to daleko, ale výběr porodnice, PA nějaký čas zabere, kontaktovala jsem PA po prvotrimestr. screeningu a vypadá to, že to bylo tak akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
24.12.20 13:46

@Kacise diky za odpoved. A nevis, jestli jsou soukrome PA nejak vazane (respektive preferuji) na urcitou porodnici nebo pojedou kamkoli, co si vyberu? Jsem uz skoro rozhodnuta, ze vyhraje Podoli. Screening mam za necele tri tydny, tak se dam do hledani :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
24.12.20 13:57

@Lumen85 šla jsem cestou nejmenšího odporu a vybrala si PA z konkrétní porodnice. Myslím, že pa musí mít nějaký smluvní vztah, neumím si představit, že dorazím do porodnice a písknu „sál, personál a jedem, tady jsem a tahle paní mě odrodí“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
24.12.20 14:03

@Kacise jasne, ze to porodnici neoznamim v moment porodu :) aspon vim, jak hledat, zkusim najit primo PA se smlouvou s konkretni porodnici, diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
25.12.20 16:11
@Lumen85 píše:
@Kacise diky za odpoved. A nevis, jestli jsou soukrome PA nejak vazane (respektive preferuji) na urcitou porodnici nebo pojedou kamkoli, co si vyberu? Jsem uz skoro rozhodnuta, ze vyhraje Podoli. Screening mam za necele tri tydny, tak se dam do hledani :palec:

No hlavně třeba aktuálně ti externí PA do porodnice nepustí, takže to chce vybírat spíš z personálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
25.12.20 19:00

Ahoj, ja som to neriesila a ani som nijak neocakavala, ze by personal vedel alebo bol ochotny hovorit anglicky, kazdopadne sme asi mali stastie a aj porodna asistentka aj doktorka vedeli anglicky. Rodila som u Apolinara pred rokom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat