Otec dcery se nezajímá - teror po SMS

Anonymní
20.6.21 15:33

Otec dcery se nezajímá - teror po SMS

Dobrý den, prosím o radu a zároveň volám o pomoc. Prosím neodsuzovat. Láska je bohužel slepá. Otec se o dceru (4roky) prakticky od narození nezajímal. Nikdy se nezeptal jak se má atd. Alimenty platí. Začátkem roku jsme se domluvili po tahanicich na ospod, ze ji bude navštěvovat, zvykat si na sebe. Dcera s ním po té zůstala i sama na písku u mého domu s tím, že se budu dívat z okna. Po měsíci proběhl dokonce výlet a od té doby konec. Odmítá ho, hrozně pláče a nechce s ním nikam jít. No.. Je to další měsíc co se otec neozval. Pouze mi chodí zprávy o hrozném a nevychovaném decku a že jeho další dítě bude Top a ne takové. Prosím.. Jdu opět na ospod a nechci opět slyšet jak tatínek má právo. Chci vědět jaké mám možnosti, když chci já a mě děti v klidu žít a ne neustále číst nechutné a urážlivé SMS, výhrůžky o soudech atd.. Jeho rodičovské selhání je obrovské ale bohužel si to nepřizná. K rodinnemu terapeutovi odmítá. Vlastně odmítá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5200
20.6.21 15:45

Základ je, co máte v rozsudku, jak určený styk..
prostě si neutvořili vztah a on se evidentně chystá na nové dítě, že..
neřešila bych s ním žádné dopisování a urážky, on má nárok na kontakt, tak bych v zájmu dítka trvala na aspoň občasném kontaktu s tátou…
dál se uvidí.. nehysterči.. časem se věci utřepou… musíte mít daná pravidla a umět je dodržovat..
rozsudek lze samozřejmě měnit (soudně), ale mám pocit, že jsi zrovna v tak emotivní rauši, že to nevidíš moc objektivně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9752
20.6.21 15:47

Takže teď o styk zájem nemá? Nechala bych to být a zprávy necetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
20.6.21 15:52

Zpravy bych archivovala, nicméně neodpovídala bych na ně (leda by se na něco ptal, ať to zase není, že nekomunikujes) a byla bych ráda, že je jinak klid a vidět se s dítětem nechce.

Na ospod bych nechodila, jestli doufáš, že ti tam řeknou „no když vám píše takové ošklivé zprávy, tak mu zakážeme nadosmrti s dítětem cokoli mít“, tak doufáš marně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 15:54

Dítě je soudně v mé péči. Styk po dohodě. Ovšem soud probéhl když měla malá asi 5 měsícu. Od té doby občas zlá SMS, vyhrožování vším možným. Ozval se až v lednu. Já styk umožňovala vždy. A ne nejsem v rauši. Za ty 4 roky už jsem zvyklá.. Jen už toho mám prostě dost. Proběhlo asi 5 návštěv, ale to je měsíc zpět. Nyní opět nezájem - pouze ty urážky na nás všechny

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 16:00

@Lucy75 a jak se dítěti vysvětluje, že tatínek ho nechtěl, že za 4 roky zájem pořádně neprojevil, že bydlí 3 minuty chůze od nás a řekne, že nemá čas? Jak? Každý den je o půl 5 doma, v pátek od 12 a víkend volný. Je to v zájmu dítěte?

• Citovat
  • Nahlásit
24316
20.6.21 16:08
@Anonymní píše:
@Lucy75 a jak se dítěti vysvětluje, že tatínek ho nechtěl, že za 4 roky zájem pořádně neprojevil, že bydlí 3 minuty chůze od nás a řekne, že nemá čas? Jak? Každý den je o půl 5 doma, v pátek od 12 a víkend volný. Je to v zájmu dítěte?

já nějak nechápu, kde je problém a co vlastně chceš?
aby se otec s malou stýkal nebo aby se nestýkal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 16:13

@stinga co na tom nechápeš? Otec ať se stýská, všem se uleví. Ať se snad ale styka pravidelně, vytrva než si dítě zvykne a ne že nás bude urážet a objeví se se po 4 letech na chvíli a teď zase nic? Myslím, že my matky ani děti nemusíme být odsouzení k šikaně po SMS

• Citovat
  • Nahlásit
3000
20.6.21 16:13
@Anonymní píše:
Dítě je soudně v mé péči. Styk po dohodě. Ovšem soud probéhl když měla malá asi 5 měsícu. Od té doby občas zlá SMS, vyhrožování vším možným. Ozval se až v lednu. Já styk umožňovala vždy. A ne nejsem v rauši. Za ty 4 roky už jsem zvyklá.. Jen už toho mám prostě dost. Proběhlo asi 5 návštěv, ale to je měsíc zpět. Nyní opět nezájem - pouze ty urážky na nás všechny

Tak jo, všechny sms si ukládej a můžeš se k tomu postavit tak, že jste se tím dohodli, že si dceru brát nebude. ;)

Když bude chtít něco jiného, ať si podá návrh soudu na novou úpravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 16:18

@aquarian no on se mě snaží vždy jen vytočit zprávama. O dceru opravdový zájem nemá. Vylučuje se to s jeho divokým životem bez starostí a povinnosti. Nejraději bych ho zablokovala v tel., ale to asi nemůžu vuď😓

• Citovat
  • Nahlásit
Roznova
20.6.21 16:18
@Anonymní píše:

Vysvetli ji to jednoduse „po tvojemu“: laska je holt slepa, tak mi promin, ze usem ti vybrala takoveho zploditele!

• Citovat
  • Nahlásit
3000
20.6.21 16:27
@Anonymní píše:
no on se mě snaží vždy jen vytočit zprávama. O dceru opravdový zájem nemá. Vylučuje se to s jeho divokým životem bez starostí a povinnosti. Nejraději bych ho zablokovala v tel., ale to asi nemůžu vuď😓

Proč bys nemohla, ale ty sms se můžou hodit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
20.6.21 16:37

Nezlob se, ale taky moc dobre nerozumim tomu, co teda vlastne chces. Podle vseho by sis prala, aby se ten otec choval normalne a dceru si pravidelne bral, jenze jak vidis, tak on o to zajem nema. A taky, vazne bys mu chtela davat vase dite, pokud ti o nem pise hnusny smsky? A co ji udelal, ze k uz nemu nechce jit? To mi totiz prijde dulezitejsi nez nejaky jeho reci po smskach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24316
20.6.21 16:39
@Anonymní píše:
@stinga co na tom nechápeš? Otec ať se stýská, všem se uleví. Ať se snad ale styka pravidelně, vytrva než si dítě zvykne a ne že nás bude urážet a objeví se se po 4 letech na chvíli a teď zase nic? Myslím, že my matky ani děti nemusíme být odsouzení k šikaně po SMS

tak pak je asi nevhodné, že máte styk dohodou, tak se obrať na soud, ať styk určí, ale musíš být připravena na to, že tenhle tatínek to asi nebude dodržovat - styk je právo rodiče, ne povinnost - ale aspoň trochu bys věděla, kdy si pro dítě může přijít, v ostatní dny by prostě nemohl a hotovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
20.6.21 16:44
@stinga píše:
tak pak je asi nevhodné, že máte styk dohodou, tak se obrať na soud, ať styk určí, ale musíš být připravena na to, že tenhle tatínek to asi nebude dodržovat - styk je právo rodiče, ne povinnost - ale aspoň trochu bys věděla, kdy si pro dítě může přijít, v ostatní dny by prostě nemohl a hotovo

Kdyby měli i společnou péči, tak ano.

Ale když má péči zakladatelka, tak styk dohodou znamená, že dokud se nedohodnou, tak má otec smůlu.

Takže bych to naopak nechal tak, ať si podá návrh na soud otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat