Otec dětem vybral spořící účty

Anonymní
14.5.17 00:00

otec dětem vybral spořící účty

Jsme s otcem dětí rozvedení, soudně bylo doteď stanoveno, že otec část alimentů posílal přímo na dětská konta a část na stavebka. Dětská konta měla sloužit na větší výdaje dětí. Děti mám v péči svěřené já a peníze jsem takto využívala. Nyní soud alimenty otci snížil a už jdou jen přímo mě a na stavebka. A otec neváhal a všechny zbylé peníze z účtů dětí vybral. Neměl tam dispoziční práva, ale banka mu to vydala na základě předložení originálů RL dětí :-(

Pokud by to nebyly peníze z alimentů tak by to asi bylo ok, ale takto to přeci otec vybrat nemůže ne? Dle mojí právničky je to na podání trestního oznámení. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4877
14.5.17 00:03

No, právo na to neměl a pochybila i spořitelna. Rekla bych.. on tedy v podstatě teď dluží výživné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
14.5.17 00:16

Poslechni svoji právničku a pokud se s bývalým nedohodneš na vrácení peněz, podej trestní oznámení. Byly to peníze dětí a tím, že je vybral, je okradl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.17 00:55

A jak to pak probiha. Ted jsem s nim skoncila treti soud za posledni tri roky. Uz jsem z toho vycerpana :(

• Nahlásit
  • Citovat
4236
14.5.17 06:05
@Anonymní píše:
A jak to pak probiha. Ted jsem s nim skoncila treti soud za posledni tri roky. Uz jsem z toho vycerpana :(

A na to možná panáček hřeší, že doufá, že už máš všeho dost a on z toho vyjde jako ten, kdo prachy má. Možná si říká, jak to všechno hezky zvládnul.
Prosím Tě, dej na radu právničky a podej na něj TO. On ukradl peníze vlastních dětí, peníze, které byli na jejich potřeby a Ty jsi v pozici, že musíš jejich zájmy bránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7767
14.5.17 06:10
@Anonymní píše:
Jsme s otcem dětí rozvedení, soudně bylo doteď stanoveno, že otec část alimentů posílal přímo na dětská konta a část na stavebka. Dětská konta měla sloužit na větší výdaje dětí. Děti mám v péči svěřené já a peníze jsem takto využívala. Nyní soud alimenty otci snížil a už jdou jen přímo mě a na stavebka. A otec neváhal a všechny zbylé peníze z účtů dětí vybral. Neměl tam dispoziční práva, ale banka mu to vydala na základě předložení originálů RL dětí :-(Pokud by to nebyly peníze z alimentů tak by to asi bylo ok, ale takto to přeci otec vybrat nemůže ne? Dle mojí právničky je to na podání trestního oznámení. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?

Podle mě udělala chybu spořitelna, tak bych napřed poslala právničku do spořitelny.
Držím pěsti, aby ukradené peníze dětí z alimentů vrátil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
14.5.17 06:14

A jak může mít otec originály RL dětí, když jsou svěřené Tobě do péče? To Ty jako nemáš v ruce nic? Taky bych nejdříve naběhla do spořitelny, jak mu je mohli vydat, když neměl dispoziční právo? Je to pochybení spořitelny. A Ty určitě podej to TO. Nehájíš přece své zájmy, ale zájmy Vašich dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 06:51

Kde otec vzal originaly rodnych listu :think:? Ja si myslim, ze banka nepochybila. Penize rodic vybrat muze jiz bez soudu. On nebyl zbaven rodicovskych prav, tudiz na ty penize ma stejny „narok“ jako, kdyby je vybrala matka. Nicmene, alimenty mate k rukam matky a pokud jste nemeli uz v rozsudku, ze penize pujdou detem na sporeni, tak se obavam, ze on to vybrat mohl Nicmene TO bych zkusila podat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8158
14.5.17 07:57
@Anonymní píše:
Jsme s otcem dětí rozvedení, soudně bylo doteď stanoveno, že otec část alimentů posílal přímo na dětská konta a část na stavebka. Dětská konta měla sloužit na větší výdaje dětí. Děti mám v péči svěřené já a peníze jsem takto využívala. Nyní soud alimenty otci snížil a už jdou jen přímo mě a na stavebka. A otec neváhal a všechny zbylé peníze z účtů dětí vybral. Neměl tam dispoziční práva, ale banka mu to vydala na základě předložení originálů RL dětí :-(Pokud by to nebyly peníze z alimentů tak by to asi bylo ok, ale takto to přeci otec vybrat nemůže ne? Dle mojí právničky je to na podání trestního oznámení. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?

Kde vzal rodné listy dětí když je máš svěřené do péče ty? Nechápu ani banku, jak mu mohla vydat peníze z účtu ke kterému nemá dispoziční právo? Podej to trestní oznámení, ty peníze mu nepatří :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
14.5.17 08:09

Jak se k tomu otec stavi? Vyjádřil se nějak? Dá se s nim rozumne mluvit? Jako pokud je „normální“ a peníze vybral z nějakého pochopitelneho důvodu a zaváže se je vrátit, TO bych nepodavala. V opačném pripade ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.5.17 08:10

No, já bych okamžitě podala trestní oznámení na něj na policii a rovnou bych šla do banky, že vydali peníze člověku bez oprávnění a okamžitě žádala řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.5.17 08:11
@arinecka píše:
Kde vzal rodné listy dětí když je máš svěřené do péče ty? Nechápu ani banku, jak mu mohla vydat peníze z účtu ke kterému nemá dispoziční právo? Podej to trestní oznámení, ty peníze mu nepatří :pocitac:

no zajde na matriku, prokáže se, že je otec a dostane okamžitě na místě kopie. Zrovna takhle si okamžitě udělá pasy na děti jako rodič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.5.17 08:13

Jo a rovnou bych poslala tuhle situaci na soud a žádala okamžito změnu poměrů v platbě výživného s tím, a doložila bych to výpisem, že otec výživné dané soudem dětem z těch účtů ukradl. TO je naprosto jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.17 08:30

RL si zajde na matriku, jako otec je dostane. Jinak RL mam ja doma. Takze si je musel nechat udelat.

Dle banky je to za ne ok. Resili to i se svym pravnim oddelenim protoze to neni standardni.

Penize nesli me k rukam. V rozsudku bylo stanoveno catka me k rukam, castka na sporici ucty a castka na stavebko a posilal to tam primo on.

Ted si zadal o snizeni neni to zadnej chudak prijmy ma hodne dobre. Poridil si dalsi dite. Soud mu to o neco snizil ale on pozadoval vyrazne mene. Delal cachry s prevodem bytu z kteteho ma najemnr, aby mel nizsi prijem. To mu soud ale pricetl. Byl nastvanej. 3. byl rozsudek u soudu a 5. to vybral takze motiv je jasnej. Uz takhle se ne moc dobre vztahy zhorsily diky tomuto soudu. Takze rozumna rec s nim opravdu neni.

Kdyz jsem mu volala co s temi penezi udelal rekl mi ze mi do toho nic neni. A co jsem s vybiranymi penezmi udelala ja. Vybirala jsem je na vetsi vydane jako kola, autosedacku, lyzovani, jarni prazdniny, jednou letenky. Na toto byly penize i urcene. Dlouhodobe sporeni slo primo na stavebka. Mam ke vsemu doklady a evidovane a na zacatku kdyz to soud urcil jsem mu to rikala. Nikdy se me ani nezeptal. Vic mi k tomu nerekl.

Poslala jsem to v patek i na OSPOD.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.5.17 08:32
@terinka4444 píše:
Jo a rovnou bych poslala tuhle situaci na soud a žádala okamžito změnu poměrů v platbě výživného s tím, a doložila bych to výpisem, že otec výživné dané soudem dětem z těch účtů ukradl. TO je naprosto jasné.

Ted od kvetna kdyz mu snizil soud vyzivne uz to na sporici nejde. Jen me do ruky a na stavebni sporeni.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama