Otec dítěte nedodržuje jeho léčbu

1898
25.11.18 20:10

Otec dítěte nedodržuje jeho léčbu

Dobrý večer, jdu si pro radu ohledně toho, jak postupovat, když otec nedodržuje léčbu dítěte předepsanou lékařem. Jsme rozvedení 2 roky z jeho popudu, dcera (5 let) je v mé péči, též jeho přání. On ji má na víkend 1×14 dní, v létě máme, dá se říct, stridavku po týdnu. V březnu jsem s dcerkou skončila na JIP, kvůli dýchání. Otec se do nemocnice přijel podívat jen jednou. Od té doby chodí dcera na alergologii, dýchá 1× denně Flixotide, 2× denně sirup Xyzal. V případě nachlazení máme nasadit 2× denně dýchání Seretide. Ex asi nemohl skousnout mého nového partnera, který jezdil za námi do nemocnice každý den a začal trochu dělat zle, v květnu prohlašoval, jak v červnu s námi půjde k alergologovi na kontrolu. Pak samozřejmě nešel. Teď když má dceru, tak jí nedává předepsané léky, že jí to může uškodit a podobně, plácá nesmysly. Dnes mi opět řekl, že teda v prosinci s námi na kontrolu půjde. Nechci mu hrozit tím, že mu dceru nebudu dávat, když jí nedává léky, ale ani nevím, co s tím, jestli je nějaká páka, aby to dodržoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3154
25.11.18 20:39

Řekla bych mu, že buď přijde na tu alergologii nebo to budu řešit se socialkou, že zanedbává péči. Na alergologii bych pak poslala na konci prohlídky dceru do čekárny a lékaři bych řekla, ať exmanzelovi vysvětlí, proč dcera musí brát léky, lékaři bych řekla, že otec léky nepodává, protože se domnívá, že ji škodí. Ať mu to doktor vysvětlí, myslím, že většina lékařů snad pochopí situaci. No a pokud nedorazí, tak bych lékaře požádala, jestli může do lékařské zprávy napsat, že otec nebyl vyšetření přítomen a s tím bych šla na OSPOD.
Já bych pochopila, že třeba nepoda nějaký doplněk stravy typu rybí tuk nebo imunoglukan, ale asi dcera nemá dychatko pro zábavu.

Zároveň bych dceři kladla na srdce, že léky brát musí, ať o ně tátovi řekne.

A pokud by na té alergologii byl, dcera by u něj léky urgovala a on ji je nedal, tak bych mu ji nedala. Zrovna teď, když všude lítají virózy, bych se o její zdraví bála víc než její vztah s otcem. Přeci kvůli němu neskončí znovu na JIP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
25.11.18 21:12

On v tom červnu alergologovi akorát volal, dr. mi pak řekl, že mu to vysvětlil a bylo na dr. vidět, co si o mém ex myslí. Dnes mi ex při předání dcery dal papír stažený z netu o tom, jak kortikoidy škodí, přitom ani neví, co její léky obsahují. Každopádně mě „dostal“ závěr onoho papíru, kde se píše o tom, jak si léky neordinovat sám bez lékaře, ale ani nebýt zarytý odpůrce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2385
25.11.18 21:14

Dite bych mu uz nedala. Kdyz sam od sebe neumi pochopit, ze to je vazny, je asi k nicemu aby mu to vysvetloval i doktor. Dite snad v nemocnici 1× videl kvuli tomu, tak sakra to mu nestacilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
25.11.18 21:43

@Micaella22 Asi nestačilo, neb dnes mi řekl, že kdyby teda zase skončila v nemocnici, tak tam s ní tentokrát bude. Bohužel, když byla na jipce, tak to ji neviděl, přijel až když už byla z nejhoršího venku na normálním pokoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.18 08:01

A z jakého důvodu to má dcera brát? To je celkem důležitá informace… Jako upřímně řečeno, jí to z dlouhodobého hlediska opravdu může ublížit :nevim: chlapa neomlouvám, jen bych se zamyslela nad přístupem doktora, protože tohle rvát do takhle malýho dítěte a ještě v takovém množství, by se mi teda vůbec nelíbilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41083
26.11.18 08:11
@Bufanda píše:
On v tom červnu alergologovi akorát volal, dr. mi pak řekl, že mu to vysvětlil a bylo na dr. vidět, co si o mém ex myslí. Dnes mi ex při předání dcery dal papír stažený z netu o tom, jak kortikoidy škodí, přitom ani neví, co její léky obsahují. Každopádně mě „dostal“ závěr onoho papíru, kde se píše o tom, jak si léky neordinovat sám bez lékaře, ale ani nebýt zarytý odpůrce.

tak takhle to spíš vypadá, že ty sama nevíš, co do svého dítěte cpeš ;) On má pravdu a na jeho místě by se mi taky nelíbilo takové cpaní kortikoidů do dítěte a zkusila bych návštěvu i u jiných lékařů, zda je to skutečně nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
26.11.18 09:47

Prosím? Docela mě zarazily vaše připomínky. Samozřejmě, že vím, co dcera bere, k tomu jsem s ní strávila pár nocí, kdy sipala tak, že jsem řešila, jestli jet znovu do nemocnice. Já s ní na tý jip byla, a když je nachcipana u táty, tak mi ji vrací, protože s ní nemá žádnou zábavu. On vše jen může, za to já musím vše, a pak to ještě otočí proti mně. Mimoto, sama jsem alergik a astmatik. Dcera má udržovací léčbu, aby se jí to nerozjelo do horších stavů. 1× denně jeden vdech. Jakmile chytne nachlazení, tak jí to sedne na průdušky a je jak lokomotiva. Já jí teda rozhodně dusit nenechám. Teď jsem šťastná, že je v pořádku.
A sice to nikomu nepřeju, ale zkuste si zazivat, jak vy máte povinnosti a váš expartner nemusí nic, ale běda, když je dítě nemocné, nebo chodí na logopedii, tak se dozvíte, jak je to vaše chyba, a když je dítě v pořádku, zdravé, tak je to přece zásluha toho expartnera.

Příspěvek upraven 26.11.18 v 10:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
26.11.18 09:51

A k věci. Dnes ráno jsem se zašla informovat na OSPOD, jak postupovat. Řekly mi, ať ex napíšu email s pokyny od lékaře, i že jsem se byla informovat u nich a ať počkám, jestli s námi k tomu dr. půjde. Podle toho, jak to s ním bude, ať se ozvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.18 10:52
@Bufanda píše:
Prosím? Docela mě zarazily vaše připomínky. Samozřejmě, že vím, co dcera bere, k tomu jsem s ní strávila pár nocí, kdy sipala tak, že jsem řešila, jestli jet znovu do nemocnice. Já s ní na tý jip byla, a když je nachcipana u táty, tak mi ji vrací, protože s ní nemá žádnou zábavu. On vše jen může, za to já musím vše, a pak to ještě otočí proti mně. Mimoto, sama jsem alergik a astmatik. Dcera má udržovací léčbu, aby se jí to nerozjelo do horších stavů. 1× denně jeden vdech. Jakmile chytne nachlazení, tak jí to sedne na průdušky a je jak lokomotiva. Já jí teda rozhodně dusit nenechám. Teď jsem šťastná, že je v pořádku.
A sice to nikomu nepřeju, ale zkuste si zazivat, jak vy máte povinnosti a váš expartner nemusí nic, ale běda, když je dítě nemocné, nebo chodí na logopedii, tak se dozvíte, jak je to vaše chyba, a když je dítě v pořádku, zdravé, tak je to přece zásluha toho expartnera.Příspěvek upraven 26.11.18 v 10:03

Nevím no, stavíš se do pozice trpitelky :roll: :nevim: každopádně opakuji, že dítěti podávat tyhle léky, v tomhle množství a ještě takhle dlouho, je opravdu risk. Hledala bych jiný způsob, možná i jiného doktora, pokud tenhle vidí řešení v dopování lékama :nevim: A hlavně řešit příčinu, ne důsledky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
26.11.18 11:23

@Verunecka289 Mohu znát, z jakých informací, co se léků týče, vychazite? Jaké množství je nebezpečné? A o jakých příčinách mluvíte? A možná se stavím do pozice trpitelky, ale nevím, jak Vám by se líbilo, kdybyste cokoli, co děláte, dělala dle ex špatně, zažila si manipulaci, a on si dělal, jen co se mu chce. Nezakladala jsem toto téma ohledně vhodnosti léčby (to by patřilo jinam), ale založila jsem ho proto, abych se dozvěděla, co si může otec dítěte dovolit. Já osobně bych svévolně neprerusovala léčbu, aniž bych to PŘEDTÍM nekonzultovala s partnerem či lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
26.11.18 13:02
@Bufanda píše:
@Verunecka289 Mohu znát, z jakých informací, co se léků týče, vychazite? Jaké množství je nebezpečné? A o jakých příčinách mluvíte? A možná se stavím do pozice trpitelky, ale nevím, jak Vám by se líbilo, kdybyste cokoli, co děláte, dělala dle ex špatně, zažila si manipulaci, a on si dělal, jen co se mu chce. Nezakladala jsem toto téma ohledně vhodnosti léčby (to by patřilo jinam), ale založila jsem ho proto, abych se dozvěděla, co si může otec dítěte dovolit. Já osobně bych svévolně neprerusovala léčbu, aniž bych to PŘEDTÍM nekonzultovala s partnerem či lékařem.

Teď nevím, ale nemusí s léčbou souhlasit oba rodiče? Kdyby napsal revers a léčbu odmítnul, tak s ním podle mě nehneš, jedině soudně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58648
26.11.18 13:05
@Reflex píše:
Teď nevím, ale nemusí s léčbou souhlasit oba rodiče? Kdyby napsal revers a léčbu odmítnul, tak s ním podle mě nehneš, jedině soudně.

to si nemyslim, na běžnou medikaci…
Stran zbytku - tak těžko soudit. samo může být otec jen lempl, potížista. Na stranu druhou - ani lékaři nejsou stran léčby jednotní a rozumím tomu, koud se otci na léčbě něco nezdá, může mít jiný názor amá na to právo. Asi by bylo fajn konzultovat jiného lékaře. A i tam záleží, jak se to podá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
26.11.18 13:05

@Reflex O ničem takovém nevím, myslím, že už to neplatí. U dětský nic takového neprobíhá, v nemocnici po mně taky nikdo nic takového nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
26.11.18 13:06
@Bufanda píše:
@Reflex O ničem takovém nevím, myslím, že už to neplatí. U dětský nic takového neprobíhá, v nemocnici po mně taky nikdo nic takového nechtěl.

Ono se automaticky předpokládá, že souhlasí oba rodiče, pokud jeden z nich nevysloví nesouhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama