Otec dítěte se chce odstěhovat do zahraničí

Anonymní
7.1.21 23:28

Otec dítěte se chce odstěhovat do zahraničí

Ahoj holky, najde se tu nějaká maminka, která má dítě v péči, otec je sice problemovy, ale dceru si bere (byť je to přes celou republiku) a pravděpodobně se o ni stará dobře, nicméně nyni prisel s tím, že by se stěhoval do zahraničí.. Máte to tak některá? Nedá se s nim téměř na ničem dohodnout, soudíme se o peníze (vzala jsem si půjčku a majetek ma on-ano, vím, nemusim slyset jaka jsem byla kravka) atd.. Jde mi o to, jestli když by se stěhoval do země mimo EU a prestal by platit alimenty, nebo se třeba nedostavoval k soudu, ale o dite by jevil zajem dal a jednou za cas by si ji i vzal..je to reálné? Nebo uz mi z nej a jeho kecu hrabe? Muze ji sam nechat vystavit pas? Muzu mu jen tak poskytnout kopii rodného listu? Mam tolik otazek 🙈
Diky🍀

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74269
7.1.21 23:34

On od tebe kopii rl nepotrebuje, vystavi mu duplikat, je zakonny zastupce stejne jako ty. A jo i pas mu vystavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3746
7.1.21 23:37

Tohle bych konzultovala s nejakym pravnikem se zaměřením na danou vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8632
8.1.21 06:23

Pas i rodný list mu klidně vystaví. Je její otec, takže má stejná práva jako ty. A ono stačí když se odstehuje do země která v EU je a nebude platit. Nikdo z něj peníze nevymuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61660
8.1.21 06:48

Doklady mu úřad vystaví, vsak on je rodič, takže má stejná práva. Máš strach, že ti dítě odveze?
Jinak muze být i v ČR a EU a platit nemusí, zákony v ČR jsou derave už teď :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31209
8.1.21 10:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky, najde se tu nějaká maminka, která má dítě v péči, otec je sice problemovy, ale dceru si bere (byť je to přes celou republiku) a pravděpodobně se o ni stará dobře, nicméně nyni prisel s tím, že by se stěhoval do zahraničí.. Máte to tak některá? Nedá se s nim téměř na ničem dohodnout, soudíme se o peníze (vzala jsem si půjčku a majetek ma on-ano, vím, nemusim slyset jaka jsem byla kravka) atd.. Jde mi o to, jestli když by se stěhoval do země mimo EU a prestal by platit alimenty, nebo se třeba nedostavoval k soudu, ale o dite by jevil zajem dal a jednou za cas by si ji i vzal..je to reálné? Nebo uz mi z nej a jeho kecu hrabe? Muze ji sam nechat vystavit pas? Muzu mu jen tak poskytnout kopii rodného listu? Mam tolik otazek 🙈
Diky🍀

Teda, to je zase kr.ten :roll:

No nic, hele, doklady si muze vyridit taky. Kazdopadne bych ho pisemne vyzvala, aby ti sdelil, co planuje a jak si to predstavuje se stykem s ditetem, ze to chces pisemne. Pokud ti nic nenapise, tak bych sla na OSPOD, ze otec tvrdi to a to, ze vyhrozuje, ze diteti udela pas a odveze si ji a ty se vzhledem k nulovym informacim bojis mezinarodniho unosu ditete. Oni by si ho tam meli pozvat a on by jim mel rict nejake informace. Od toho se odraziš.

Pokud nebude s tebou spolupracovat, tak muzes zacit davat predbezka, aby s nim dite nevycestovavalo… ale aby ho navstevoval v ČR.

Nic vic se asi delat neda, rada se pletou stejna prava a zvule :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 13:01

Holky děkuji moc všem za reakce, třeba mi ještě někdo zareaguje s podobnou vlastní zkušeností.
Ano..to jste paní Kadrnožková vystihla.. další k****n… :zed:
Ok ohledně pasu či RL jsem si to tak myslela. Ano, ze by neplatil mi samozřejmě jedno neni, ale pokud by sem dojizdel za dcerou, ale nechodil sem k soudum a neplatil, tak mu to prece jen tak prochazet nemuze, ne?
Jako ze to tady funguje velmi špatně vim, tajne si preju aby se me to nedotklo, ale bohužel mam prcka s idiotem takže se snažím být psychicky pripravena na vše :(
Dobrý tip je ten ohledně toho aby ho ospod vyzval k podání informací, ja totiz toho ex vyzvala (a verte, ze se k němu chovam slusne, nejsem iq sumici travy) aby mi dal konkrétnejsi info a on mi na to napise..nevim jake konkretnejsi mas na mysli-holt si budu brat dceru jen 1 mesicne a nejdriv v cechach a pak v miste meho nového bydliště.
Samozřejmě vim, ze to se musi resit pres soud, nemuze si jen tak vymyslet zmenu a cau. S naším ospodem jsem mluvila a nesmi bez meho souhlasu malou nikam vozit a uz vůbec nemuze predpokladat, ze bych si pro ni jezdila do zahraničí.. (mame dohodle u soudu, ze on si ji vyzvedne u me a ja pak u nej).
U nej ale clovek nikdy neví, muze to jeste 3× zmenit, jak ho znam, ale tak obavy samozřejmě mam a tak si mapuju no… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
31209
8.1.21 15:27
@Anonymní píše:
Holky děkuji moc všem za reakce, třeba mi ještě někdo zareaguje s podobnou vlastní zkušeností.
Ano..to jste paní Kadrnožková vystihla.. další k****n… :zed:
Ok ohledně pasu či RL jsem si to tak myslela. Ano, ze by neplatil mi samozřejmě jedno neni, ale pokud by sem dojizdel za dcerou, ale nechodil sem k soudum a neplatil, tak mu to prece jen tak prochazet nemuze, ne?
Jako ze to tady funguje velmi špatně vim, tajne si preju aby se me to nedotklo, ale bohužel mam prcka s idiotem takže se snažím být psychicky pripravena na vše :(
Dobrý tip je ten ohledně toho aby ho ospod vyzval k podání informací, ja totiz toho ex vyzvala (a verte, ze se k němu chovam slusne, nejsem iq sumici travy) aby mi dal konkrétnejsi info a on mi na to napise..nevim jake konkretnejsi mas na mysli-holt si budu brat dceru jen 1 mesicne a nejdriv v cechach a pak v miste meho nového bydliště.
Samozřejmě vim, ze to se musi resit pres soud, nemuze si jen tak vymyslet zmenu a cau. S naším ospodem jsem mluvila a nesmi bez meho souhlasu malou nikam vozit a uz vůbec nemuze predpokladat, ze bych si pro ni jezdila do zahraničí.. (mame dohodle u soudu, ze on si ji vyzvedne u me a ja pak u nej).
U nej ale clovek nikdy neví, muze to jeste 3× zmenit, jak ho znam, ale tak obavy samozřejmě mam a tak si mapuju no… :,(

Tak z nej tahej dalsi info, kam jede, kdy, jake bude mit zazemi, az bude tam, kak si teda predstavuje styk tady.

Koukam, ze to ma naplanovany jak Hurvinek válku, ale tebe uz tim votravuje. Hele, kdyz budes aktivnejsi, tak on zas zaleze. Nevim v jakem dela oboru, ale s tema vyjezdama v tehle dobe to az tak zhave nebude :roll:

Me se vyplatilo jit po nem jak slepice po flusu, on si pak toho hodne rozmyslel, jinak napady meli taky jedly :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat