Otec gambler - rozchod a styk s dítětem, příp. střídavá péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Kvetinka277
Nováček 3 příspěvky 15.02.17 11:57
Otec gambler-rozchod a styk s dítětem,příp stridava pece

Dobrý den, rozešla jsem se s otcem dítěte. Po rozchodu zahájil léčbu s gamblerstvim (jeví se mi, ze kvuli soudu). Celou dobu vztahu mi kradl peníze do poslední koruny, kdy nebylo na jídlo a na nic. Kdybych syna, nyni 9 měsíců nekojila, nemela bych mu za co koupit umělé mléko. Sebral mi i penize, které jsem dostala od babicky nebo tak. Sam veškeré peníze prosazel a prokouril. Nyní bude soud, sociální pracovnice mi rekla, že je ku otcově prospěchu, ze šel na léčení a že gambling az tak nesouvisí s dítětem. Ale kdyz mu bral penize na veškeré potreby i dítěte? Kdybych neměla v mrazaku prikrm, tak ani zeleninu bych neměla za co koupit. To že to byl psychicky tyran a manipulator asi nikoho zajímat nebude. Jak ublizil me, to už vem čert, ale jde mi o to, aby casem nechtěl stridavou péči. Znam ho dost a neverim jeho vyléčení, bohužel sázení umel dost skrývat a byl perfektní lhář. Po tom, jak se nyní vyjadřuje a ze ja jsem špatná, co opustila rodinu a on chudak, kterého ja deptam řešením věcí, kdyz on bere prášky behem odvykani a ma pry psychiku v háji. Myslím, ze snad ani neni psychicky v pořádku. Ráda bych, aby soudce vše věděl, na druhou stranu nevim, zda by vůbec bral takové veci vážně a kdybych toto řešila u soudu, bývalý by na me byl asi nepředstavitelne zlý. Prosim, jak se vam mohe situace zdá, ja uz jsem mimo..

Reakce:
 
unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 15.02.17 12:11

Teď to prosím neber jako rýpání, ale jak je možné, žes dopustila, aby ti bral peníze do poslední koruny? Speciálně pokud už v tom bylo dítě. Neměla jsi nějaký svůj účet nebo alespoň tajná místa doma, kam bys peníze ukryla?
Jinak nic si nedělej z toho, že tě teď ošpiňuje a dělá z tebe tu, co opustila rodinu. To je klasický příklad chování viníka - musí svalit vinu jinam, než na sebe.
Léčení ber jako pozitivum, třeba se mu skutečně podaří z toho vybruslit.
Vyvaruj se špinění před soudem, jen konstatuj fakta - kradl peníze tobě a dítěti, nebylo na základní potřeby atd.

 
Kvetinka277
Nováček 3 příspěvky 15.02.17 12:16

@unuděná schovala jsem peníze různě po bytě, hledal a našel Výplata mu chodila na můj účet, bohužel prostě se dostal ke kartě, kdyz jsem třeba v noci nebo brzo rano spala. Byla jsem pod jeho velkým vlivem. Ted si rikam, ze jsem tu kartu nezablokovala jiným heslem, které by neznal. Ovsem asi by to vedlo k půjčkám

 
galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 15.02.17 12:18

@unuděná Gambler najde peníze všude. Mohl jí třeba postupně vykrádat peněženku po drobných, jestli měla větší peníze na účtu. :nevim:
@Kvetinka277 atím máš malé kojené mimino, střídavky se nemusíš bát. Je otázka, co se stane za pár let. Je možné, že se ex bude léčit (je jedno jak úspěšně) a pokud bude normálně fungovat vůči synovi, tak střídavku klidně dostat může, bohužel má stejná rodičovská práva jako ty.
Ze zkušenosti, za pár let z něho bude troska, takže buď bude chtít střídavku natruc, nebo bude někde pod mostem. Šance, že se dá dohromady se limitně blíží nule.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 12:27

Úplně tě chápu a vím že chlap když jede v jaké kolik závislosti je schopný všeho a neštítí se ničeho.
Ale u soudu bych se taky držela základních věcí a nechodila do detailů, že nechceš aby dostal dítě chápu ale, třeba léčba zabere a bude z něj řádný člověk a otec, neodepisuj ho hned, na to je vždy čas, určitě bych se snažila z toho všeho hlavně vynechat syna, aby ho to zasahlo co možná nejmíň, a byvaleho. Klidně v léčbě podpořila, tak, to nemá snadné ať už se choval jakkoliv tohle lidem dost zatemňuje mozek…
Zažila jsem něco podbného u nás to byl ale alkohol, penize jsem nosila u sebe v podprsenek, byl to děs ale světě div se, jsme spolu pořád, teď teda zase řešíme průser pro změnu můj a naopak zase manžel pomáhá mě a tak by to mělo být, v dobrém i zlém, pokud to aspoň trošku jde.
Držím palce…

 
kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 12:31

@Kvetinka277 Pochybuju, že by takový tragéd někdy měl zájem o střídavou péči. Takový sobec, zloděj a podvodník bude mít vždycky co dělat hlavně sám ze sebou. Buď ráda, že ses ho zbavila a raději od něj nic nechtěj.

 
unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 15.02.17 16:05

@galantni jelenice No kojené sice ano, ale po roce věku už se styk s otcem hodnotí jako prospěšnější než kojení :? Samozřejmě zatím v omezeném rozsahu, třeba 3 hodiny 2× týdně, ale to samozřejmě záleží na mnoha okolnostech. Ale vím, že tu byla diskuze, kterak se maminka rozčilovala, že kojí 2,5 leté dítě a soud povolil otci víkendovou péči.

 
Kvetinka277
Nováček 3 příspěvky 15.02.17 16:22

@galantni jelenice presne tak, kdyz chtěl, příležitost si našel.
@kdochcekam kdyby to tak bylo… nevěřím mu, ze by s tim prestal navždy a bojím se, aby nezodpovědnosti ohrozil dítě. Nebo aby sazel v synove pritomnosti

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >