Otec gambler - rozchod a styk s dítětem, příp. střídavá péče

15.2.17 11:57

Otec gambler-rozchod a styk s dítětem,příp stridava pece

Dobrý den, rozešla jsem se s otcem dítěte. Po rozchodu zahájil léčbu s gamblerstvim (jeví se mi, ze kvuli soudu). Celou dobu vztahu mi kradl peníze do poslední koruny, kdy nebylo na jídlo a na nic. Kdybych syna, nyni 9 měsíců nekojila, nemela bych mu za co koupit umělé mléko. Sebral mi i penize, které jsem dostala od babicky nebo tak. Sam veškeré peníze prosazel a prokouril. Nyní bude soud, sociální pracovnice mi rekla, že je ku otcově prospěchu, ze šel na léčení a že gambling az tak nesouvisí s dítětem. Ale kdyz mu bral penize na veškeré potreby i dítěte? Kdybych neměla v mrazaku prikrm, tak ani zeleninu bych neměla za co koupit. To že to byl psychicky tyran a manipulator asi nikoho zajímat nebude. Jak ublizil me, to už vem čert, ale jde mi o to, aby casem nechtěl stridavou péči. Znam ho dost a neverim jeho vyléčení, bohužel sázení umel dost skrývat a byl perfektní lhář. Po tom, jak se nyní vyjadřuje a ze ja jsem špatná, co opustila rodinu a on chudak, kterého ja deptam řešením věcí, kdyz on bere prášky behem odvykani a ma pry psychiku v háji. Myslím, ze snad ani neni psychicky v pořádku. Ráda bych, aby soudce vše věděl, na druhou stranu nevim, zda by vůbec bral takové veci vážně a kdybych toto řešila u soudu, bývalý by na me byl asi nepředstavitelne zlý. Prosim, jak se vam mohe situace zdá, ja uz jsem mimo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10950
15.2.17 12:11

Teď to prosím neber jako rýpání, ale jak je možné, žes dopustila, aby ti bral peníze do poslední koruny? Speciálně pokud už v tom bylo dítě. Neměla jsi nějaký svůj účet nebo alespoň tajná místa doma, kam bys peníze ukryla?
Jinak nic si nedělej z toho, že tě teď ošpiňuje a dělá z tebe tu, co opustila rodinu. To je klasický příklad chování viníka - musí svalit vinu jinam, než na sebe.
Léčení ber jako pozitivum, třeba se mu skutečně podaří z toho vybruslit.
Vyvaruj se špinění před soudem, jen konstatuj fakta - kradl peníze tobě a dítěti, nebylo na základní potřeby atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.17 12:16

@unuděná schovala jsem peníze různě po bytě, hledal a našel Výplata mu chodila na můj účet, bohužel prostě se dostal ke kartě, kdyz jsem třeba v noci nebo brzo rano spala. Byla jsem pod jeho velkým vlivem. Ted si rikam, ze jsem tu kartu nezablokovala jiným heslem, které by neznal. Ovsem asi by to vedlo k půjčkám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.17 12:18

@unuděná Gambler najde peníze všude. Mohl jí třeba postupně vykrádat peněženku po drobných, jestli měla větší peníze na účtu. :nevim:
@Kvetinka277 atím máš malé kojené mimino, střídavky se nemusíš bát. Je otázka, co se stane za pár let. Je možné, že se ex bude léčit (je jedno jak úspěšně) a pokud bude normálně fungovat vůči synovi, tak střídavku klidně dostat může, bohužel má stejná rodičovská práva jako ty.
Ze zkušenosti, za pár let z něho bude troska, takže buď bude chtít střídavku natruc, nebo bude někde pod mostem. Šance, že se dá dohromady se limitně blíží nule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.17 12:27

Úplně tě chápu a vím že chlap když jede v jaké kolik závislosti je schopný všeho a neštítí se ničeho.
Ale u soudu bych se taky držela základních věcí a nechodila do detailů, že nechceš aby dostal dítě chápu ale, třeba léčba zabere a bude z něj řádný člověk a otec, neodepisuj ho hned, na to je vždy čas, určitě bych se snažila z toho všeho hlavně vynechat syna, aby ho to zasahlo co možná nejmíň, a byvaleho. Klidně v léčbě podpořila, tak, to nemá snadné ať už se choval jakkoliv tohle lidem dost zatemňuje mozek…
Zažila jsem něco podbného u nás to byl ale alkohol, penize jsem nosila u sebe v podprsenek, byl to děs ale světě div se, jsme spolu pořád, teď teda zase řešíme průser pro změnu můj a naopak zase manžel pomáhá mě a tak by to mělo být, v dobrém i zlém, pokud to aspoň trošku jde.
Držím palce…

• Nahlásit
  • Citovat
kdochcekam
15.2.17 12:31

@Kvetinka277 Pochybuju, že by takový tragéd někdy měl zájem o střídavou péči. Takový sobec, zloděj a podvodník bude mít vždycky co dělat hlavně sám ze sebou. Buď ráda, že ses ho zbavila a raději od něj nic nechtěj.

• Citovat
  • Upravit
10950
15.2.17 16:05

@galantni jelenice No kojené sice ano, ale po roce věku už se styk s otcem hodnotí jako prospěšnější než kojení :? Samozřejmě zatím v omezeném rozsahu, třeba 3 hodiny 2× týdně, ale to samozřejmě záleží na mnoha okolnostech. Ale vím, že tu byla diskuze, kterak se maminka rozčilovala, že kojí 2,5 leté dítě a soud povolil otci víkendovou péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.17 16:22

@galantni jelenice presne tak, kdyz chtěl, příležitost si našel.
@kdochcekam kdyby to tak bylo… nevěřím mu, ze by s tim prestal navždy a bojím se, aby nezodpovědnosti ohrozil dítě. Nebo aby sazel v synove pritomnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama