Reklama

Otec i matka ekzematik a víc jak jeden potomek zdravý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marky983
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 27.07.18 18:55
Otec i matka ekzematik a víc jak jeden potomek zdravý

Ahoj holky, zajímá mne, zda jsou tu rodiče oba ekzematici a děti máte naprosto zdravé. Čekáme druhé miminko a já i partner jsme ekzematici od kojeneckého věku.
První dcera 4 roky zatím zdravá. Ale vzhledem k tomu, že je až 80 procent jistota, že dítě ekzém podědí, zajímá mne, jak velkou můžu mít naději, že tomu tak být nemusí a druhé mimčo bude také alespon hodně dlouho bez projevů, nebo vůbec.
Takže máte obě, nebo více dětí zdravé, ač jste ekzematici oba?
Díky za odpovědi :kytka:

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 27.07.18 19:05

Pravděpodobnost se před každým pokusem počítá znovu, takže to není tak že když má člověk jednodítě, tak pravděpodobnost je 80%, u dvou dětí 160% a u deseti 800%.

Takže šanci že bude mít ekzém má oněch 80%. Statistika ovšem platí pro velká čísla… Takže je šance že obě vaše děti budou bez ekzému. Stejně tak jako že to druhé bude mít ekzém.

Oba s tím žijete, oba víte, co s tím dělat - nemá smysl panikařit.

IvaB
Kelišová 6050 příspěvků 16 inzerátů 27.07.18 19:19

Ekzematik jsem jen já, manžel ne. Děti máme tři a ekzém zdědil jen ten poslední.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 27.07.18 19:37

Já mám ekzém, objevil se u mě až ve 23 letech, sestra má ekzém od mimina, nikdo z rodičů ho nemá. Vaše dítě má vyšší pravděpodobnost, ale jak říkám někde jsou oba rodiče zdraví a obě děti mají ekzém. Upřímně pokud nejhorší nemoc co po mně dítě zdědí bude jen pitomej ekzém, tak budu denně děkovat bohu. ;)

Uživatel je onlineFiialka
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 27.07.18 20:06

U nás jeden rodič ekzém od kojeneckého veku, druhý nic. Ze tří dětí ho zdedilo jedno

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 27.07.18 20:14

Kamarádka má ekzém, její manžel spoustu alergii. Děti jsou zatím obě bez problémů.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama