Reklama

Otec má vysoké nároky na mého budoucího partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 00:36
Otec má vysoké nároky na mého budoucího partnera

Ahoj, holky, omlouvám se za anonym, leč tato záležitost je dost intimní a je pro mně příjemnější probrat ji inkognito.

Předesílám, že je mi víc třicet než dvacet. Nikam nepospíchám, hnízdit ještě nemám potřebu (i když rodinu jednou chci), ale polovztahy už mě nebaví a koukám po něčem vážnějším…to se mi i možná poštěstilo, po dlouhé době samých nezdarů jsem potkala kluka, který mě má asi evidentně rád, není žádný zabedněnec, má velký vhled do kultury, což je můj koníček…ale nemá VŠ. Mně by to nevadilo, volný čas spolu trávíme hodnotně, ať už se flákáme, nebo zajdeme na výstavu/do kina/na koncert/do divadla…dokonce sám od sebe řekl, že bychom mohli začít chodit tancovat, když máme oba danou hudbu rádi :D Plus je pohledný a je na mně hodný a je ke mně tolerantní a je velice tolerantní, vím, že za půl roku spolu být nemusíme, ale základní prerekvizity ku společnému soužití fungují…ale děsí mě můj otec, pro kterého je vš vzdělání vše, ať člověk dělá v kanclu nebo ho živí řemeslo (což je zrovna případ mého nového objevu). Zatím nemluvím konkrétně, nicméně ho v našich hovorech připravuju na to, jaký mám přístup k věci, že kvalitní člověk může bý i ten s nižším vzděláním (otec mí vzdělání vš třetího stupně a já k němu směřuju taky). Nejde mi o to se mu zalíbit, ale do budoucna zařídit svému milému případné lehké vplutí mezi naše kruhy…což z výše zmíněných důvodů není jednoduché. On prostě po maturitě dělal x let v kanceláři cosi a zjistil, že ho to nenaplňuje…v ře­mesle se našel. A je tahavý, není to žádný lenoch. Zároveňmi intelektuálně stačí. Já studuji dál, jelikož mi v mi v mém oboru, který mě baví, nic jiného nezbývá…ale stále si myslím, že formální vzdělání není metr na lidi, pokud se oba navzájem ctí a nedávají si nic vyžrat.

Máte s tím někdo zkušenosti? Nechci pochlebovat otci, ač si jeho rozhledu vážím, a zároveň nechci nikam tlačit nového přítele, který má dost invence ve svém směru. Ale chtěla byc mít klid na obou stranách. Co s tím? Děsí mě nový objev přivést do tak zakaboněného prostředí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39634 příspěvků 25.09.18 00:46

tak snad je nejdůležitější jestli se líbí Tobě ne? ty s ní pak budeš žít. K čemu Tě bude chlap který se bude líbit otci a ty s ním štastná nebudeš :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 00:53

@Markéta80 já nikde nezmínila, že můj partner má být odsouhlasený otcem. Mít vysokoškoláka je fajn, nicméně v mém věku bazírovat na tomto požadavku je v případě chtíče kvalitního vztahu trochu kontraproduktivní prerekvizita (nebo alespoň může být).

Ptám se, jak příteli usnadnit sžití s mojí rodnou, a zároveň minimalizovat množství zaujatých řečí ze strany mého otce.

Můj otec bere absenci vysokého vzdělání při současné inflaci edukace jako osobní zbabělost---nemá to cenu rozebírat.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 380 příspěvků 25.09.18 01:18

Vím, že lhát se nemá ale osobně bych zkrátka řekla, že VŠ má ale věnuje se tomu, co ho baví. Papíry mu kontrolovat předpokládám nebude a všem bude lépe, než potom trpět dlouhodobé rozepře, pokud je taťka v tomto ohledu extra nekompromisní. :think: Nebo říct jak to je a taťka se s tím buď smíří nebo ne. Další možnost si zkusit někoho vzdělanějšího najít. Dle mého jediné tři varianty ze kterých si musíte vybrat. :nevim: Každopádně bych vybrala variantu takovou, aby přítel vůbec nemusel snášet nějaké připomínky k jeho vzdělání. Jak říkáte; je to pracovitý člověk, nezaslouží si, aby ho někdo ponižoval.

starýkmet
Povídálka 47 příspěvků 25.09.18 05:09

Moje zkušenost. S manželkou, čtyřmi dětmi a třemi jejich manžely máme VŠ, jen manžel jedné dcery nemá. A máme se všichni v úctě a rádi, a toho o nic míň, možná i nejvíc. Pro dlouhý život jsou důležité osobnostní kvality v plné šíři, stokrát víc než formální vzdělání.
Když jsem hledal manželku, pečlivě jsem si sestavil svůj žebříček hodnot a hledal někoho s podobným. Dosažené vzdělání tam bylo, ale na konci. S rodiči jsem o tom vůbec nediskutoval, jen se sourozenci. Dopadlo to mnohem líp než výborně. A naprostá shoda nakonec panuje i s mými rodiči.
Moje rada - zodpovědnost za Vaši budoucnost je výhradně na Vás. Vybíráte pro sebe, ne pro otce. Už jsme přece o pár set let dál.
Seznamoval bych partnera nejprve co nejvíc se všemi, jen s otcem až nakonec.

Halamka
Závislačka 3563 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 05:22

Měla jsem takového tchána a ten i vlastního syna zavrhoval, že nemá vs. Já byla s ucnakem jen povl. Vztahy se díky tomu rozbily nevratně a s manželem si žijeme pro sebe dál.
Pokud je pro otce důležitější vzdělání než štěstí a spokojenost dítěte, je tam cosi špatně…

Helca83
Kecalka 117 příspěvků 25.09.18 05:41

@starýkmet @Halamka Naprosty souhlas. Jestli tohle resite uz ted a date vic na tatinka nez sve pocity s partnerem, je neco spatne, casem to bude jen horsi, a nema smysl ten vztah rozvijet, protoze je to nefer vuci partnerovi. Protoze jak by se ve Vasi rodine bez Vasi podpory citil? Jen si dejte pozor, abyste toho casem nelitovala - rodice Vam muzou vybrat partnera, ktery jim bude vyhovovat vzdelanim, ale zit s nim budete Vy.

Verun83
Echt Kelišová 8676 příspěvků 33 inzerátů 25.09.18 05:49

Lidi co delaji remeslo, je min a min. Za chvili to bude vzacnost najit schopneho sikovneho remeslnika. Kdezto vs ma uz skoro kazdy blb, prosim nebrat osobne. Tohle by si tatik mel uvedomit. Asi dlouho nepotrebovat takive remeslne sluzby.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10923 příspěvků 25.09.18 06:58
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, omlouvám se za anonym, leč tato záležitost je dost intimní a je pro mně příjemnější probrat ji inkognito.

Předesílám, že je mi víc třicet než dvacet. Nikam nepospíchám, hnízdit ještě nemám potřebu (i když rodinu jednou chci), ale polovztahy už mě nebaví a koukám po něčem vážnějším…to se mi i možná poštěstilo, po dlouhé době samých nezdarů jsem potkala kluka, který mě má asi evidentně rád, není žádný zabedněnec, má velký vhled do kultury, což je můj koníček…ale nemá VŠ. Mně by to nevadilo, volný čas spolu trávíme hodnotně, ať už se flákáme, nebo zajdeme na výstavu/do kina/na koncert/do divadla…dokonce sám od sebe řekl, že bychom mohli začít chodit tancovat, když máme oba danou hudbu rádi :D Plus je pohledný a je na mně hodný a je ke mně tolerantní a je velice tolerantní, vím, že za půl roku spolu být nemusíme, ale základní prerekvizity ku společnému soužití fungují…ale děsí mě můj otec, pro kterého je vš vzdělání vše, ať člověk dělá v kanclu nebo ho živí řemeslo (což je zrovna případ mého nového objevu). Zatím nemluvím konkrétně, nicméně ho v našich hovorech připravuju na to, jaký mám přístup k věci, že kvalitní člověk může bý i ten s nižším vzděláním (otec mí vzdělání vš třetího stupně a já k němu směřuju taky). Nejde mi o to se mu zalíbit, ale do budoucna zařídit svému milému případné lehké vplutí mezi naše kruhy…což z výše zmíněných důvodů není jednoduché. On prostě po maturitě dělal x let v kanceláři cosi a zjistil, že ho to nenaplňuje…v ře­mesle se našel. A je tahavý, není to žádný lenoch. Zároveňmi intelektuálně stačí. Já studuji dál, jelikož mi v mi v mém oboru, který mě baví, nic jiného nezbývá…ale stále si myslím, že formální vzdělání není metr na lidi, pokud se oba navzájem ctí a nedávají si nic vyžrat.

Máte s tím někdo zkušenosti? Nechci pochlebovat otci, ač si jeho rozhledu vážím, a zároveň nechci nikam tlačit nového přítele, který má dost invence ve svém směru. Ale chtěla byc mít klid na obou stranách. Co s tím? Děsí mě nový objev přivést do tak zakaboněného prostředí.

Mě děsí, jak na to jdeš vědecky a přes otce. Jestli se ti líbí a vyhovuje ti, tak není co řešit. Ale obávám se, že převezmeš názor otce, že člověk bez VŠ je na vztah blé. Někdo je bez VŠ v životě spokojený. Studovat sice dálkově může, ale asi jen pro papír a tvůj lepší pocit. Uplatní ho pak dál?

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10923 příspěvků 25.09.18 07:00
@Verun83 píše:
Lidi co delaji remeslo, je min a min. Za chvili to bude vzacnost najit schopneho sikovneho remeslnika. Kdezto vs ma uz skoro kazdy blb, prosim nebrat osobne. Tohle by si tatik mel uvedomit. Asi dlouho nepotrebovat takive remeslne sluzby.

Ale počkej. On by chtěl klidně řemeslníka, ale co čte Vergilia v originále. Protože bez VŠ se neobejde ani truhlář :mrgreen:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10923 příspěvků 25.09.18 07:03
@Anonymní píše:
@Markéta80 já nikde nezmínila, že můj partner má být odsouhlasený otcem. Mít vysokoškoláka je fajn, nicméně v mém věku bazírovat na tomto požadavku je v případě chtíče kvalitního vztahu trochu kontraproduktivní prerekvizita (nebo alespoň může být).

Ptám se, jak příteli usnadnit sžití s mojí rodnou, a zároveň minimalizovat množství zaujatých řečí ze strany mého otce.

Můj otec bere absenci vysokého vzdělání při současné inflaci edukace jako osobní zbabělost---nemá to cenu rozebírat.

8o To opravdu ne. Jestli chceš usnadnit příteli život, do vaší rodiny ho neber :zed:

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 25.09.18 07:04

Asi by pomohlo, kdyby přítel vydělával víc než Váš otec.

TrueIsFalse
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 25.09.18 07:16
@AnnaNuvoletta07 píše:
Vím, že lhát se nemá ale osobně bych zkrátka řekla, že VŠ má ale věnuje se tomu, co ho baví. Papíry mu kontrolovat předpokládám nebude a všem bude lépe, než potom trpět dlouhodobé rozepře, pokud je taťka v tomto ohledu extra nekompromisní. :think: Nebo říct jak to je a taťka se s tím buď smíří nebo ne. Další možnost si zkusit někoho vzdělanějšího najít. Dle mého jediné tři varianty ze kterých si musíte vybrat. :nevim: Každopádně bych vybrala variantu takovou, aby přítel vůbec nemusel snášet nějaké připomínky k jeho vzdělání. Jak říkáte; je to pracovitý člověk, nezaslouží si, aby ho někdo ponižoval.

Lhát se nemá…ale jakmile se mi to hodí, tak bych lhala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 07:21

@Helca83 jižjsem výš napsala toto

@Anonymní píše:

S přítelem jsem sice velice krátce, ale mám ho ráda takového, jaký je. Nejlepší kamarádka má taky „jen“ SŠ. Jak už tu někdo napsal, v žebříčku mých hodnot to při výběru partnera bylo, ale opravdu až na konci. Peníze vydělat umí a při tom řemesle i skoro toho Vergilia čte :D Neřeším, že nemá VŠ, řeším, jak mu usnadnit seznámení s mojí rodinou. Toť celé.

Jinak děkuji za názory.

páájaa2
Kecalka 416 příspěvků 25.09.18 07:28
@AnnaNuvoletta07 píše:

Rozhodně nelhat, lhát je něco, co se prostě v rodině nedělá. Oznámit, stát si za svým, vysvětlovat. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >