Otec masožravec, já veterarián, a syn odmítá maso taky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 11.11.14 23:54
Otec masožravec, já vegetarián, a syn odmítá maso taky

Asi takhle.

Já jsem prakticky vegetarián (ryby a ptáky jím, ale v tak omezené míře, tak to maso na talíři pitvám, že říkám, maso ne, fakt když ho nemám vůbec, nic se neděje :oops: je to spíš úlitba hostiteli, který se domnívá, že servírovat jen zeleninu je urážka :roll: ), můj manžel prakticky… jak nazvat toho, kdo prakticky odmítá stravu rostlinného původu (fazole a rajčata a papriky a brambory jako joooo, to ne že nic… )? Přesto… to vé ká zet (vepřo knedlo zelo) jemu i synům (5 a 7) upeču, vo to nic. Jen to prostě neochutnám. Takže u mě… s kuchyní… je to prostě… na štíru. :oops: :oops: :oops:

Já nejsem vegetarián z přesvědčení, že se ubližuje zvířátkům. Já prostě maso… nejím. Odkakživa. Pamatuju se, jak jsem byla nucena vysedávat nad českými klasikami typu moravský vrabec nebo právě vékázet, dokud to nesním (svíčkovou nesnáším dosud, zvedá se mi žaludek jen když jí cítím). Guláš, knedlíčková polívka, prostě podobný… laskominy. A to máma byla a je vyhlášená kuchařka, žádný blafy, co by nám vařila a co by mi to znechutilo. Šmajrá, kdyby mi dali místo toho suchej chleba s mrkví, byli bychom spokojený všichni! Nevyhrály to ani učitelky ve školce, posléze ve škole, ani můj otec (dosud svým způsobem postrach svých podřízených). Hodina, dvě, tři u stolu, dokud to nesním, NIKDO mě nedonutil. Neexistovala motivace. Neexistovalo nic, kvůli čemu bych… snědla maso. Jakýkoli trest byl prostě snesitelný - jen abych TO (maso) nemusela jíst. Neexistovalo NIC strašnějšího než pozřít… maso. Jako naopak, musíš sníst maso, to by byl trest… :think: :think: :think: :roll:… Zkusila to pak ještě moje tchýně, jež mi do těstovin vpašovala uzený, tvrdíc, že je to uzený… sýr. Zezelenala jsem, omluvila se a odběhla na záchod. Neudržela jsem to. :poblion:

Osobně si myslím, že samotný tlak na to, abych jedla „normálně“, byl horší než moje potřeba… jít maso v minimální míře. Totálně mi to zneuchutili.

Podtruhuji, nikoho nenutím jíst to co já a vařím chlapům to co jí, naopak, kluci se musí naučit jíst vše. Akorát že dělám dvojí trojí verzi jídla. Abych já měla co jíst.

A na to jsme narazili.

Starší syn systematicky začíná odmítat jíst maso. A začíná se dožadovat toho, co jím já.

Já s tím problém nemám. Respektive k nepochopení mých rodičů (a dalších příbuzných) vegetarián je i jeden můj bratr a sestřenka je striktní veganka. (Bude se vdávat a musela všechny ujistit, že slavnostní oběd bude… „normální“. Jen my tři budeme mít jaksi… extrabuřty. ) Takže když se syn začíná stavět na zadní, že část talíře nebude, a manžel začíná rudnout (jíst se prostě za á bude vše, a pokud za bé ne, tak platí za á), já si prostě živě vybavuji svoje dětství. Tuplem to nucení, které tutově způsobilo, že já nemůžu skoro už ani omáčky, pokud jsou prostě vývarem z masa. Syn dostává za odmítnutí už extrémní tresty (14 dní bez počítače, bez ňaminek) a já… a tady jsme u toho.

Vím, že manžel ztrácí půdu pod nohama, nemůže se opřít o mně (nejsme zajedno), současně by se rád do mně opřel, že já si vymýšlím (ale ví, že ne, NIKDY jsem maso nejedla), není to dobrý.

Já bych se prostě v tomhle zastala syna. Pamatuju si to. Ty neskutečný scény u každýho jídla, že nebudu na snídani chleba s paštikou, nebudu na oběd játra, nebudu na večeři sekanou. Jenže jako rodič prostě nemůžu, musí jíst… maso. Vidím to jak dneska, když vidím syna, jak brečí, že maso nebude. To, že ho já nejím, beru jen jako svůj… úlet. Že mně stačí zelenina s rohlíkem nebo těstovinama a kus sýra. Osmkrát týdně.

Schýza.

Co s tím?

To totiž není problém syna co se týče stravování, to je spíš můj problém v partnerství obhájit, že dějiny se možná opakují. Čím víc ho bude manžel tlačit, tím spíš se… třeba… dočká toho, že na svatbě jeho syna nebude játrová knedlíčková polívka, ale kozí sýr s čínským zelím.

Příspěvek upraven 12.11.14 v 00:43

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Reakce:
Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 12.11.14 00:05

@Emilie no Ty hlavně musíš zjistit, jestli mladej maso nerad, protože ho nerad, nebo proto, že ho nerada Ty. :mrgreen: A pokud by teda platilo bé, tak bych na něj normálka jela kamukéry(chvilku), že jsi začala jíst maso. :mrgreen: Pokud začne, tak na to zapomene a dobrý, jedete dál. A nebo: máš skrytou radost, že budeš mít parťáka k zelenince? :)

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 12.11.14 00:05

Syn maso taky nemusí. Ale jí sýry, vajíčka, mléko, občas hambáč s meka (mikroplátek mletého hovězího, v domácích podmínkách prakticky neudělatelný), jeden druh šunky a boloňskou omáčku. Občas sní maso ve školní jídelně, když ho teda jí i ostatní. Nutit ho nemá cenu, nutričně nestrádá. Co prostě sednou se synem, probrat určité nezbytnosti v dětském jídelníčku a vyřadit, co se mu ekluje nejvíc? To by mohl dát i manžel, nepůjde o naprosté odmítnutí masa, i syn, nebude nucený jist to nejhnusnější nebo v množství, které už nedává.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 12.11.14 00:06

Nekde v diskuzi jsem tu cetla, ze odepiranim cukrovinek u malych deti muzes zpusobit poruchy prijmu potravy a podobne. Houby s voctem. Tohle je to, co zpusobuje problem ve stravovani. Budes tady sedet, dokud to nesnis a pohlavek k tomu. Jsi zivoucim dukazem. Myslim, ze na mase svet nestoji. Nahrad maso. Sama se bez nej stravujes, tak vis, jak na to. A predevsim vis, jak manzelovi argumentovat, proc dite nenutit. Rekni mu, cos napsala sem. A svetlo na konci tunelu - je to jen dite, zitra muze byt vse jinak a bude ladovat ve ka zet ;)

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 12.11.14 00:14

Vždyť maso nemusí jíst. Generace hinduistických vegetariánů nejedí žádné maso a jak jsou zdraví, dlouhověcí a nemají problémy… Důležité je sestavit rozmanitý jídelníček, ono v mase není nic až tak extra, aby se to nedalo jednoduše nahradit.

Jak na manžela, to nevím. Prostě si musíte vysvětlit, že nejde o nic vážného, tvůj muž také zajisté něco k jídlu nemá rád a nikdo mu to doma nenutí. Klidně bych mu řekla, že jde prostě jen o období a že ho to stejně brzy přejde, až si tím nevynutí žádnou pozornost (to mu třeba dá naději :mrgreen: )… Já nevím, odkud pramení to „musí se jíst všechno,“ ježiš tak snad každý má nějaké chutě, něco má rád a něco zase ne. Já bych třeba blila z hub, jiný zase z brokolice, další z masa. A co jako? :nevim:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 12.11.14 00:15
@Pincenza píše:
@Emilie no Ty hlavně musíš zjistit, jestli mladej maso nerad, protože ho nerad, nebo proto, že ho nerada Ty. :mrgreen: A pokud by teda platilo bé, tak bych na něj normálka jela kamukéry(chvilku), že jsi začala jíst maso. :mrgreen: Pokud začne, tak na to zapomene a dobrý, jedete dál. A nebo: máš skrytou radost, že budeš mít parťáka k zelenince? :)

Věř tomu, že ne, sama mám pocit… cejchu… a rozhodně bych nerada, aby ho syn měl taky. Respektive já se už naučila si ho nést se ctí, jen mám strach, že… prostě bych nerada, aby se… historie opakovala, aby si kdokoli… syn… musel „užít“… to samé. Je to vážně těžký, s úsměvem a sebevědomím odpovídat všem, že nejsem extrémista vegetarián a fakt je mi šuma buřt, co se děje na jatkách, jen prostě já nerada vepřové zrovna tak jako oni brokolici…

a12
Hvězda diskuse 35150 příspěvků 12.11.14 00:17

Tak muj pritel taky prakticky neji maso, jen jak tu bylo zmineno tak hambac z meka :mrgreen: maximalne by snedl nejaky kureci ale musel by ho mit dukladne vypreparovany.. kdyz uz si vezme kousek nejaky sunky tak ji nakonec stejne celou rozpitva.. synovi je zatim pul roku takze ten to jeste nevnima, tak jsem zvedava jak na to bude reagovat a jestli bude taky rikat ze to chce bez masa jako tatinek 8o ale jemu delam aspon sojovy kdyz se to k jidlu hodi :nevim: tak by si prtous moh myslet ze tatinek taky papa masicko :mrgreen:

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 12.11.14 00:19
@Emilie píše:
Věř tomu, že ne, sama mám pocit… cejchu… a rozhodně bych nerada, aby ho syn měl taky. Respektive já se už naučila si ho nést se ctí, jen mám strach, že… prostě bych nerada, aby se… historie opakovala, aby si kdokoli… syn… musel „užít“… to samé. Je to vážně těžký, s úsměvem a sebevědomím odpovídat všem, že nejsem extrémista vegetarián a fakt je mi šuma buřt, co se děje na jatkách, jen prostě já nerada vepřové zrovna tak jako oni brokolici…

Prosimtě, ty nejsi vegetarián ani z dálky, vzhledem ke kuřeti a rybě, vůbec tohle slovo neříkej a hned ubude keců, věř mi (7 let vegetariánství, zkušeností mám až až… Ono i stačí místo „vegetarián“ říct „nejím maso“ a hned se člověk ušetří mnoha keců)

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 12.11.14 00:24

@Emilie asi bych udělala nějaké kompromisy, dokud syn nemá maso znechucené jako ty. Třeba polévku vývar by snědl nebo rybu? A druhé pak vegetariánské tvoje? Kluk ten zdroj bílkovin určitě potřebuje, ale myslím, že 1-2× týdně by to mohlo bohatě stačit. To ba syn zvládl? V nějakých oblíbených jídlech? Určitě sama víš, jak doplnit bílkoviny, železo atp z jiných zdrojů než masa. S manželem si musíte najít společné stanovisko, kompromis. Ale když tě tak poslouchám, bude to asi bitva, že? Ale oběma vám přeci jde o zdravé dítě, fyzicky, ale i psychicky..

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 12.11.14 00:25
@Fjodorka píše:
Prosimtě, ty nejsi vegetarián ani z dálky, vzhledem ke kuřeti a rybě, vůbec tohle slovo neříkej a hned ubude keců, věř mi (7 let vegetariánství, zkušeností mám až až… Ono i stačí místo „vegetarián“ říct „nejím maso“ a hned se člověk ušetří mnoha keců)

No… věř tomu, že ne. Právě proto radši říkám, jsem vege, a neřeš to, než že jím… to a to…

je to těžký, když kamarádka vyvalí mrazák napěchovaný… ani nevím čím… potlačuju potřebu zvracet…

Právěže jsem byla kdesi, informovala jsem, že kuřecí jím, a bylo mi servírováno maso… které prostě.. ne. :poblion: Trapas, no. Lépe - žádný maso. Nejím maso. Tečka.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 12.11.14 00:29

Já mám z toho celého pocit, že nejde o maso, ale o pozice v rodině.

Vycházejme z rodinných konstelací, kdy otec je živitel, podporuje matku, matka pak vychovává potomky.

Z tohohle pohledu - máš si promluvit se synem, jestli jde o stejné pocity, jaké jsi měla ty nebo o rozmar a podpořit ho. Otci vysvětlit své pocity a že syn se do masa nebude nutit. Otec je patron, matka vychovává děti. I děti mají cítit podporu.

Mimochodem - já nějak z toho celého nechápu, proč by to maso vlastně měl jíst? To si tolik chlap prosazuje svou? To je jako nějaký boj kdo z koho?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 12.11.14 00:33

Já jsem taky masožravec, ale nechápu jak může manžel dávat trest za to, že nejí maso..jako tím že jí to, na co má chˇuť, tak dělá něco zlýho, že je za to trestaný? proto tomu bych důrazně zakročila. Nejsem příznivcem vegetariánství u malinkých dětí, kterým maso ani není nabídnuto, ale nutit maso 7 letému dítěti, a trestat ho za nejedení..jo, v minulém tisíciletí to bylo běžný, ale manžela bych upozornila, že už je jiná doba. pokud bude chtít, cestu k masu si jednou najde sám, vůůůbec bych to nehrotila.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 12.11.14 00:34

Co manžela potrestat za to, že nejí zeleninu? Vzala bych mu na 14 dní mobil :mrgreen:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 12.11.14 00:37
@omites píše:
Co manžela potrestat za to, že nejí zeleninu? Vzala bych mu na 14 dní mobil :mrgreen:
:palec:
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 12.11.14 00:38
@lekarnicka28 píše:
@Emilie asi bych udělala nějaké kompromisy, dokud syn nemá maso znechucené jako ty. Třeba polévku vývar by snědl nebo rybu? A druhé pak vegetariánské tvoje? Kluk ten zdroj bílkovin určitě potřebuje, ale myslím, že 1-2× týdně by to mohlo bohatě stačit. To ba syn zvládl? V nějakých oblíbených jídlech? Určitě sama víš, jak doplnit bílkoviny, železo atp z jiných zdrojů než masa. S manželem si musíte najít společné stanovisko, kompromis. Ale když tě tak poslouchám, bude to asi bitva, že? Ale oběma vám přeci jde o zdravé dítě, fyzicky, ale i psychicky..

Vývar by jistě snědl, RYBU ani náhodou. Jak je jasnej kus, tak to nepozře. Miluje mléčné výrobky. Ikdyž jen určité a konkrétní, ale pak v jakémkoli množství.

Problém je v tom, že já se snažím dělat NĚKOLIK jídel tak, abych vyhověla všem - NIKDY nevyhovím všem. Bez ohledu na to, zda jídlo je nebo není s masem. Takové ty niance, že jeden ne roztátý sýr a druhý zapečené vajíčko a třetí ne zelený olivy a čtvrtý ne uvařený rajčata… jsme pak fakt na tom, že osmkrát týdně jednu verzi… a my DVA jsme spokojený… :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >