Otec mého dítěte má dluh

Anonymní
9.6.13 08:51

Otec mého dítěte má dluh

Ahoj, omlouvam se za anonym.
Jsem těhotná v pátém měsíci po cca roční známosti. Zatim si nejsem jista, jestli vztah bude trvat, ale o dite ma velky zajem a to je to hlavni. jsem uz starsi a zatim bezdetna, strasne dlouho jsem se lecila z neplodnosti, takze situace mne nevadi, jsem naopak moc stastna a moc se tesim a on taky. Vim, ze přítel ma dluh na socialce asi 250 tisic, snazi se ho splácet, ale vzhledem k penale je to běh na dlouhou trať. Bydlíme prozatím odděleně, trvale bydliste mame oba jinde, pouze se navstevujeme, ja mam bydleni u svých rodičů ve velkém rodinném dome, finančně jsem na tom dobre.
Ted me ale napadlo, ze by exekutor mohl jit i po me kdyz s nim budu mit díte.. Co myslíte? Bojim se, ze by mohl exekutor vlitnout do domu mých rodičů.
V pripade, ze existuje toto riziko, bude lepsi, kdyz si rovnou necháme určit oficialne výživné soudem? Aby na me a muj majetek exekutor nemohl..
Moc dekuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11341
9.6.13 08:55

Ne jen pokud budete manželé, tak by po tobě mohli exekutoři jít… nedluží na zdravotním? Sociální se platit nemusí, jen zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 09:05

@mejdylko

Dekuji za odpověd. Super, takze mne a mým rodičům nic nehrozí. Jinak nevim presne, ale rikal neco o socce a zdravce.. Abych pravdu řekla, tak se do toho radeji nepletu, dluhy si musi vyresit sam. Ale dělal jako OSVČ, takze mozna ma tech 250 tisic i na zdravce i na socce, protoze jako OSVČ platit socku musi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 09:07

Ona prave kamarádka řešila neco podobného - ale jeji přítel u ni mel kontaktní adresu. Takze jim tam exekutori chtěli vlitnout. V jejich pripade byl problem ta kontaktní adresa, ze?

• Citovat
  • Nahlásit
11341

Jo takhle, to je jiná když je OSVČ, mě to bylo divné… jsem byla bez práce, socku jsem si neplatila, ale zdravotní ano. :) noo pokud mu někde nenahlásíš trvalé bydliště tak se bát nemusíš. Na tebe jako na přítelkyni nemůžou, museli byste být opravdu manželé ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132

Taky nechapu dluh na socialnim - to neni povinne.

jinak ne, to ze mate spolu dite neni podstatne. problem by mohl byt v okamziku, kdy spolu zacnete bydlet, protoze i kdyby mel trvale bydliste jinde, exekutor pry muze prijit i tam, kde se jen zdrzuje - tudiz tam muze mit veci.
ale jestli partner dluh resi a splaci, tak by se ho exekutor nemel tykat.

jo a vzit byste se mohli i tak, tyhle veci se daji resit predmanzelksou smlouvou. ale to asi z tveho popicu vztahu neni na programu dne ;)
jinak se tim netrap, spis si s nim promluv, jak se veci presne maji. pokud to fakt resi a splaci, tak by to melo byt ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
9.6.13 09:08
@Anonymní píše:
Ona prave kamarádka řešila neco podobného - ale jeji přítel u ni mel kontaktní adresu. Takze jim tam exekutori chtěli vlitnout. V jejich pripade byl problem ta kontaktní adresa, ze?

jojo nikde ho nehlaš. Oni někdy prudí i na té kontaktní adrese, to je kus od kusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 09:16

Děkuji za reakce. Trochu se bojim, ze by mohl byt problem i kdyz u me nebydlí.. Trvalou ani kontaktní adresu měnit nebude, stejne u me nebydlí, ale navštěvuje mne, pomáhá mne s nákupem, kolem domu (rodiče jsou starší). Aby toto nebral exekutor jako dukaz, ze se u me zdržuje a nezabavil mne majetek..
Bylo by mozna lepsi soudně stanovit alimenty? Aby viděli, ze nejsme oficialne spolu? Navic ma 2 deti z predchoziho vztahu a bojim se, abych jeste nemusela předkládat svuj plat a majetek u soudu a platit na cizi deti. Jeho ex by toho byla schopna.. I kdyz ted budu na materske a rodicaku, takze prijem mne hodne klesne.. Co myslíte, co mam delat?

• Citovat
  • Nahlásit
5396
9.6.13 09:25

Pokud u tebe nebude mít jakýkoliv typ bydliště a nebudete manželé, tak nemůžou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 09:29

@roksy25

Perfektní zprava, dekuji!!! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Lenka_neprih.
9.6.13 09:33

At si tvuj pritel (pokud uz to neudelal)zazada o splatkovy kalendar na pojisteni. Pokud mu ho odmitnou dat, tak aspon o snizeni penale.

• Citovat
  • Nahlásit
5502
9.6.13 09:34
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce. Trochu se bojim, ze by mohl byt problem i kdyz u me nebydlí.. Trvalou ani kontaktní adresu měnit nebude, stejne u me nebydlí, ale navštěvuje mne, pomáhá mne s nákupem, kolem domu (rodiče jsou starší). Aby toto nebral exekutor jako dukaz, ze se u me zdržuje a nezabavil mne majetek..
Bylo by mozna lepsi soudně stanovit alimenty? Aby viděli, ze nejsme oficialne spolu? Navic ma 2 deti z predchoziho vztahu a bojim se, abych jeste nemusela předkládat svuj plat a majetek u soudu a platit na cizi deti. Jeho ex by toho byla schopna.. I kdyz ted budu na materske a rodicaku, takze prijem mne hodne klesne.. Co myslíte, co mam delat?

nedělala bych nic, tak, jak to máte zařízené, by si problém mít neměla, ani alimenty na děti z předchozího vztahu se tě netýkají… alimenty - dělej jak myslíš, ale ten exekutor s tím nesouvisí podle mě vůbec… a podle toho, že splácí, tak se snad exekutora nemusí bát ani on, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 10:09

@janica252

Tak to mne spadl kamen ze srdce..
Jinak výživné mne platit bude i sam od sebe, uz ted mne dává penize a to jsem těhotná.. Jeho byvala deti navadi proti nemu a on ma decka moc rad, tak si toho vseho vazi. Ale bojim se jeho ex.. I kdyz z me mateřské a řidičáku by mu alimenty nezvedli (ona mu rekla, ze se o to na muj ukor bude snazit) a nez pujdu zpet do prace tak si je potom muzeme nechat soudně odklepnout aby bylo jasne, ze nemáme společný domov ani finance.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 10:12

A sakra.. Tak zmena. Ted jsem se divala do tabulek a mateřskou budu mit cca 19 tisic. Myslíte, ze by z toho te jeji ex mohli zvednout alimenty? Ona to mysli vazne, uz dala zadost k soudu.

• Citovat
  • Nahlásit
5502
9.6.13 10:16
@Anonymní píše:
A sakra.. Tak zmena. Ted jsem se divala do tabulek a mateřskou budu mit cca 19 tisic. Myslíte, ze by z toho te jeji ex mohli zvednout alimenty? Ona to mysli vazne, uz dala zadost k soudu.

toho bych se nebála, když spolu nežijete… Leda by ty alimenty měl hodně nízké, ale ty bys v tom nehrála roli… Ale pokud byste měli soudem stanovené alimenty vy dva (nevím, jestli by to šlo i bez toho), on může žádat snížení, protože mu přibyla další vyživovací povinnost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat