Otec mého syna bere drogy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 00:20
Otec mého syna bere drogy

Ahoj, před dvěma lety jsem si začala s chlapem, byla jsem hned zamilovaná… Po 4 měsícich jsem zjistila že jsem těhotná. V tu dobu už jsem přišla na to, že bere drogy. Nic méně, vždy mě uměl přemluvit a přesvědčit jak se změní atd. No, takhle to bylo co dva měsíce. Vše jsem mu trpěla, zarlive scény, domysleni si, zákazy, výbuchy vzteku. Setrvala jsem s ním kvůli malymu, s domenim že se třeba zmeni. No teď už pár dní jsem u rodičů a k němu se vracet nehodlám. Holky je normální že mi takový člověk chybí? Bez drog byl Teda normálni fungující přítel i táta. Trochu manipulátor a hráč na city. Teď už jen skemra a mysli ze to zase zabere. Nic nemáme vyřešený protože on na nic neslyší. Alimenty, stěhování mých věci. Nic. Je hroznej. Nemám už sílu na nic. S ním mám jen starosti, mela jste to nějaká takhle? Zavisleho partnera? 8o :?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 00:45

Závislýho partnera jsem neměla, ale vím, co je to odcházet z patologickýho vztahu, kde je násilí, psychický týrání a finanční problémy. Přesto, že mi trvalo se toho člověka zbavit a život s ním nebyl k životu, pořád jsem ho milovala. Nechápala jsem proč ho miluju, ale věděla jsem, že musím pryč. Nebylo to snadný, ale rozdejchala jsem to a vydržela. Stálo to za to. Hlava s srdce někdy nefungují zároveň. Drž se :hug:

Kelsey
Hvězda diskuse 46580 příspěvků 05.07.19 04:59

Sla bych hned na potrat, protoze s takovym odpadem bych dite nechtela. Ty s nim dite mas, tak daleko od magora a udelat tlustou caru. Mysli na dite a ne na fetaka :zed:.
Jak muzes byt, tak hloupa a naivni, ze te presvedcil, ze se zmeni a dal si zustavala? Uz jen fakt, ze si se dobrovolne dal schazela s clovekem, ktery fetuje. Kdyz uz mas to dite, tak si mela uvazovat hlavou a odejit hned a ne setrvavat vedle fetaka :zed:. Opravdu nepochopim, jake myslenkove pochody maji nektere zeny nebo cim mysli. Ne, neni to normalni. Kdy byl fungujici tata bez drog? Kdyz fetoval davno, jen ty sis toho vsimla pozde.
Cele tve tehotenstvi, po porodu, kdy byl tata bez drog? Pro me si nezodpovedna, ze si s nim zustala, prestoze si vedela, ze cekas dite a on je fetak.

Jagwa
Kecalka 372 příspěvků 05.07.19 06:03

Byla jsem zamilovaná do feťáka a moc. Pomohla až to, že ho zavřeli. :cert:

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 05.07.19 07:27

Znám to velice dobře z okolí. Šílené peklo pro partnerku. Takoví lidé jsou úžasní manipulátoři, citoví vyděrači, psychopati. To vše následkem drog. Naslibují hory doly, ale nic z toho se nestane. Časem mohou až sáhnout k násilí. Není jim to cizí. Sliby, mizení peněz, nebo cenných věcí je normální.
Nečekej od něho nic. A nejspíš ani nechtěj. Vyhýbej se mu obloukem, stejně ho nespravíš a nepočítej s tím, že dítě ano.
Styk omez jen na úřední formu a přála bych ti, aby občas časem poslal alespon´něco na dítě…

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 05.07.19 07:55
@Anonymní píše:
Ahoj, před dvěma lety jsem si začala s chlapem, byla jsem hned zamilovaná… Po 4 měsícich jsem zjistila že jsem těhotná. V tu dobu už jsem přišla na to, že bere drogy. Nic méně, vždy mě uměl přemluvit a přesvědčit jak se změní atd. No, takhle to bylo co dva měsíce. Vše jsem mu trpěla, zarlive scény, domysleni si, zákazy, výbuchy vzteku. Setrvala jsem s ním kvůli malymu, s domenim že se třeba zmeni. No teď už pár dní jsem u rodičů a k němu se vracet nehodlám. Holky je normální že mi takový člověk chybí? Bez drog byl Teda normálni fungující přítel i táta. Trochu manipulátor a hráč na city. Teď už jen skemra a mysli ze to zase zabere. Nic nemáme vyřešený protože on na nic neslyší. Alimenty, stěhování mých věci. Nic. Je hroznej. Nemám už sílu na nic. S ním mám jen starosti, mela jste to nějaká takhle? Zavisleho partnera? 8o :?

Ač nejsem zastáncem potratů, rozhodně bych si rozmýšlela porodit dítě od feťáka po roce „vztahu“. S uvozovkami proto, že se sjetým člověkem se asi moc dobře nežije.

Když už je dítě na světě, nestěhovala bych se zpět od rodičů a snažila se od něj odstřihnout. Na rovinu říct, ať přijde, ale čistej. Po léčení. Jinak se s ním nehodlám bavit. Drogy ho změní. Ale k horšímu. Nevracej se k němu, pokud chceš mít o problém míň.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.07.19 11:26

Je to normální - dlouhodobě se závislímy na omnamných látkách zůstávají lidé, kteří jsou tak trošku závislí na nepovedených vztazích. Dokonce se to jmenuje spoluzávislost.

To že si odešla si udělala nesmírně dobře - především pro svoje dítě, pro sebe, ale i pro něj. Může to být jeden z kroků, který ho donutí si přiznat, že musí na léčení a abstinovat.

V žádném příapdě se k němu nevracej, pokud nebude po dlouhodobé léčbě a v dolečovacím programu.

A ty ideálně zajdi do nejbližšího K-centra a poptej se, jestli mají nějaké programy pro příbuzné - párkrát si zajít popovídat o vlastní psychice, potřebách, obavách a tak ti opravdu jen pomůže.

Případně se mrkni, jestli někde v tvém okolí nejsou skupiny příbuzných závislých osob. To taky dost pomáhá - tím že spolu máte dítě, tak jste svázaní ať chceš a nebo nechceš a je potřeba se naučit s tím zacházet, abyste dítěti ubližovali co nejméně.

http://alanon.cz/ (je vcelku jedno že to je pro příbuzné alkoholiků, princip je stejný)

http://codependentanonymous.cz/beta/

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.07.19 11:27

Jinak ideální je, aby tedy teď když škemrá nastoupil na léčbu, ty se mezitím odstěhuješ a pokud léčbu dokončí a pak bude půl roku v dolečovacím programu, tak má smysl zvažovat návrat (a stále počítat s remisí).

la_amanita
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 05.07.19 21:22

Drogově závislý, manipulátor a hráč na city, co jinak fungoval jako normální otec a partner? :lol: A to jako kdy, jak? Proboha lidi, co to máte za divnou představu funkčního partnerství?

Monafox7
Nováček 2 příspěvky 06.07.19 11:10
@la_amanita píše:
Drogově závislý, manipulátor a hráč na city, co jinak fungoval jako normální otec a partner? :lol: A to jako kdy, jak? Proboha lidi, co to máte za divnou představu funkčního partnerství?
@la_amanita
@la_amanita píše:

Půl roku byl čistý a v tu dobu. Já vím, takhle se to nedá pořádně rozepsat. Nebo řešit. 8o

Váš příspěvek
Reklama