Otec na mateřské, jaké máte zkušenosti?

Anonymní
22.2.21 10:27

Otec na mateřské zkušenosti

Holky vy co jste neměli nárok na mateřskou a bral ji vás manžel/přítel prosím o radu. Co je potřeba vše pred porodem? Co to znamená pro zamestnavatele? Samozřejmě bych byla s malým já a on si udělal druhou smlouvu u zaměstnavatele jen nevím jak to funguje a tak. Kvuli covidu jsem přišla o práci a bohužel ochranná lhůta mi nevychází. A ještě prosím vás mohla bych pak jít na rodicak po vyčerpání mateřské já? nebo musí partner. Děkuji moc :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6920
22.2.21 10:37

Po 6 týdnech po porodu může nastoupit na PPM. Ale musí mu zaměstnavatel udělat jinou smlouvu, což je obcházení zákona a podvod. Tak záleží, jaké tam ma vztahy a jak je zaměstnavatel ochotný se pouštět do toho. Jak to dobere, tak v pohode můžeš ty na RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:42
@Cenarius píše:
Po 6 týdnech po porodu může nastoupit na PPM. Ale musí mu zaměstnavatel udělat jinou smlouvu, což je obcházení zákona a podvod. Tak záleží, jaké tam ma vztahy a jak je zaměstnavatel ochotný se pouštět do toho. Jak to dobere, tak v pohode můžeš ty na RP.

Tak podvod nepdovod. Náš zákon přeci umožňuje si privydelavat na mateřské. Jen to nejde že stejne smlouvy z které se čerpá mateřská ne? Takže pokud bude dělat stejného zamestnavatele ale na dpp a jiný druh prace tak je to v pořádku a nedělá nic špatného ne? A ta mateřská se musí čerpat těch 22 týdnu? Nebo se to dá čerpat nějak jinak? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
15649
22.2.21 10:47

Musí mít jinou smlouvu na jinou práci. Nebo jinou smlouvu na stejnou práci u jinyho zaměstnavatele a dovolení od stávajícího zamestnavatele. Podvod to není pokud tu jinou práci chlap opravdu dělá. U myho manžela to šlo. Nastoupí 6 týdnu po porodu. Musíte spolu sepsat smlouvu m, že o děcko se stara on s ověřeným podpisem. A za tebe se musí odvádět zdravotní, na to nezapomeň. Buď to budeš platit jako samoplatce nebo jdi makat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6920
22.2.21 10:55
@Anonymní píše:
Tak podvod nepdovod. Náš zákon přeci umožňuje si privydelavat na mateřské. Jen to nejde že stejne smlouvy z které se čerpá mateřská ne? Takže pokud bude dělat stejného zamestnavatele ale na dpp a jiný druh prace tak je to v pořádku a nedělá nic špatného ne? A ta mateřská se musí čerpat těch 22 týdnu? Nebo se to dá čerpat nějak jinak? Děkuji :kytka:

Jelikož musí podepsat, že se on stará o dítě a pak je celý dny v práci, tak to není úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75024
22.2.21 11:19
@Anonymní píše:
Tak podvod nepdovod. Náš zákon přeci umožňuje si privydelavat na mateřské. Jen to nejde že stejne smlouvy z které se čerpá mateřská ne? Takže pokud bude dělat stejného zamestnavatele ale na dpp a jiný druh prace tak je to v pořádku a nedělá nic špatného ne? A ta mateřská se musí čerpat těch 22 týdnu? Nebo se to dá čerpat nějak jinak? Děkuji :kytka:

A on bude skutečně dělat jinou práci? Když tedy tvrdíš, že to podvod nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:31

Bude docházet 3 x týdně tak si nejsem jistá zda to podvod je nebo není.. kdyby to bylo přeci tak podvodné tak v tom bude nějaký háček a nebude to tak lehké ne?
Pro upresneni nejsem nějaká socka, pouze jsem kvůli covidu přišla o práci a nárok nemám tak nevidím důvod proč bychom to nemohli takto udělat. Já budu chodit na brigádu zbylé dny a on bude hlídat a 3 x týdně bude chodit do práce. :nevim:
A já poté tedy můžu normálně čerpat RP?

• Citovat
  • Nahlásit
45727
22.2.21 11:34

Dela se to, jak popisujes. Behem doby, kdy on bude cerpat ppm, si musis platit zdravotni. O rodicovsky prispevek muzes zadat po narozeni ditete a pak ho kvuli ppm prerusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15649
22.2.21 11:35

Musí mít jinou smlouvu na jinou práci u stejného zaměstnavatele nebo jinou smlouvu na stejnou práci u jinyho zaměstnavatele a povolení od současného zaměstnavatele. Je jedno jestli bude chodit 1× nebo 5× týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:39

@debra.morgan rozumím a ty si psala že jste to takle měli, ty jsi pak šla na rodicovskou nebo byl i partner? A čerpá se jen 22 týdnu? Ppm?

• Citovat
  • Nahlásit
15649
22.2.21 11:39
@Anonymní píše:
@debra.morgan rozumím a ty si psala že jste to takle měli, ty jsi pak šla na rodicovskou nebo byl i partner? A čerpá se jen 22 týdnu? Ppm?

Ano jen 22 týdnu a pak jsem šla já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:39

@debra.morgan
A to jsi po porodu hned šla teda na up žádat o rodicak poburala si ho 6 týdnu a pak jsi ho pozastavila nebo si žádala až pak po skončení chlapovo ppm? :kytka: dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
15649
22.2.21 12:55
@Anonymní píše:
@debra.morgan
A to jsi po porodu hned šla teda na up žádat o rodicak poburala si ho 6 týdnu a pak jsi ho pozastavila nebo si žádala až pak po skončení chlapovo ppm? :kytka: dekuju

Až po skončení ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 17:54

@debra.morgan a ty si těch 22 týdnu chodila do práce? Nebo musíš jako matka dokládat sebe? Nebo si prostě platíš zdrav. A pak jdeš Na RP?

• Citovat
  • Nahlásit
15649
22.2.21 19:28
@Anonymní píše:
@debra.morgan a ty si těch 22 týdnu chodila do práce? Nebo musíš jako matka dokládat sebe? Nebo si prostě platíš zdrav. A pak jdeš Na RP?

No někdo to zdravotní platit musi. Buď ty jako samoplatce, nebo v práci nebo stát pokud jsi student řádného denniho studia do 26 let. Pak už mě napadá jen pracak, ale to je na přes hubu. :poblion:

A nevím co znamená to „jako matka dokládat sebe..“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat