Otec na rodičáku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
849
21.1.22 14:33

@Trojlístek Navíc jak říkám, nevím přesně kdy to bylo. Třeba nastoupil už v půl roce. Možná hned jak to bylo možné. Pořád to má chlap lehčí jen pro to, že si to neodrodil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11762
21.1.22 14:37
@Trojlístek píše:
A on byl před tím těhotný, porodil a celkově si zažil tu hormonální jizdu?

Jj, na porod a těhotenstvi určitě jde vymlouvat neschopnost ženské když je dítěti rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 14:46

Muj muz se staral o dceru od jejich tri mesicu, ja nastoupila na tri dny v tydnu do prace, zvladal skvele vsechno, byt uklid byl tak na 90 procent, jidlo mu vozila rozvazkova sluzba.
Od jejiho trictvrte roka jsem chodila na plny uvazek, nebylo to z financnich duvodu, on vzdy vydelaval nasobne vice, ale protoze ja jsem dostala pracovni nabidku, ktera se neopakuje a chtel mi umoznit karierni rust, ktery on uz mel za sebou.
Vztahy to nijak nepoznamenalo.

• Citovat
  • Nahlásit
7354
21.1.22 14:48
@Trojlístek píše:
@adamcoka s oběma dětma jsem byla celou dobu já. První rok byl vždy velmi těžký a taky jsem nezvládala vše, druhý o dost lepší a třetí už sehraný, takže si myslím, ať si to dělá každý jak umí.
A tohle by mě velmi mrzelo, pokud by to v mém okolí tak vnímal, jako ty jsi to napsala.

Tak já bych vyjádření třetí osoby o tom, jak to mají doma zařízené jiní, kdo co zvládá a zanedbává vůbec nebrala vážně. Vždyť se nedá brát vážně ani vyjádření každého z manželů u soudu…Každý si přibarvuje, co se mu hodí do PR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13952
21.1.22 14:52

Prvni rok je nejvíc narocny alespon pro me těhotenství a porod je jízda, pak se dít e narodí. Prvni mesice než si vse sedne, probdele noci…
Proste bych taky klidne brala kdyby mi nekdo dal do rukou uz to vypiplane batole ;)
Kazdopadne nejde soudit neco, co nevime jak bylo. Muj muz by toho taky zvládl vic protoze mu stačí mene spanku (ja jsem od mala vzdy hodne spala a mam to tak dodnes) a hlavně by neskakal tolik kolem deti, klidně by ho strcil do postylky s mobilem a pak machroval ze umyl okna :mrgreen:
A nebo jednoduse prostě pani k tomu nebyla a muz ano a proto super ze to jde prohodit. Pokud pani na domacnost a vaření neni a muz naopak ano, uplne idealni stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1072
21.1.22 14:53

@adamcoka podle me ho domacnost proste bavi a dobiji. Jako jsou takove zeny, tak jsou takovi muzi, to se to pak frci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
21.1.22 15:11
@Anonymní píše:
Muj muz se staral o dceru od jejich tri mesicu, ja nastoupila na tri dny v tydnu do prace, zvladal skvele vsechno, byt uklid byl tak na 90 procent, jidlo mu vozila rozvazkova sluzba.
Od jejiho trictvrte roka jsem chodila na plny uvazek, nebylo to z financnich duvodu, on vzdy vydelaval nasobne vice, ale protoze ja jsem dostala pracovni nabidku, ktera se neopakuje a chtel mi umoznit karierni rust, ktery on uz mel za sebou.
Vztahy to nijak nepoznamenalo.

Jidlo mu vařilo rozvazkova služba. Tohle se málo kde přizna. Sama jsi anonym. Nebylo to non stop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11905
21.1.22 15:15

@adamcoka Tak piplacka s novorozencem je zase něco jiného než roční dítě…tohle bych opravdu nesrovnavala a nedělala z ženský neschopnou a z chlapa borce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 15:40

U nas jsem nastoupila na jeden den/tyden do práce, když bylo dítěti 14 měsíců, manžel si o den zkrátil uvazek. Ze začátku malý za mnou brečel, než si to sedlo. Je docela náročné dítě (mám srovnání od 2 starších), takže muž si to s ním sice užil, ale… Den předem jsem většinou uvařila oběd. Pokud ne, tak vypravil syna na prochazku se svojí mámou, aby uvařil. Pokud bylo hlídání babičkou „většího rozsahu“, tak i uklidil nebo vypral. Pokud hlídání nebylo, čekal mně doma bordel… Muž synovi víc pouštěl videa než ja, např když chtěl neco dodělat. Vím, že s nim nesel pokaždé ven. Ale holt jsem to brala tak, že je to daň za moji psychickou pohodu. Další dny jsem pak dohnala, co bylo potřeba. Neumim si představit, že by mně vystřídal na 100%. Ale asi jsou chlapi, co jim ta role sedí lip… (Nebo i hůř, že…).

• Citovat
  • Nahlásit
1072
21.1.22 15:44

@Annabela11 no to je fakt, ze to neni stejny. Pokud novorozenec neni narocny a nepotrebuje byt stale na rukou, jedna se o lezacka, ktery vetsinou spi. Rocni vsude vleze, vyleze, vsechno strka do pusy - neustale se snazi prizabit. Plus rostou zuby, takze i ti, co drive spali, spat prestavaji. Kazdy ma tu zkusenost jinou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
21.1.22 15:45
@adamcoka píše:
@Trojlístek Navíc jak říkám, nevím přesně kdy to bylo. Třeba nastoupil už v půl roce. Možná hned jak to bylo možné. Pořád to má chlap lehčí jen pro to, že si to neodrodil?

Já vyšla z toho, co jsi napsala. Na ty důvody teď nemám čas, promiň, ale ten základ pro představu by stačil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
21.1.22 15:47
@karkarka píše:
Jj, na porod a těhotenstvi určitě jde vymlouvat neschopnost ženské když je dítěti rok.

V mém okolí to nikdo jako výmluvu nebral. Já měla potíže, mohla je mít i ta druhá a nemluvit o tom. Mě zamrzel ten kontext jak to podala. Nic neví, ale chlap zvládl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10055
21.1.22 15:57

Můj manžel by to nezvládal. Ted mame děti celkem velky.. doma je 4-5 dni v tydnu.. obcas uvari.. vodí dcerku ze skolky a do skolky… Vydelavam vic a doma mě čeka neuveritelnej mrd. ník. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83134
21.1.22 16:15
@Trojlístek píše:
@j.a.n.i1 já svou úvahu vysvětlila. Teď by mě zajímala ta tvá :think:

A co byvh na ni mela rozvadet, staci tve dva prispevky pred tim mym :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
21.1.22 16:21
@adamcoka píše:
Známí to tak u dětí měli. Ona měla větší plat a tak kvůli hypotéce rok ona doma a pak manžel. Pamatuji si to dodnes, jak si ona když byla doma stěžovala, jak se to nedá zvládat starat se o dítě a domácnost. Jak nastoupil on, doma uklizené, navařené, napečené a děti spokojené. První týden co byl s prvním doma měl i okna umyté (2 patra) :D
Úžasné!!! První týden, co si vyměnili úlohy, to umí každý. Po x probděných nocích už se mu
ty síly budou hledat hůře. A po roce péče o domácnost a děti ještě hůře. Až decku polezou zuby a bude mít jakékoliv problémy, tak je možnost ho hodit do postýlky a nebo ho chovat x hodin. Každé dítě je jiné a každý rodič je jiný. Jestli to pánovi fungovalo stejně, jakoby by byla doma matka, tak klobouk dolů. Spíše něco vynechával. A že si ona stěžovala? Někdo si stěžuje pořád na něco a nemusí to znamenat vůbec nic.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat