Otec na rodičáku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
8504
21.1.22 16:25
@Trojlístek píše:
@adamcoka troufám si říct, že po porodu a vše kolem, únava, vstávání, to vše v tom prvním roce dělají spíše ženy. Existuje asi tak 1000 důvodů, že jemu to šlo po roce lépe, než jí do roka.Příspěvek upraven 21.01.22 v 14:26

Ale nešlo, nemohlo. To prostě nejde, pokud je matka normální a není třeba fetka a nebo alkoholička. Chlap na tohle není zařízený a tak to i má být. Když každý dělá co může a co zvládá, to úplně stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
21.1.22 16:43

U nas od pul roku ditete byl muz 2 dny doma a 2 dny doma ja a jeden den chuva. Zvladali jsme to uplně normalne, akorat ten den, co byla doma chuva, jsme museli vic uklizet, predem pripavit jidlo, atd. Chuva proste jen hlidala, co taky jineho, ze?
Za me super. 3 dny v praci, 2 dny jsem dovolenkovala s prckem. Libilo by se mi to tak vlastne porad, a ve dvou letech sel do jesli a my teda naplno do prace (ikdyz pak nam to zkomplikovala uzavera skolek-covid, to jsme se doma stridali v hlidani a home-office po nocich = nic moc).
Ale puvodni dotaz byl asi na plny uvazek v praci. Tak to bychom s muzem asi nechteli ani jeden byt uplne bez prace.
Co se tyce diskuze o tom, komu z nas to hlidani slo/jde lip, tak v tom nevidim rozdil. Co porad vsichni delaji z hlidani malych deti a peci o domacnost vedu? Prebalit, nakrmit, pohrat si, pripravit jidlo (prinejhorsim koupit „sklenicku“), hodit spinave pradlo do pracky, posbirat par kramu po byte a hura na prochajdu :D
A kdyz spi, jeste vyridim pracovni maily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
21.1.22 17:14

@Petra Star to je právě to, když se to nakombinuje jako u vás :potlesk: ale v okamžiku, kdy je to v kuse, tak se těžko říká jak to dopadne. Na palici je to v kuse pro většinu. I má známá, která chtěla 4 děti a našla chlapa, který řekl klidně, ale doma budeš ty, tak po prvním už druhé nechtěla. Druhé mají pouze pod podmínkou, že ne ty čtyři, aby se manžel necítil podvedený. Není to sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 17:15
@Trojlístek píše:
Jidlo mu vařilo rozvazkova služba. Tohle se málo kde přizna. Sama jsi anonym. Nebylo to non stop.

Ne, jidlo pro muze vozila rozvazkova sluzba. Nikoliv varilo.
Ostatnimu od Tebe nerozumim smyslu.

• Citovat
  • Nahlásit
7477
21.1.22 17:18
@j.a.n.i1 píše:
A co byvh na ni mela rozvadet, staci tve dva prispevky pred tim mym :mrgreen:

Sice o té situaci víš úplné nic, asi jako ta, na kterou jsem reagovala, ale hned trefuješ vlastní řady na citlivém místě.
Jsem ráda, že v mé sociální bublině jsou lidi normální a téměř každá přiznala, že ten první rok moc dobře nešel. A pokud se některá projevila jako ty, tak jí většinou sestřelil vlastní manžel, protože ten nejlépe věděl, jak to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
21.1.22 17:41
@Anonymní píše:
Ne, jidlo pro muze vozila rozvazkova sluzba. Nikoliv varilo.
Ostatnimu od Tebe nerozumim smyslu.

Omlouvám se, myslela jsem, že je to reakce na mě s ohledem co tady vzniklo s jednou uzivatelkou. Ty jsi reagovala přímo na zakladatelku. Spletla jsem se, proto ti to nedává smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11904
21.1.22 18:05

@Capretta Ano já měla syna od narození nespaveho a ubreceneho…takže to byl celkem velký masakr! Kdyz syn pak začal lest byla jsem šťastná že se sám zabavil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2692
21.1.22 18:55

Jo, to mi připomíná, jak mi manžel neustále předhazoval, jakou mám doma s děckem pohodu. Nevěřil nic. Hlavně proto, že první rok syna skoro nebyl doma a většinou dítě viděl 20 minut před tím, než šlo do postele - najezené, unavené, převlečené, spokojené.

Pak jsem strávila týden v nemocnici (porod druhého dítěte) a chlap mě v telefonu prosil, abych už byla doma, že to psychicky nedává :D A to tu byl s 2letým víceméně samostatným dítětem, které toho zase tolik nepotřebovalo. Zabavil ho tím, že mu pustil televizi, do ruky narval mobil a hlavně mě neobtěžuj. Takže když se takhle děcka střepal, samozřejmě stihnul navařit, pomýt a trošku poklidit. A stejně byl večer hotový.
Teď s druhým je doma furt a je v šoku, kolik to zabere času. Dítě do jednoho roku věku je obrovská zátěž. Nejdřív člověka brzdí to obrovské vyčerpání z nevyspání a pak to začíná - zuby, separačka, noční běsy… To je pořád něco.
Ať si říká kdo chce, co chce, ale jako matka jsem měla po půl roce s prvním dítětem nervy na pochodu a to co jsem normálně zvládala za 20 minut mi trvalo dvě hodiny. Takže za den jsem toho moc nestihla. Až kolem toho roku se to fakt utřepalo a šlo to hezky sesynchronizovat všechno.
Navíc děcka mají toho „hlavního“ rodiče - tedy toho, který o ně převážně pečuje už od narození - docela na háku. Rády testují hranice, rády zkoumají co si ještě můžou dovolit a kdy matince už rupnou nervy. Když pak přijde někdo jiný - babička, teta, otec, tak jsou najednou hodní, poslouchají, nedělají bordel. Prostě zlatíčka! Syn to taky praktikoval. Nikdo z rodiny mi nevěřil, jaký to je satan. Až když byl jednu dobu docela často u babičky a nakonec si ho vzala na celý víkend (jedno přespání). Vracela mi ho vyčerpaná a že už nikdy víc :D

Takže bych chtěla slyšet pokračování toho story, kdy měl manžel za týden hotové všechno co ta matka nedokázala stíhat. Jak to zvládal po pár měsících, kdy už ho měly děcka na párku a on měl plné zuby toho dělat od rána do večera služku všem přítomným.

Já to doma nadnesla, že jestli se nevystřídáme a bylo mi řečeno, že nikdy v životě! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
22.1.22 03:02

@Trojlístek tak u nas spis ze karierne jsme si ani jeden nemohl dovolit byt porad doma. Jinak doma to byl vzdycky odpocinek oproti narocne praci. Jo, trochu gumovani mozku, to souhlasim, ale prijemne :lol: dlouho uplne izolovana bych mela problem.
Pro chlapa je blby, ze nemel pres den ty kamose, se kterymi vyrazit ven. Socialni izolace je nejhorsi. Ja mela 2 kamosky s detmi +- mesic stejne starymi a porad jsme nekde byly. Navstevy, kavarna, koupalIste, atd.
Ted cekam druhe, ale kamosky ne, tak nevim, co budu delat 8o :) V kombinaci s prvnim to bude narocnejsi, ale necekam zadnou „hruzu“. Zase se tesim na prochajdy, praci na zahradce, atd. To kdyz chodim do prace, tak nestiham. -----‐-------------------------------------------
Co doma furt uklizite a „nestihate“? Nemame zadny bordel, ale uklidu nedame vic nez hodinu denne (nepocitam automaticke veci, co udelame hned, jako je nadobi po jidle mycky, nakup v ramci prochazky, atd.). Mozna trochu vic o vikendu uklidime vic, kdyz jsme doma vsichni. V moji bubline teda doma relativne pohoda a to mame vetsina 2-3(4) deti.
Ale chapu, ze chlapi nechteji byt doma na 100%. To ja taky ne, takze kdybych navic mela vyrazne vyssi plat a neslo to nejak napul, tak bych se toho druheho taky snazila presvedcit, ze doma bude on ;) rodinne finance jsou casto jasny argument.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83099
22.1.22 07:50
@Trojlístek píše:
Sice o té situaci víš úplné nic, asi jako ta, na kterou jsem reagovala, ale hned trefuješ vlastní řady na citlivém místě.
Jsem ráda, že v mé sociální bublině jsou lidi normální a téměř každá přiznala, že ten první rok moc dobře nešel. A pokud se některá projevila jako ty, tak jí většinou sestřelil vlastní manžel, protože ten nejlépe věděl, jak to bylo.

No, nevin jestli je to normální :think: v me sociální bubline vetsina mela pocit, ze je to celkem pohoda, zejmena s prvnim. Ale tys ho evidentně nemela a vypada, ze nemuzes prenest pres srdce, ze jsou lidi, kteri jo. Ano, znam i lidi, kteri meli narocne ditko a zacatek nedavali, ale ne, vetsina to fakt nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 14:18

@j.a.n.i1 Tak já se přidávám k těm, co byly první rok s dítětem naprosto vyřízené. Hormony po porodu, kvůli kojení, docela to se mnou mávalo, střídání nálad, úzkosti ohledně péče o dítě, dítě absolvovalo brzo po porodu několik vyšetření u různých doktorů, bylo uřvané, pořád chtělo nosit nebo být u prsa (i když se nekojilo), přes den nespalo jinde než za jízdy v kočárku. Byla jsem první rok totálně nevyspaná a úplně hotová jak fyzicky tak psychicky.
S druhým dítětem to samé. Hormony po porodu o dost víc v klidu (až jsem se divila), dítko značně klidnější a líp spalo, ale začalo pak mít noční běsy, takže já opět totálně nevyspaná a přes den jsem se snažila co nejvíc věnovat staršímu, aby měl taky nějakou mou pozornost.

Není důležité, jestli je většina těch, co první rok pohodu měli anebo většina těch, kteří ji neměli. Stačí trochu respektu pro obě strany a nezobecňovat, že tak jak to vidím kolem sebe já, tak to platí vždy.

• Citovat
  • Nahlásit
83099
22.1.22 15:43

Ano, to staci, takze neni potreba v konkrétním případě, když tata zvládá lepe, tvrdit, ze je to tim, ze je ten prvni rok automaticky náročnější. U nekoho byt muze, u nekoho ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.1.22 18:43

@listento to je zajímavé.. a hned po mateřské i celkem neobvyklé.. se mnou byl otec na RD od 9. měsíce, a tak přemýšlím, jak to vlastně mají domácnosti teď.. dělám na toto téma výzkum, právě ohledně celkové spokojenosti páru, když je otec na RD a sháním respondenty (mámy a táty, kteří se rozhodli to takto mít) k vyplnění dotazníku - https://forms.gle/…4VMPc18LeKr8. Kdyby se Vám chtělo jej poslat rodinám, o kterých zde píšete, budu Vám velmi vděčná! :) je třeba, aby jej vyplnili oba.
Mockrát děkuji, krásný den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
26.1.22 20:41
@adamcoka píše:
Známí to tak u dětí měli. Ona měla větší plat a tak kvůli hypotéce rok ona doma a pak manžel. Pamatuji si to dodnes, jak si ona když byla doma stěžovala, jak se to nedá zvládat starat se o dítě a domácnost. Jak nastoupil on, doma uklizené, navařené, napečené a děti spokojené. První týden co byl s prvním doma měl i okna umyté (2 patra) :D

Ona je taky otázka jak ta péče vypadá, když žena přijde domů a taky jestli s tím rodicakem si otec převzal i noční vstávání.
Věřím že může skvěle zvládat, poklidit, napect, navařit a já nevím co, pokud je teda tak šikovnej a ten „domácí typ co to prostě umí“, a nebo pokud ráno vstává vyspinkanej do ruzova, protože noční vstávání je na mame. Já se se dvěma dětma vyspat celou noc tak taky ráno vstanu jak laňka a vysuruju si domácnost energicky během chvíle. Ale když v noci vstávám minimálně 10× (děti 2 a čtvrt a 1 měsíc), tak vstávám zbitá, jako zombie a jsem někdy ráda že uklidím základ. Na víc není tolik energie a tu co mám radši venuju těm svým dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat