Reklama

Otec na rodičáku místo matky - váš názor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 17:37
Otec na rodičáku místo matky - váš názor

Ahoj lidi :mavam:
Mám takový problém. Pro někoho to tedy problém nebude, ale mě to “žere”. Čekáme s přítelem miminko. Dneska přede mnou prohodil, že by chtěl zaměstnavateli oznámit, že půjde na rodičák 8o Popravdě jsem s tím možná trochu počítala, protože vydělávám o něco víc než přítel, ale když mi to dneska takhle oznámil, tak mě strašně zamrzelo, že bych s prckem nebyla doma já..
Dělám práci, kde mám základní mzdu - pokud bych brala jen tu, tak mám méně než přítel - + provizní systém. Když se daří tak mám třeba o 3-4000 více, když se daří víc tak třeba i o 8-10000. Vím, že bychom se měli líp, kdybych do práce chodila já, ale už před lety jsem se těšila na mimčo a štve mě, že bych si ho nemohla tolik užit..Navíc mám nepravidelné 8hodinové směny (ranní, odpolední) + víkendy, svátky a prostě depkařim, že bych s mimčem nebyla, už ze začátku, tolik času, kolik bych chtěla.
Asi mi nic jiného nezbyde, ale štve mě to neskutečně :oops:
Jaký na to máte názor? Radši se trochu uskromnit na ty dva, tři roky nebo nechat taťku teda doma? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 03.09.18 17:42

Ja bych to nedala. K miminku patří mamka. Co se prohodit třeba po roce a půl?

Adrasteia
Závislačka 2669 příspěvků 2 inzeráty 03.09.18 17:43

Musíš sama vědět, co chceš. Já osobně bych byla s dítětem doma, i kdybych brala pětkrát víc než manžel. Nedovedla jsem si představit s miminkem nebýt, ty tři roky jsem si strašně užila a jsem vděčná, že jsem mohla být doma. Vůbec jsem neměla myšlenky na práci, dítě bylo pro mě během mateřské vším a jít od něj bych prostě nedokázala, ale každý je jiný. Dítě bude samozřejmě v pohodě jak s mamkou, tak s taťkou. Jinak těch pár tisíc je směšný rozdíl.

Russet
Extra třída :D 10390 příspěvků 03.09.18 17:43

Nechtěla bych se pro pár šestáků ochudit o čas být se svým dítětem. Dítě jsem si pořizovala zajištěná a po třicítce. Uteče to jako voda.

mijala
Kecalka 202 příspěvků 03.09.18 17:43

Já bych teda byla doma s mimimem, nedovedu si představit že bych ho ,,opustila,, a šla do prace :nevim:
Ale tak záleží na vás, ale asi se vám ho taky nechce ,,opouštět,, aspoň mám takový pocit z toho co píšete

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9974 příspěvků 03.09.18 17:46

Já tohle neznám, protože u nás to vůbec nebylo ve hře (muž by o to nestál); navíc jsem kojila a nemohla odsávat, takže by to hned po mateřské ani technicky nešlo.

Ale moje kolegyně je teď těhotná a říkala, že na rodičák hned po půl roce půjde její muž - prý o tom mluvil už na prvním rande :mrgreen: A ona s tím nemá problém, je na to připravená. On je na děti hodně vysazený, ona má práci lepší, manažerskou, takže není co řešit.

Být Tebou, nechám to po porodu. Třeba zjistíš, že Ti to vůbec nevadí, nechat dítě s mužem doma - že si to naopak víc užíváš, když si odpočineš a pak jsi doma „na ně“ čerstvá… Já byla jen doma dva roky a regulérně mi hrabalo; kdybych nedala dítě do školičky na dva dny (udělala bych to, i kdybych neměla práci, která se mi na ty dva dny potom naskytla) a nevypadla, tak bych se fakt asi zbláznila. A navíc, nemusí to být celý rodičák - můžeš být třeba doma rok, a pak se teprve vystřídat…

Příspěvek upraven 03.09.18 v 17:48

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 03.09.18 17:46

Taky jsem platem rapidně výše a přítel koletoval s tím, ze by byl na rodicaku. :) rekla jsem mu, ze mu v tom bránit nebudu. A ze mimco a domácnost bude tak více na nem :lol: :lol: a to mu došlo, ze to není jen o hlídání a v práci chce zůstat on :) jinak znám plno tatinku doma a mají můj obdiv :) jsou sikovni a v rodině to funguje :) takže bych zvazila finance a vysvětlila si, co se očekává od rodiče, který bude doma :)

Hojuza
Kecalka 118 příspěvků 03.09.18 17:47

Ahoj, ja bych na to nepristoupila. Bylo by mi lito, ze nemuzu byt doma s ditetem ja. Ty roky nic nenahradi a deti strasne rychle vyrostou. Radsi bych setrila, popr.podnecovala manzela k zmene zamestnani, kde by vydelaval vic.

Fjodorka
Extra třída :D 11212 příspěvků 03.09.18 17:49

Tak já bych s tím měla problém, ale jsou rodiny, kde to funguje. Ale tedy měli to domluvené už při plánování rodičovství.
Co třeba kojení? Já kojila ve dvou letech i přes den. V sedmi měsících, kdy končila mateřská, jsem kojila víceméně plně. :nevim:

Moise
Hvězda diskuse 35410 příspěvků 03.09.18 18:01

Znám rodiny, kde to funguje. Ale tam to oba tak chtějí, dohodli se na tom a souhlasí. Ty s tím v pohodě nejseš, tak už z toho důvodu to prostě bude problematické.
Já bych to s chlapem rozhodně chtěla probrat do detailů, ne že před tebou jenom něco prohodí a jde za zaměstnavatelem oznámit to jako hotovou věc aniž byste na tom oba byli domluvení 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 18:02

Děkuji všem za názor. Já chci s mimčem být doma, jen jsem přemýšlela nad těma financema :nevim: Zajímalo mě, kolik lidi se rozhoduje díky tomu, kdo kolik vydělává :think: Ale zatím se nechci připravit o ty dny s miminkem. Třeba na to budu mít po roce doma jiný názor :lol:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 03.09.18 18:03

Vydelavala jsem cca o 15 tis měsíčně víc než můj muž a ani jednoho z nás nenapadlo, ze by šel na rodicak on. Sám mi řekl, ze se o nás postará, i kdyby měl nějak meloucharit a jednou je chlap a proste to udělá. I když vím, ze by to s malým zvladnul, protože při hlídání je perfektní a já muzu mít nohy nahoře. Navíc ho práce baví a nedovedla bych si představit chodit do práce a mít tak malé miminko. Rozhodnutí je samozřejmě na vás obou…

Alušáček
Závislačka 3087 příspěvků 03.09.18 18:13

Pro mě je to neprirozene,ne­dokázala bych jít do práce a doma mít miminko. Co jsem za život potkala matky které spěchaly do práce,tak toho zpětně litovaly,že si neuzily miminko… U nás by to ani nešlo,dcery byly ještě v roce z 90% živené kojenim :)

ugluk
Hvězda diskuse 42239 příspěvků 03.09.18 18:17

Pokud by vám to tak nevyhovovalo oběma, nechoďte do toho. Nebo minimálně nic neplánujte a dejte tomu čas, sama uvidíš, jak na tom budeš po půl roce, po roce, zda budeš kojit… Pokud to chtějí oba, proč ne, ale pokud jen jeden, finanční motivace mi nepřijde jako ta nejlepší, pokud teda nejsou v situaci, kdy mají nezbytné výdaje třicet tisíc a on dělá za minimální mzdu a ona nosí domů čistou stovku.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25692 příspěvků 03.09.18 18:18

Kamarádka šla v 1,5r dítěto do práce, prostřídali se s mužem, ona měla lepší práci. Zpětně byla „naštvaná“, že ona dítě vypiplala, a on si pak už užíval, protože s větším dítětem už to prostě bylo víc na pohodu. A jinak teda u nich to dopadlo tak, že on se opravdu jen staral o dítě, ona vařila, uklízela, nakupovala…to on bohužel nezvládl a ona na něj „málo“ tlačila. On si to užíval, jezdili si po výletech, chrápali ráno do 10h, nic nedělal - ona pak přišla večer z práce a musela všechno nutné vyřešit :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama