Otec nebude u porodu uveden v rodném listě - bude to problém?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1121
17.5.22 20:26

Otec nebude u porodu uveden v rodném listě - bude to problém?

Ahoj.
Máte některá zkušenost s tím, že jste šli do porodnice s neuvedeným otcem dítěte v rodném listě? Byl s tím nějaký problém, nebo to nikdo neřešil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33766
17.5.22 20:28

@Theli nebyl žádný problém, zeptali se mě, jak se dítě bude jmenovat - křestní jméno, a příjmení automaticky dostalo po mně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83135
17.5.22 20:35

@Theli Zadny problém, tedy krom toho, ze jsem příjmení nahlasila po nem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2783
17.5.22 20:44
@j.a.n.i1 píše:
@Theli Zadny problém, tedy krom toho, ze jsem příjmení nahlasila po nem :mrgreen:

To jsem netušila, že jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39758
17.5.22 20:45
@j.a.n.i1 píše:
@Theli Zadny problém, tedy krom toho, ze jsem příjmení nahlasila po nem :mrgreen:

divné, ne? Přece si nemůžu jen tak vymyslet příjmení svého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1201
17.5.22 20:51
@vokishka píše:
divné, ne? Přece si nemůžu jen tak vymyslet příjmení svého dítěte.

Však píše, že s tím problém měla :D.. Ještě aby ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
17.5.22 20:51
@j.a.n.i1 píše:

To preci nejde, my nejsme svoji a protoze porod prisel drive, nemeli jsme vyrizeny doklad o jmene ditete ( tam otec prizna otcovstvi). Maly se jmenoval prijimeni, po narozeni,
po me a vse jsme dodatecne vyrizovali pri propusteni rovnou na matrice..
S pritomnosti u porodu neni problem, vzdyt tam s vami muze byt matka, kamaradka, kdokoli….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2783
17.5.22 20:52
@Krista 1 píše:
Však píše, že s tím problém měla :D.. Ještě aby ne..

Já mám asi dlouhé vedení. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1201
17.5.22 20:56
@lucad77 píše:
Já mám asi dlouhé vedení. :think:

Neměla problém s neuvedeným otcem v RL. Ale s tím, že nahlasila jeho příjmení už ano.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1201
17.5.22 20:58

@j.a.n.i1.. jestli teda chápu správně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83135
17.5.22 21:09
@Krista 1 píše:
Neměla problém s neuvedeným otcem v RL. Ale s tím, že nahlasila jeho příjmení už ano.. ;)

Jojo, přesně tak, nejdříve tam to jmeno po otci napsali (prekotny porod) a druhy
den zjistili, ze nemame papír z matriky, tak to zas zas prepsali zpet a pak desne resili, jestli nevymenili dítě :lol: Ale ve zdravotním prukazu mu jmeno po otci nechali, to uz nikdo neresil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2783
17.5.22 21:11
@Krista 1 píše:
Neměla problém s neuvedeným otcem v RL. Ale s tím, že nahlasila jeho příjmení už ano.. ;)

Jo takhle, tak to mi fakt nedošlo. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
17.5.22 21:15

A nepůsobilo problém třeba to, že otec není zákonným zástupcem dítěte? Nebo to neřešili a stačilo uvést, že je biologickým otcem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2783
17.5.22 21:18
@Theli píše:
A nepůsobilo problém třeba to, že otec není zákonným zástupcem dítěte? Nebo to neřešili a stačilo uvést, že je biologickým otcem…

No tak buď ho uvést chcete a pak je i zákonný zástupce, ale na to musíte mít podepsané vámi i jím souhlasné prohlášení z matriky, pokud nejste manželé, a nebo ho neuvedete vůbec a prostě neexistuje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4731
17.5.22 21:20
@Theli píše:
A nepůsobilo problém třeba to, že otec není zákonným zástupcem dítěte? Nebo to neřešili a stačilo uvést, že je biologickým otcem…

Nějak jsem se ztratila. Jako ty ho tam chceš nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat