Otec nejeví o dítě (7 let) žádný zájem

Anonymní
27.6.13 13:04

Otec nejevi o dite 7let zadny zajem

Dobry den, prosim o Admina o zachovani anonymity.

Mam z nevydareneho vztahu 7lete dite, soud o svereni do pece probehl, takze je v me peci, alimenty mel stanovene 5set korun mesicne na dite a 1000korun na mne po dobu 2let, navStevy byly napsany v rozsudku jako, ze se dokazeme dohodnout. Soudy probehly, vse nabylo platnosti.Tak a ted k veci po celych 7let nezplatil otec na dite ani mne, nikdy mu nic nedonesl, nekoupil, neposlal, neprisel si pro nej a ja nebyl nijak aniciativni abych mu JEHO dite nabizela. Kdyby mel zajem vedel kde bydlim, pracuji mohl kdykoliv prijit, prohlasil, ze zadne dite nema.Tak samo jeho rodice s temi sjem s eprestala stykat v 7mes. tehotenstvi potec o jeho matka rekla, ze jsem ku*va a dite neni jeho.Na zadne testy DNA nedoslo, otcovstvi podepsal.Mam noveho aprtnera syn vychovava 4roky a syn ho bere jako otce, pravdu jak to je jsme mu zatim nerekli, zna totiz nynejsiho otce dele, jsme dlouholeti kamaradi a tak si mysli jak nam syn sam rekl, ze tatinek a maminka se rozesli protoze si nerozumeli a pak se zase k sobe vratili, takze ho nenapadlo, ze by mel mit jineho tatinka. A ted bych chtela poradit:vim, ze penize co dluzi biologicky otec jsou penize pro syna a ma na ne narok, takze mam podat zalobu, exekuci nebo to nechat byt? Vim, ze nikde neparcuje, toula se tak ruzne po nejakych brigadach, snad je dokonce v zahranici. Trapim se s tim silene dlouho, ale ja se proste bojim, ze pokud podniknu nejaky krok zacne si na syna delat narok a bude ho chtit vidat atd…Pak vim, ze je moznost, ze by si syna osvojil/adoptoval muj nynejsi partner, ale s tim, ze musi biolog.otec dat souhlas, pokud by nedal rozhoduje soud a tohle bych si prala a partner by taky byl pro. Takze me jeste zajima pokud bych zacala podnikat kroky co se osvojeni/adopce tyce co vse je treba udelat, kam zajit a taky platim soud? Prosim piste mi jen ty, ktere jste si necim podobnym prosly, uvitam Vase rady, zkusenosti. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1132
27.6.13 13:12

Ahoj, jsem tak trošku z oboru a můžu ti teda poradit následující: POkud chceš po biologickým otci výživné, které ti neplatí, tak máš dvě možnosti, buď podat exekuci s tím, že ale on musí mít někde majetek nebo pracovat nebo mít důchod, prostě nějaký stálý příjem a nebo trestní oznámení. Jestli je ovšem otec ale někde mimo ČR, tak je možný, že v některých zemí se to jako trestný čin nebere. Dneska je docela populární Anglie a tam zrovna se to jako trestný čin nebere. :nevim: Pokud o biologickém otci nic nevíš a přemýšlíte se současným, že by si syna osvojil, tak buď může tvůj partner návrh na nezrušitelný osvojení syna (pokud by to bylo pravomocně skončeno, tak by se zapsal do jeho rodného listu), ale asi by to bylo na dlouhý lokty, jelikož nevíte, kde se biologický otec nachází. Takže já být váma, tak bych to udělala následovně a to, že bych biolog. otce nechala zbavit rodičovské zodpovědnosti, to může proběhnout bez něj (musela by jsi podat ty návrh u soudu), až by tento rozsudek nabyl právní moci, tak by si tvůj partner mohl s klidem podat ten návrh na nezrušitelný osvojení a vše by mohlo být ok. Přeju hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
becky87
27.6.13 13:13

Ja osobne bych ho nechala zbavit otcovskych prav. Zajdi na OSPOD, tam ti pomuzou s potrebnymi kroky. Pak mas volne ruce, alimenty mu zustanou. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1132
27.6.13 13:15

To je sice pravda, ale k čemu jí bude, že on bude zbavenej rodičovský zodpvoědnosti, sice bude mít vyměřený výživný, ale stejně jí to nebude platit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
becky87
27.6.13 13:52
@Alik.htm píše:
To je sice pravda, ale k čemu jí bude, že on bude zbavenej rodičovský zodpvoědnosti, sice bude mít vyměřený výživný, ale stejně jí to nebude platit :roll:

pomuze ji to v tom, ze si jeji novej muze zazadat o svereni deti.nebo ne? aspon me to tak bylo vysvetleno socia. racovncii, mam taky ex zbavebneho. rodicovskych prav.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat