Otec nejeví zájem o syna

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
60
20.5.22 13:08

Otec nejeví zájem o syna

Ahoj holky. Spíš než pro radu jsem se přišla vypovídat, a zjistit, jestli jste na tom některá třeba podobně.
Abych začala… S přítelem, teď už spíš se spolubydlícím mám syna, v srpnu mu budou dva roky. Vztah nám už delší dobu moc nefunguje, a od narození syna spíme každý v jiné místnosti. Samozřejmě mi to není jedno, ale to mě tolik netrápí. Jde o jeho zájem o našeho syna. Od narození si ho moc nevšímá, netráví s ním čas, nejde s ním na procházku. Pořád jsem si říkala, že je malinký, a on jen neví, jak se mu věnovat, a že ho tak malý dítě moc nebere. Jenže ono to přetrvává, a řekla bych, že se to zhoršuje. Jen dodám, že má z předchozího vztahu dceru, kterou má v péči, protože maminka se odstěhovala do ciziny. Tam je ale situace komplikovaná. Ne, že by o ni neměla zájem, ale jejich vztah po rozchodu byl opravdu katastrofální, a on po ní šel tak dlouho, že když se naskytla možnost odejít se současným partnerem do jeho země, tak prostě šla. Já bych to asi nedokázala, ale chápu ji. A tak on samozřejmě tíhne k ní, až mi někdy příjde, že se na ni moc nafixoval. Pořád se u nás řeší ona, její potřeby, ve všem má přednost..Prostě občas vidí jenom ji, a úplně zapomíná, že má i syna. Jeho máma bydlí na druhé straně města, a malého vidí jednou za x měsíců. On ho tam vezme jen, když je nějaká oslava, nebo svátky, jinak s ním jde málokdy. Ale svoji starší dceru tam bere pořád. Jako třeba včera. Odvezl ji tam, a ani neřekl, že by ho tam vzal třeba taky. Spát tam nemusí, ale proč by tam nemohl být, 2-3 hodiny, že? Když se někam jede, tak zase s ní. Šel nakupovat oblečení, a ona dostala daleko víc, protože přece chodí do školy. A to se nebavím o tom, že vejde do obchodu, a automaticky zamíří k dívčímu, i když klučičí je hned u vchodu. Doma si ho prakticky ani nevšimne. Vedle do místnosti za ním nesmí, protože by tam udělal nepořádek. Když ten nepořádek tam je, tak by prý udělal ještě větší. Kolikrát tam šel, a on ho vyvedl z místnosti, a zavřel dveře. Do náruče si ho nevezme jak je týden dlouhej, nehraje si s ním, nepohladí ho. Když ho chci pohlídat, mám smůlu, on hlídá minimálně. Teď mu navíc už třetí den v kuse cinká messenger, pořád si s někým píše. A ze zkušenosti v minulosti vím, že když si takhle pořád s někým vypisuje, je to holka. Tak místo, aby alespoň čtvrtinu času trávil s malým, tak si píše s cizí holkou. Navíc tuším, o koho jde, a ta dotyčná má taky dceru. To mě štve nejvíc. Pořád slyším, že jeho holka nemá mámu, a že je chudák, ale naše dítě nemá tátu, protože on veškerej volnej čas věnuje jí, nebo sází, nebo si s někým píše. Syn je ten poslední, s kým on by chtěl trávit čas. Mrzí mě, to štve, ale nevím, co s tím. Bojím se toho, že to synovi budu muset jednou vysvětlit, proč na něj táta kašle. Bojím se a vím, že mu to ublíží, ale nemůžu s tím nic udělat, protože on buď vůbec nevidí, jak se k němu chová, nebo je mu to jedno. V současné době budeme řešit svěření do mé péče. A víte, co mi řekl? Že to mám tedy podat. dostanu alimenty, a bude klid. Tak jednoduchý to pro něj je. Já nad tím pořád přemýšlím, a nedokážu to pochopit. Jak se takhle může někdo chovat k vlastnímu dítěti… Zatím je malej, a nemá s toho moc rozum, ale to se brzy změní, a bude trpět jen proto, že táta se chová jako úplnej blbec.
Zažila jste některá podobnou situaci? Jak jste ji řešily? A jde s tím vůbec něco dělat?
Moc děkuji za každou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43288
20.5.22 13:25

Já bych se teda rozešla a počkala si na ty horentní sumy na alimentech. Dveře bych mu nezavřela a řekla, že syn na něj bude určitě čekat a že by se měl chovat jako otec. Že má děti dvě. A začala bych brát antikoncepci, abych nějakou dobu nemohla otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
20.5.22 13:39

@Russet Tak já ho taky z jeho života vyškrtnout nechci, je to jeho táta, jen se tak bohužel nechová. A ani nemá smysl mu cokoliv říkat, on si jede to svoje, a nevidí, neslyší.
Další mimčo s ním rozhodně nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11862
20.5.22 13:46

Tohle by melo byt povinne cteni pro vsechny, co chteji jit do vzahu s detnym chlapem a mysli si, ze plati rovnice „stara se o prvni dite = bude se stejne dobre starat i o nase deti“ :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
20.5.22 13:48

@PaníBovaryová Tohle jsem si zrovna včera říkala. Že jsem byla hodně naivní, když jsem si myslela, že se bude o syna starat, když už přece jedno dítě má. A ještě syna, že bude rád. No… Tak jsem za tu svoji naivitu dostala pořádnou ťafku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11862
20.5.22 13:51
@Nell94 píše:
@PaníBovaryová Tohle jsem si zrovna včera říkala. Že jsem byla hodně naivní, když jsem si myslela, že se bude o syna starat, když už přece jedno dítě má. A ještě syna, že bude rád. No… Tak jsem za tu svoji naivitu dostala pořádnou ťafku…

Nic s tim neudelas. Mozna bude litovat, az vas ztrati, a mozna ani nikdy. Jsou i taci rodice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 13:53

Je to od něj nechutný, ale není to první případ, a ani poslední. Ja svého otce neviděla nikdy, na mého přítele se otec vykašlal po rozvodu rodičů, ze dne na den prostě absolutní nezájem a moje kamarádka během svého života viděla otce pouze jednou.

• Citovat
  • Nahlásit
1275
20.5.22 13:53
@Russet píše:
Já bych se teda rozešla a počkala si na ty horentní sumy na alimentech. Dveře bych mu nezavřela a řekla, že syn na něj bude určitě čekat a že by se měl chovat jako otec. Že má děti dvě. A začala bych brát antikoncepci, abych nějakou dobu nemohla otěhotnět.

Naprosto souhlasím, než bych se na to kukala…pokud mate kam, sbalila bych se a šla, bylo by mě z něj blivno, ještě když řekne, ať si malého napíšu na sebe, že mi dá alíky a má to dál totálně na háku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
20.5.22 13:56

Mně teda blikala kontrolka u úplně jiných věcí, než zní otázka.

Tak pán sází (gambling?), vydeptal matku svého prvního dítěte natolik, že se ho raději vzdala (manipulátor) a podle zakladatelky si píše s jinou (a vsadím boty, jak hraje na strunu opuštěného otce, který se sám musí o vše postarat).
To, že zakladatelku a společného syna drží dál od své rodiny, už jen korunuje celou situaci.

Zakladatelko, utíkala bych a co nejrychleji.
Počítej i s tou nejhorší možnou variantou - to, že teď nemá zájem o syna, neznamená, že Tě nebude vydeptávat stejně jako svou předchozí partnerku a že nebude chtít syna do své péče.

Ráda bych se mýlila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
20.5.22 14:04
@Russet píše:

Ta poznámka o antikoncepci a otehotneni je tam proč? Zakladatelka snad někde píše, že s ním má snad nechráněny sex?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26743
20.5.22 14:08
@Zuzana5n12 píše:
Ta poznámka o antikoncepci a otehotneni je tam proč? Zakladatelka snad někde píše, že s ním má snad nechráněny sex?

No, po tom, co tady často čtu, tak souhlasím. Prostě, čím podivnější vztah, tím je větší pravděpodobnost, že si udělají druhý dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
20.5.22 15:03

@demian Moc ráda bych teď napsala, že to tak není, ale bohužel. Trefila jsi to docela přesně. A mj, není to první holka, se kterou si píše. Když jsem byla těhotná, psal si s jednou 17ti letou holkou, byl s ní venku. A prý to všechno dělal proto, že věděl, že to čtu. Tak já byla v 7mém měsíci těhotenství, a on mě takhle deptá? No každopádně jsem měsíc na to předčasně porodila, preeklampsie. Přitom celé těhotenství všechno v pořádku…
Minulý rok v létě si psal z jednou, co bydlí pomalu na druhé straně republiky. Psali si denně, a co jí tam psal… Potom ale řekl, že on by s ní nebyl…No a teď tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
20.5.22 15:04

U nás zase manžel nedá teď dopustit na svého syna z prvního manželství a na nevlastním (mém) vidí jen nedostatky.
Kluci jsou stejně staří.

Jenže můj syn se líp učí, je čestný, umí si vybrat kamarády, je ve sportu už asi lepší, než nevlastní bratr…máme lepší vztahy s bývalými rodinami, než manžel.
Jeho syn o víkendu nemusí nic, ani si ustlat, vyčistit zuby, naučit se do školy…je u nás jen o víkendech. A mám dost. Měla jsem ho moc ráda, ale rozdíly mezi dětmi dělat tak moc je smutné. Začala jsem mít k nevlastnímu synovi celkem averzi…

Můj syn už tady radši v tu dobu není a jezdi ke svému tátovi.

Ani já nevím jak to řešit…

Proč přemýšlíš o výhradní péči? Nebyla by lepší nějaká forma střídavé? Nemusí být 50:50… Aspoň by měli čas bez tebe a možná by se i babička zapojila… :nevim:
Pokud by vyloženě řekl, že syna nechce, aspoň by jsi to měla černé na bílém…

A mohli by jste zajít na mediaci…a tam to zkusit probrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4856
20.5.22 15:07

Zakladatelko, utíkej, dokud tě nevydira přes syna, začni nový život a najdi si hodnyho chlapa, co přijme i tvého syna, a bude dobře. Otec je ten, co vychovává, což v tomhle případě bio otec nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
20.5.22 15:10

@Arianna007 Mám to stejně. Taky mám k jeho dceři vyloženě averzi. Měla jsem ji ráda, ale on ji upřednostňuje fakt moc.
Jinak, on sám řekl, že se o svěření do peče snažit nebude. A na střídavou péči nemá časový prostor. Má směny postavený tak, že se horko těžko postará o starší, natož, aby měl ještě syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat