Otec nemá pracovní smlouvu. Jak určit výši alimentů?

2.1.20 14:51

Otec nemá pracovní smlouvu. Jak určit výši alimentů?

Zdravím.
Mám syna - 3 měsíce.. S otcem jsme se rozešli kvůli domácímu násilí. Ale jelikož je to otec mého syna, snažím se s ním komunikovat. Zájem má. Sice ho viděl jen 3krát, jelikož bydlí daleko, ale každý den píše a zajímá se.. Zatím poslal každý měsíc dva tisíce jako alimenty, ale až po zdlouhavém přemlouvání a prošení. Ale nyní začíná dělat čím dál větší problémy a nechce platit. V rodném listě není.. Chtěla jsem ho zapsat už z důvodu, aby platil alimenty na syna. Ale problém je ten, že pracuje na černo, není veden na úřadu práce, takže nemá doložitelný příjem. Jak soud určí výši alimentů? Směje se mi, že když to dám k soudu, soud mu nemůže nic určit, takže když zaplatí jednou za tři měsíce 150korun, soud uvidí snahu a on bude vysmátý.. Co je na tom prosím pravdy? Jsem v tomhle úplně ztracená. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27766
2.1.20 14:57

Řekla bych, že nejprve musí být v rodném liste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
2.1.20 14:58

Mám zkušenost, že trochu záleží i na soudu, u každého je to trochu jinak. Nicméně, pokud nemá nějakou objektivní překážku, proč by nemohl pracovat, soud vcelku nebude zajímat, že nepracuje, vyměří alespoň minimum (to by cca kolem těch 2000 být mohlo) - zažila jsem soudkyni říkat, že otec je mladý zdravý chlap a ji tedy nezajímá, proč nepracuje, ale na dítě platit musí. Je ale potřeba, aby byl v rodném listě, jinak je z pohledu zákona vůči dítěti cizí člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 15:10

Musí být v rodném listě, soud určí výši alimentů (nějaký to minimum) a bohužel s tou snahou před soudem má podle mě pravdu, což znamená, že by nemohl jít do vězení za neplacení alimentů, ale rostl by mu dluh vůči tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 15:22

@DeeSocialWorker Tohle dává rozum no.. On nechce pracovat na hpp, aby měl více peněz a aby neměl povinnost platit.. Jinak zdravý je až moc a mladý taky.. Jen je to líná svině :nevim:
@PastikaJatrova To je tak nespravedlivé! Udělat dítě to jo, ale starat se, to ne..

Stále slibuje, že se nechat zapsat. Malému budou příští týden 3 měsíce a stále jen výmluvy. Takže i to bych chtěla soudně. Tím pádem se budou dělat testy otcovství. A co jsem tak pochopila z internetu, jelikož vyjde najevo, že on je otec, bude platit ty testy on?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
2.1.20 15:28

@BarunkaPažitka zajdi na OSPOD, aby ti poradili, určitě jako první bude právě zapsání otce do RL. Jinak pokud se nic nezměnilo, tak on bude muset platit půlku vybavicky, ale i na tebe do dvou let dítěte. Nadruhou stranu se priprav na to, že od bude mít i určený styk s dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.20 15:34

@BarunkaPažitka Myslím, že testy bude platit on. Nevím, jak na tom jsi, ale ve tvém případě bych zvážila, jestli ho chci mít v rodném listě. Bude mít na prcka nárok a pokud je to takove šm*jd, jak jsem tak pochopila, tak já bych k němu prcka hlásit nechtěla :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7613
2.1.20 16:46

Tak to dite jste si predevsim udelali spolu oba. No bohužel má plus minus pravdu. Pokud se nezmění zákon. Zvážila bych jestli se do toho chci pouštět a nebylo by lepší ho úplně odstrihnout když tam bylo i násilí a očividně ti platit nehodlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat