Otec nemá zázemí pro děti - řešít to?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3431
1.1.22 10:41

Otec nemá zázemí pro děti - řešit to?

Zdravím,
asi specifický dotaz jen pro někoho.
Máme určený styk pro děti s otcem. Důvod byl především to, že otec upřednostňuje svůj čas a děti musely čekat „až on si udělá čas“. Proto je určení o trošku lepší volba. I když se ze styku vymlouvá, přece jenom aspon rámcově děti ví, kdy mají být s otcem.
Otec dětí odešel 600km daleko, kde střídavě žije u „někoho“ nebo na ubytovně. Při určení styku jsem trvala na tom, aby styk probíhal u jeho rodičů cca 5km daleko od dětí (kteří souhlasili), protože nesouhlasím, aby je otec tahal tak daleko tam a druhý den zpět a taky proto, že nemá pro děti zázemí.
U soudu to uhrál - půl roku je nemohl nikam vozit, ale potom už může tahat děti po republice a OSPOD ho odmítl zkontrolovat. Tenkrát žil u své milenky a tvrdil, že tam má pokojík i věci pro tři děti. Nebyla to pravda, jeho slovo stačilo. Ted je situace jiná, u nedávného soudu o snížení alimentů, které žádal se ukázalo, že lhal a pro děti nic nemá, ani to bydlení.
Znáte někdo situaci, kdy víte, že děti posíláte někam, kdy nevíte kde budou, kde je nechá, že nemá zázemí pro děti? když máme soudní určení, žádali byste i o určení místa styku?

Taky vím, že bere zakázané látky a jeho chování je dost nepředvídatelné, takže domluva není možná. Variantu o domluvě rovnou zavrhuju :-) to pochopila i soudkyně u nedávného řízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24056
1.1.22 11:40

Tak proč se dožaduješ jeho styku s dětmi, když o ně nestojí, nemá zázemí a fetuje? Nebylo by tedy lepší ho nechat, aby se styku dál vyhýbal :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1563
1.1.22 11:47

Taky nějak nechápu, proč chceš, aby se s dětmi stýkal?

Vozila bych je k prarodičům, pokud mají zájem. Ale takového otce bych se snažila minimalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57750
1.1.22 11:48

Nevyžaduj styk s takovým otcem. Jestli jsou prarodiče normální. Ať se s dětmi stýkají oni. Berou si je pravidelně. A toho zasevače vymazat ze života nebo minimálně do doby, než si udělá pořádek ve svém životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8739
1.1.22 11:51

A on je skutecne nekam takhle daleko taha? Pokud je tam realna obava, ze bude bojovat a bude skutecne dojizdet 2400km v ramci jedne navstevy (prijet+odvezet, dovezt a odjet), tak bych zabojovala, jinak bych cekala, co se bude dit :nevim: podle toho, co pises, se na ne spis vyflakne nebo to bude pytlit jako dosud :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
1.1.22 12:02

Já ho ani nenutím ke styku s dětma… zájem občasný má. Poslední půl rok si děti bral celkem pravidělně, ale bylo to spíše tím, že žádal už v květnu o snížení alimentů, takže chtěl udělat dojem na soud (jak se snaží, jaké má výdaje…) taky to u soudu hodně zmiňoval. Ovšem když potřebuju pomoc s nemocnýma dětma, nebo jsem já nemocná, tak to děti nechce. Nevím, do chlapského myšlení nevidím. :roll:
To že může tahat děti takhle daleko nešlo ovlivnit, bohužel na to má právo, ale soud pracoval s tím, že věřil otci i OSPODu že má zázemí. Protože o děti neměl zájem, soud chtěl, aby musel dodržet půl roku - styk s dětmi jen v blízkosti domova (u jeho rodičů)
A protože už už rok a půl žiju v nejistotě kam děti vozí / nevozí, kde vlastně jsou, když už si je vezme… přemýšlím, zda je vhodná doba na soudní určení místa styku. Pokud někdo zažil, budu ráda za zkušenost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57750
1.1.22 12:07

Čím dýl bude daleko. Tím míň si je bude brát. Jeho přestane bavit, aby pendloval takovou štreku sem a tam. To nebude mít dlouhé trvání. Soustřeď se na děti. Komunikuj s jeho rodiči, kteří jsou blízko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32789
1.1.22 12:23

@axlpol a jak je vozí 600 km? to přijede na jeden zátah, naloží 3 děti a zas jede 600 km? to asi stojí i dost na benzínu, naftě?
pochybuji, že by feťák byl schopný ujet jeden den 1200 km a druhý den zase? jako nevím, ale zdá se mi to dost nepravděpodobné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6951
1.1.22 12:32
@axlpol píše:
Já ho ani nenutím ke styku s dětma… zájem občasný má. Poslední půl rok si děti bral celkem pravidělně, ale bylo to spíše tím, že žádal už v květnu o snížení alimentů, takže chtěl udělat dojem na soud (jak se snaží, jaké má výdaje…) taky to u soudu hodně zmiňoval. Ovšem když potřebuju pomoc s nemocnýma dětma, nebo jsem já nemocná, tak to děti nechce. Nevím, do chlapského myšlení nevidím. :roll:
To že může tahat děti takhle daleko nešlo ovlivnit, bohužel na to má právo, ale soud pracoval s tím, že věřil otci i OSPODu že má zázemí. Protože o děti neměl zájem, soud chtěl, aby musel dodržet půl roku - styk s dětmi jen v blízkosti domova (u jeho rodičů)
A protože už už rok a půl žiju v nejistotě kam děti vozí / nevozí, kde vlastně jsou, když už si je vezme… přemýšlím, zda je vhodná doba na soudní určení místa styku. Pokud někdo zažil, budu ráda za zkušenost ;)

A ty mu chces davat do te nejistoty a 600km cesty nemocne deti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
1.1.22 13:02

@Konnny :-) pro někoho je nemocné dítě i to, které zakašle nebo zasmrká.

Jinak jak jsem zmínila, od rozvodu usiluju o to, aby styk s dětmi probíhal u jeho rodičů cca 5km. Protože nejen mi je jasné, že ta vzdálenost je pro děti velká a zbytečná, když se chce otec starat jako správný rodič. (jak tvrdil soudu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
1.1.22 13:08
@stinga píše:
@axlpol a jak je vozí 600 km? to přijede na jeden zátah, naloží 3 děti a zas jede 600 km? to asi stojí i dost na benzínu, naftě?
pochybuji, že by feťák byl schopný ujet jeden den 1200 km a druhý den zase? jako nevím, ale zdá se mi to dost nepravděpodobné :nevim:
..ano projezdí dost, je to i náročné, ale mě, OSPODu i soudu prezentoval, že to není problém a protože má na děti právo, soud mu to uznal.
Jinak asi nechci rozebírat detaily, nejde o „smažku - feťáka“ ale injekčně užívá zakázané steroidy ve velkém + další podpurné látky jako např. testosteron (taky injekčně, nelegálně) takže jeho chování je agresivnější, nevypočitatelné, vznětlivé. Ale tohle není tématem, je to jeho soukromá věc a já jsem jen ráda, že už to nemám v blízkosti ( vliv na povahu a myšlení to má velký) proto nejde rozumná domluva.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32789
1.1.22 13:13

@axlpol no tak ale otec určitě peníze má, když má na benzín-naftu na takové štreky, na ty podpůrné látky - to je také drahé, tak jaktože nemá zázemí pro děti - a hlavně - co děti říkají na ty šílené štreky v autě a jak se jim u otce líbí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
1.1.22 13:13

@axlpol Tak hlavne ze s detmi projezdi tisice kilometru v aute, pak neplac, az je agresivni nadopovany steroidy atd. nekde zabije… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
1.1.22 13:32

@stinga žije u milenek nebo na ubytovně. Peníze celkem má, ale má stanoveny celkem vysoké alimenty+ si nabral půjčky (na své koníčky - auto, zbraně…) a ty podpůrné látky stojí každý měsíc hodně. Nemá na své bydlení. Proto lhal u soudu, že má pro děti zázemí, ale nemá nic… děti jsou malé (6let, 6let, 2roky) děti o tom nemluví. Když se vrátí, nemluví o ničem, jsou rádi, že jsou doma. Nechtějí k němu, ale je to jen občas. Bohužel musí, ví to, stejně tak ví, že více nezmůžu… takže jdou. Nevím zda spí někde na karimatce, ani u koho zrovna doma jsou, nemám právo to řešit ani vědět, protože otec působí důvěryhodně díky práci. Nikomu nemusel prokazovat jak bydlí, žije, stačilo jen jeho slovo.
Proto mě zajímalo, zda někdo řešil podobnou situaci…zda je vhodné, docílit i určení místa styku.
@JezinkaBezinka …to že je takové cestování nebezpeční a hlavně zbyteční vím taky, ale bohužel mi ani OSPOD, ani soud nepomohl. Je to právo rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3095
1.1.22 13:37

Určení místa styku lze jen u asistovaného styku, tam je přesně určeno, kdy, kde, kdo je přítomen. Jinak pokud otec nemá nějak omezenou rodičovskou zodpovědnost, může je vzít kam uzná za vhodné, včetně ubytovny, kempu, maringotky, stanu atd. Musela bys jedině prokázat, že dětem vzniká újma na zdraví. Soudně zkrátka nepořídíš. jedině můžeš požádat o soc. šetření v místě styku, ale to OSPOD dost nerad dělá, většinou jen když si vyžádá soud. takže soudně podle mě nic nepořídíš, domluva možná není, jak píšeš. Tak je to válka nervů a vývoje až děti začnou protestovat. Do té doby musíš „styk strpět a nebránit mu“. Nedělala bych nic, nic neočekávala (to tě dostane do stresu). Přestaň doufat, že otec chytne rozum a buď na sebe hrdá, že dětem vytvoříš fajn zázemí aspoň Ty. Snaha a úsilí půjde za Tebou jako za tím rozumnějším rodičem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat