Otec nerespektuje polední spánek

Anonymní
12.4.17 10:12

Otec nerespektuje polední spánek

Ahojky potřebuju poradit. S manželem jsme rozvedeni a našeho tříletého syna si bere jednou za 14 dní na vikend. Problém je v tom, že malyho nedává po obědě spát a tak je malej po tom víkendu vždy rozhozený a protivný, zvlášť když v pondělí vstává v 6 do školky :( důvodem je, že jdou na celý den ven, což je super ale malý je pak hotový, protože si neodpočine, ani golfky si s sebou nevezme- prý se s tím nebude tahat. Kluk je pak utahanej a mě to velice štve. Celý den zadržuje stolici, protože se někde v hospodě pochopitelně nevykadi, bojí se. Nočník s sebou taky tahat nebude. Ex si nechce uvědomit že čerstvý triletak je prostě ještě malý dítě, který s ním nemůže turistit celý den, nezvlada to. A já už nevím, cim exnanzela přesvědčit, aby bral ohledy… :( Taky mě štve, že malý nemá tím výletem teplý jídlo celý den a ze syn je zvyklý vstávat na tu 6h a vždy prý tatínka nemůže dostat z postele, takže si ráno hraje sám..Ale to není ten největší problém. Děkuju všem za případné rady a tipy :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25785
12.4.17 10:17
@Anonymní píše:
Ahojky potřebuju poradit. S manželem jsme rozvedeni a našeho tříletého syna si bere jednou za 14 dní na vikend. Problém je v tom, že malyho nedává po obědě spát a tak je malej po tom víkendu vždy rozhozený a protivný, zvlášť když v pondělí vstává v 6 do školky :( důvodem je, že jdou na celý den ven, což je super ale malý je pak hotový, protože si neodpočine, ani golfky si s sebou nevezme- prý se s tím nebude tahat. Kluk je pak utahanej a mě to velice štve. Celý den zadržuje stolici, protože se někde v hospodě pochopitelně nevykadi, bojí se. Nočník s sebou taky tahat nebude. Ex si nechce uvědomit že čerstvý triletak je prostě ještě malý dítě, který s ním nemůže turistit celý den, nezvlada to. A já už nevím, cim exnanzela přesvědčit, aby bral ohledy… :( Taky mě štve, že malý nemá tím výletem teplý jídlo celý den a ze syn je zvyklý vstávat na tu 6h a vždy prý tatínka nemůže dostat z postele, takže si ráno hraje sám..Ale to není ten největší problém. Děkuju všem za případné rady a tipy :)

Podle mých zkušeností, člověk prostě nebude respektovat to, co on sám nepovažuje za nezbytné a bezprostředně ho to neovlivňuje. :nevim: Pokud ho nedá spát v sobotu a v neděli je dítě v pohodě, nejspíš nevidí důvod.

Myslím, že jednou za čtrnáct dní to není taková hrůza, být bez teplého oběda. my jezdíme na výlety a taky ne vždycky je teplý oběd.

A ráno mě dítě taky tahá z postele delší dobu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10339
12.4.17 10:17

Osobně bych z toho nedělala takové drama. Pokud by byl utahaný a protivný na výletech, věř, že to ani pro jeho otce nebude med. Pokud ti ho vrací v neděli odpoledne, tak ho prostě dej spát dřív, než je zvyklý, aby v pondělí do školky byl ok. Případně se ještě zkuste domluvit na nějaké krosně, ve které by si malý po obědě mohl dáchnout a otec zatím klidně unavit chůzí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39757
12.4.17 10:22

Tříleté dítě nepotřebuje kočár, to už by mělo chodit samo. Je dobře, že si to otec uvědomuje. a dopreje dítěti i jiné zážitky, než tebou pevně nastavený vězeňský režim.
A můžeš mu ho nechávat dyl, i po víkendu, pokud chceš, aby viděl následky.
A tedy tříleták v pohodě zvládne celý den turistiku. Jen z něj nesmí někdo dělat sklenikovou kytku.
A bez teplého jídla přežije. Naopak příroda mu dá víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
12.4.17 10:25

Nahodou si myslim, ze je to super, ze ma takovy program, ze ho tata bere na vikendy na cely den ven. To spani jako takovy problem nevidim. Porad je to lepsi nez 3 hodiny po obede cekat, nez se malej vyspi a den v haji (nadsazka). Chce si ho uzit no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23103
12.4.17 10:26

Naše dítě taky má režim ve školce kdy spí a víkendu většinou ne a u babičky třeba týden taky po o nespí. Prostě jde večer dřív. O víkendu jsme taky v liftu, buď si dojde na velkou ráno nebo večer když se vrátíme. To dítě to nijak myslím nepoznamenalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
12.4.17 10:29

Taky si myslím, že z toho děláš zbytečné drama. Tátové prostě k tomuhle často mívají laxnější přístup. Já žiju s manželem, děti vychováváme spolu, ale když třeba na vokend někam odjedu, tak taky kolikrát po návratu „napravuju škody“ ještě dva dny. Ono je to ale i potřeba, aby se děti naučily, že nemusí všechny dny vypadat na chlup stejně. Nerozhodí je pak tolik nečekané změny a události. Tak nech prostě synka dospat v neděli a buď ráda, že s ním tatínek něco podniká a věnuje se mu, taky by ho mohl na celý víkend posadit k televizi, to bys byla radši? A že si ráno hraje sám? To je snad dobře, ne? Ve třech letech už na to má věk. My to naši starší cácorku učili zcela záměrně, že o víkendu má rodiče nechat dospávat a jít si sama hrát do obýváku. V kuchyni na stole má vždycky z předchozího večera nachystanou snídani a zvládá to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5609
12.4.17 10:32

Dítě má už 3 roky, to tak přísný režim nepotřebuje. Bez problémů zvládne jiný režim o víkendu, jiný ve školce a jiný třeba u babičky. A proč by nemohlo tříleté dítě na celý den na výlet? 8o Proč by mělo být v kočáru? 8o Zvládají to menší děti a nemají s tím problém :nevim: My jsme obě děti brali na celodenní treky, jak už samostatně seděly. Nejdříve s krosničkou, ve 3 letech už ale ani v krosničce nikdo z nich nebyl. :nevim: A jak se jim výlety líbily. Žádná újma se jim nestala, naopak… Kluk ať si užije s tátou výlety a něco zažije, nežije přece v bublině chráněný od okolního světa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4328
12.4.17 10:34

Triletak zvladne mozna vic nez si myslis. Kocar bych na vylety teda taky netahala, jeden den bez tepleho jidla se mu fakt nic nestane. Co se tyka spanku, snazili jsme se aby si zdrimli treba na ceste zpatky v aute aspon chvili. A ze se nechce tatinkovi vstavat o vikendu v sest naprosto chapu. Ty s nim v tech sest vstavas? Ja ucim kluky, ze o vikendu nemaji nikoho budit, maji si tise hrat nebo cist. Je pravds, ze jsou podstatne starsi, ale ucim je to od malicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10339
12.4.17 10:35

@lucenka Kočár ale zakladatelka asi myslela na to spaní po obědě ;)

Hele, teď bude tepleji, navrhni mu třeba, ať s sebou na výlety bere deku a po obědě se spolu někde natáhnou. Kluk si odpočine, pokud by byl hodně utahaný, třeba i usne a „koza zůstane celá“ :mrgreen:

Já jsem u prvního dítěte taky hodně dodržovala časy spaní a jídel, bylo vidět, že mu to dělá dobře (ale asi hlavně proto, že na to byl naučený). Druhé už se muselo víc přizpůobit, často nám na výletech usnula třeba v cyklosedačce, tak jsme zastavili a nechali jí prospat, nebo ve vlaku na klíně atd.

Totéž s tím kakáním - proč tě trápí, že si o víkendu nezajde? Pokud ho bude bolet bříško, musí to řešit jeho otec. Zjevně je to ale v pohodě. A jídlo taky, proč by musel mít teplé? Zajímala bych se spíš, jestli mu s sebou bere dostatek pití a nějakou svačinu. Ale upřímně, spíš se o to moc nezajímej. Však tříleté dítě není miminko, to už se umí ozvat, pokud má hlad nebo je utahané. Jiný režim mu prospěje, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2830
12.4.17 10:35

Já jsem v tomto případě taky spíš za akční zážitky, než pevný režim a každý den tomu obětovat :nevim: MUSÍ mít teplé jídlo? A proč? My teda žijem hodně aktivně. Žijem v zahraničí a malá za svých prvních 7 měsíců života zvládla dvakrát cestu Holandsko-Česko, jednou letadlem tam a zpět a jednou autem, za dva týdny si to dá potřetí. Jednou autem cestu do Paříže a celodenní výletování po památkách. O víkendem jezdíme klidně na celodenní výety a těším, až bude jen o trošku starší a budem jezdit třeba pod stan, na vodu…Přesně dané spaní, vstávání na šestou, na to nás asi taky neužije a malá je zatím největší pohodář i bez přesného režimu :nevim: Samozřejmě je ještě malá, uvidíme jak to bude dál, ale raději ať má malý zážitky z celodenních výletů, než procházka po sídliti a rychle domů na obídek a spát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 10:36

Vězeňský režim když chci aby dítě spalo po obědě? Aha, tak to jo :) tak k tomu nemám co říct. V golfkach by si mohl dachnout a odpocinout, protože ujde tři kilometry a je už nechce. Minule se malej tatínka dožadoval aby byli doma, že na výlet nechce :nevim: A s tím teplým jídlem to bylo myšleno tak, že ho nemá vůbec za ten víkend, kdyby jen oběd tak ok.. vrací mi ho v neděli o půl 7 večer neumyteho a nenajedeneho, takže ho dřív spát dát nemůžu. Bohužel nevím, jak může primet k většímu ohledu na dítě..Já chci aby chodili ven, ale nechci aby to ex přeháněl, každé dítě je jiné s jinými potřebami..

• Nahlásit
  • Citovat
11689
12.4.17 10:39

Tak tříletého bych v kočárku už taky nevozila, když ho začnou bolet nožky, tak ho přeci může vzít chvíli na koně. :nevim: Co se týká teplého jídla, může mít přeci nějakou takovou večeři, třeba teplou polévku, ale taky se asi nic nestane, když to není…
Možná není syn rozhozený kvůli tomu spánku, ale spíš z vás a z té střídavky. Tříleté dítě už vše hodně vnímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23103
12.4.17 10:41

Jednou za 14 dní to zvládne. Otec taky nejí teplé jídlo, nebo co jedí spolu? Kam jezdí? Já mám v neděli večer taky doma špinavé hladové dítě když přijdeme zvenku… Lepší než aby se doma váleli vyžehlené u televize :nevim: já to chápu, že že to štve, ale zase buď ráda, že má otec program.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25785
12.4.17 10:41
@Anonymní píše:
Vězeňský režim když chci aby dítě spalo po obědě? Aha, tak to jo :) tak k tomu nemám co říct. V golfkach by si mohl dachnout a odpocinout, protože ujde tři kilometry a je už nechce. Minule se malej tatínka dožadoval aby byli doma, že na výlet nechce :nevim: A s tím teplým jídlem to bylo myšleno tak, že ho nemá vůbec za ten víkend, kdyby jen oběd tak ok.. vrací mi ho v neděli o půl 7 večer neumyteho a nenajedeneho, takže ho dřív spát dát nemůžu. Bohužel nevím, jak může primet k většímu ohledu na dítě..Já chci aby chodili ven, ale nechci aby to ex přeháněl, každé dítě je jiné s jinými potřebami..

Zkus si představit takovou situaci. Jenom to zkus.
Narodí se ti druhé dítě, ale stále máš pochopitelně toho prvního. Už je starší, je mu třeba sedm. Chce řádit venku, doma se nudí. Naplánujete výlet.

Jaká je pravděpodobnost, že se vše bude řídit podle mladšího? Ne tak velká, že.
A když to zvládnou druhé a třetí děti, zvládnou to i ty první. Nemít takový režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama