Otec nesouhlasí s předáváním dítěte mé mamce

839
29.11.19 16:00

Otec nesouhlasí s předáváním dítěte mé mamce

Ahoj lidi, připadám si poslední dobou jak nějaký spamer, ale jdu opět pro radu, už mě můžete z nejakych diskuzí znát.
5 měsíců po rozchodu, dítě 19 měsíců. Otec se mi snaží zkomplikovat úplně vše. Na začátku prosince druhý soud ohledne alimentů a svěření do moji péče.
Na styku se máme domlouvat sami a melo by se právě ted řešit, zda to funguje.
Bydlím s malým u moji mamky. Chodím na brigádu 11 dni v měsíci, ex si bere malého 6× v měsíci na cely den.
Chci to udělat tak ze ráno před odchodem do práce, cca v 7:15 mu ho předám a on ho v 18:00 předá mé mamce v miste našeho bydliště, jelikož já doma jeste nebudu, vracím se až kolem 21:30. On dělá problémy, že předávat ho bude jedine mne a ať si to zařídim, že mám sedět doma, protože jsem na RD. Nechci mu ho dávat ve svych volnych dnech, ty chci mít právě na to, abych byla s malým já. 2× v měsíci (o vikendu) budu předávat i přebírat já, o víkendu nepracuji. 4× by prebirala mamka.
On mi neustále vyhrožuje soudem a ze to takto nelze.
Ptám se tedy zde, opravdu mi může soudkyně říct, že pokud si to otec nepřeje, nemůže ho přebírat moje mamka? Ani na základě plne moci?
Snažím se mu vyjít vstříc, chtěl ho 6× měsíčně na celý den, přistoupila jsem. A teď toto. A ještě mi napíše, že když jsem odcházela, s komplikacemi jsem měla počítat.
Jsem z toho prostě zase v háji :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1568
29.11.19 16:07

No, udělala sis dítě s volem. Prostě dojděte k soudu se svým návrhem, ať to soudce zapíše do rozhodnutí. Tvůj argument, že když nemáš syna, tak pracuješ je logický a je v zájmu dítěte. Nenech se sebou zametat pitomcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45566
29.11.19 16:11

Nejsi na RD, pracuješ a k tomu pobíráš sociální dávku rodičovský příspěvek. To je naprosto běžná situace. Tato výhružka je lichá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.11.19 16:12

@Tecumseh
Bohužel, to já vím moc dobře a nadávám si za to skoro denně. Teď už s tím každopádně musím nějak pracovat.
Jsem ráda, že mi mamka přistoupila na to, že ho bude od něj aspoň přebírat, předávat mu ho nechce. Ale i tak je to pro mě výhra, jsou to 4 dny s malým pro mě navíc.
Já právě potřebuji vědět, zda je pravdepodobne, že soudkyně to bude vidět stejně jako já a jeho kecy o tom, jak ho bude dávat jedině mne, smete ze stolu. Tady je aspoň vidět, že mu nejde primarne o styk s malým, ale o to, aby mne dělal problémy. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15404
29.11.19 16:16

Žádná taková podmínka nefunguje, primárně ale zkus ještě využít služeb mediátora.

http://amcr.cz/mediatori/

To že to navrhneš a začneš zařizovat a on to případně odmítne jde použít jako docela plusový bod u soudu… A když to neodmítne a najdete dohodu pomocí mediátora předem, tak ještě líp, žejo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.11.19 16:16

@matkabagristy
To ano, jen nechci, aby mi třeba soudkyně nařídila, že mu malého MUSÍM dávat ve dnech svého volna. To doufám ale nehrozí, i když mám teď strach ze všeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
29.11.19 16:22

Být tebou bych si určitě schovala tu sms, kde ti píše, žes měla počítat s komplikacemi. Ospod, soud, kdokoliv jsou cizí lidi, jako já. I z té věty mi je hned jasné, že se ti ex prostě jen mstí, než že by bylo něco špatně s tvou matkou

• Citovat
  • Nahlásit
1281
29.11.19 16:23

@Innocence nebudte s toho nešťastná a neberte si to že vám někdo napíše že máte dítě s volem :roll:…ten vůl se může stát i z dokonalého muže třeba nám za rok, nikdo nevíme co nás čeká :kytka:..ono pak když dojde na lámání chleba vybaví se každý ;).jeho výhrůžky neberte vážně, s tímto neobstoji, udělejte jak vám radí holky tady… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.11.19 16:27

@Lalelale
Určitě, nic nemažu a přemýšlím, že si to vytisknu a vezmu s sebou. Ano, pokud by mu šlo primarne o malého, byl by rád, že ho může mít a bylo by mu jedno, jestli jsem v práci nebo doma.
@35ja
Díky. Já jsem zjistila pozdě, že ten člověk je úplně někdo jiný, než za koho jsem ho měla. Uměl dobře manipulovat. Jsem rada, ze jsem našla silu a odvahu odejít.
Ty komentáře tady mi hodně pomáhají. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
29.11.19 16:29

V rámci své rodičovské odpovědnosti můžeš pověřit jinou osobu převzetím/předáním dítěte. U konkrétní situace rozhoduje soud, zásadní je taky, co budete mít v rozsudku o svěření do péče. Problém by byl, kdyby tam byla věta, ve smyslu, že rodič je povinen si převzít dítě od druhého rodiče.

V prosinci před soudkyni předlož své argumenty a doporučuji i připravit návrh na pravidelný styk s otcem (určené dni). Zda ji u soudu použiješ je na Tobě, záleží, zda se situace uklidní a dokážete se dohodnout nebo dojde k soudně upravenému styku.

Otce bych už nyní písemně informovala, že jsi přistoupila na jeho návrh (6 dní v měsíci vcelku). Přebírat dítě v XY hodin, na místě XY, bude v dny (vypsat datumy až do konce roku) Tvoje matka. V případě, že je ochoten předat dítě pouze a výhradně Tobě, bohužel nebude v tyto dny možné styk uskutečnit. Požádej ho, aby Ti písemně odpověděl, zda dítě předá Tvé matce nebo se styk neuskuteční a dej mu konkrétní termín (cca týden). Také uveď, že pokud neodpoví, považuješ to za jeho nezájem o styk s dítětem.

Veškerou dokumentaci - včetně mailu, že máš počítat s komplikacemi, když jsi odešla - předlož v prosinci soudu. Dohodni se se soudem na předání dokumentace před prosincovým stáním.

Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
29.11.19 16:41

Osobně si myslím, že mu vycházíš vstříc víc, než musíš. 1,5 roku staré dítě na 6 celých dní v měsíci je bezva, většinou, co tak sleduji to v tomto věku bývá třeba půlden každý víkend, některé kojené děti ani tak často ne.
Vůbec bych se jeho výhružek nebála, není pravda, že při pobírání RP nesmíš do práce. Naopak. A ještě to děláš v době, kdy nemáš dítě, což je plně v jeho zájmu (dítěte). On ho předává babičce a ještě k tomu v místě bydliště syna -naprosto bez problému.
Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
29.11.19 16:42

@Innocence No a proč by ti ho nemohl předat rano, kdyz stejne budes v práci az do 21:30?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6922
29.11.19 16:45

@Innocence Tak pred tebou, mila zeno, velky respekt. Je videt, ze se snazis, aby dite netrpelo rozchodem a vychazis otci vstric a navic se evidentne spolehas sama na sebe a ne na davky. Radu nemam, ale drzim palce, at tatinek prozre a uvedomi si, ze naschvaly nicemu nepomohou. Drz se :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.11.19 16:50

@demian
Díky za super rady! Jen přemýšlím, jak to stihnu. Soud je už 4.12.
Je možné to třeba poslat i elektronickou formou na ten soud?
@unuděná
Já si to teda myslím taky. Navrhla jsem 4 dny celé a mezitím 4× na 2-3 hodiny. Ale to mi smetl ze stolu, že ho potřebuje mít aspoň 6× na cely den. Samozrejmě jen kvůli tomu, že chce dělat problémy mne. Pořád nad tím přemýšlím a nevím, co je lepší.
@j.a.n.i1
Protože je malý a on pro něj nemá postýlku, zázemí, nikdy ho nekoupal, nestaral se. Paradoxne ho teď vida víc, než když jsme bydleli spolu. Nebudu takhle male dítě nechávat jemu přes noc, když ho má kdo převzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.11.19 16:51

@ontarova.stara
Děkuju ti za milá slova a za podporu :kytka:. Doufám, že to takhle bude vidět i soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat