Otec nesouhlasí se jménem dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
20.1.22 21:36

Otec nesouhlasí se jménem dítěte

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá zkušenost s tímhle… Dostala jsem prohlášení o jménu dítěte, které se pak odevzdává v porodnici. Vše jsem vyplnila i to co vím o otci mého dítěte (chci aby byl zapsaný jako otec dítěte), jenže s ním není žádná rozumná řeč a s křestním jménem miminka nesouhlasí, takže jsem to podepsala jen já a on to nebyl schopný podepsat. Proto se chci zeptat, když spolu nežijeme a on se nezajímá musí to podepsat také, nebo stačí jen můj podpis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32806
20.1.22 21:39

@Barča207 a na matrice kvůli podepsání otcovství jste byli nebo se chystáte jít? nebo ho budeš do RL zapisovat soudně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
20.1.22 21:41
@Barča207 píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá zkušenost s tímhle… Dostala jsem prohlášení o jménu dítěte, které se pak odevzdává v porodnici. Vše jsem vyplnila i to co vím o otci mého dítěte (chci aby byl zapsaný jako otec dítěte), jenže s ním není žádná rozumná řeč a s křestním jménem miminka nesouhlasí, takže jsem to podepsala jen já a on to nebyl schopný podepsat. Proto se chci zeptat, když spolu nežijeme a on se nezajímá musí to podepsat také, nebo stačí jen můj podpis?

Na souhlasném prohlášení o otcovství musí být i jeho podpis. Nepamatuju se, že bych při sepisování porodopisu musela mít podpis i otce dítěte. Po narození jsem byla po CS v limbu, takže kdyby ho pojmenoval Koloman, tak se tak asi jmenuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.1.22 21:42

@stinga ještě nebyla a budu spíš soudně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
20.1.22 21:42

Tak hlavne ze budete mit dite. To je mi ho líto…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32806
20.1.22 21:46
@Barča207 píše:
@stinga ještě nebyla a budu spíš soudně

tak v tom případě dítě pojmenuj dle vlastního výběru, když nepodepíše otcovství před porodem, tak jakoby právně v tu chvíli otcem vůbec není - jméno dítěte mu vůbec nemusíš ani sdělovat, příjmení bude mít automaticky po tobě -
pak až se dítě narodí, je dobré zajít na OSPOD, tam ti pomohou s tím, jak podat žalobu na určení otcovství na soudě, :hug:
mám toto vše za sebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3370
20.1.22 21:46

Nejsem sice holka, přesto si dovolím. Není-li určen jako otec, tak do toho nemá co mluvit i kdyby chtěl a jeho podpis by byl nadbytečný. Pokud bude určen jako otec a dítě bude pojmenované, tak zpravidla s osobním jménem moc nenadělá (i když podle zákona je to obdobné jako příjmení), ovšem s příjmením může být problém a platí: nedohodnou-li se rodiče, rozhodne soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32806
20.1.22 21:50

@Luboš P vím, že soudci rozhodují někdy různě, ale doufám, že žádný příčetný soudce nepřikáže dát dítěti, o které se otec nezajímá a nestará, jeho příjmení :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8336
20.1.22 21:53

@Luboš P Po porodu bude mít příjmení automaticky po matce, pokud předtím nesezdaní rodiče nebyli na matrice vyřídit to prohlášení o otcovství. To jako, že by po X měsících soud mohl rozhodnout, že se mu příjmení změní jen proto, že otec to tak chce? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32806
20.1.22 21:55
@Petule030 píše:
@Luboš P Po porodu bude mít příjmení automaticky po matce, pokud předtím nesezdaní rodiče nebyli na matrice vyřídit to prohlášení o otcovství. To jako, že by po X měsících soud mohl rozhodnout, že se mu příjmení změní jen proto, že otec to tak chce? :think:

taky mi to přijde poněkud absurdní - otcovství dobrovolně nepřizná, nezajímá se, nepečuje - z jakého důvodu by mělo mít dítě jeho příjmení :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
20.1.22 22:00
@Barča207 píše:

Tak tam otce nevyplňuj, dítě si pojmenuj po svém a otcovství můžeš začít řešit až po návratu z porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
20.1.22 22:03

Pani zminila, ze otec mesouhlasi s krestnym jmenem a ne s prijmenim, jak tu resite :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32806
20.1.22 22:15
@Ajinac píše:
Pani zminila, ze otec mesouhlasi s krestnym jmenem a ne s prijmenim, jak tu resite :-)

my víme, to je jen rozšíření odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3370
20.1.22 22:15
@catch-22 píše:
Tak tam otce nevyplňuj,

Já si myslím, že otce ani vyplňovat nemůže, dokud není otcovství určeno podle zákona, tak dítě otce nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31152
20.1.22 22:19
@Barča207 píše:

Jméno je hrozné? Neobvyklé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat