Otec neumí a nechce komunikovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 10:13
Otec neumí a nechce komunikovat

Ahoj holky, omlouvám se za anonymitu, ale nechci, aby se to dostalo k mému ex, on ví, že sem chodím často a přispívám taky často
Máme spolu 8 letýho syna, ale nejsme spolu od doby, kdy měl malej ani ne rok. Otec se zblbnul do kolegyně z práce a šel za ní. Spolu mají další dvě děcka, třetí na cestě.
Syn k němu jezdívá, má rád sourozence.
Otec ale neumí vůbec komunikovat a mně z něho asi za chvíli trefí šlak. Teď třeba chce vzít syna do Prahy, ale že syn bude v podsedáku. Já mu říkám nebude, buď bude v sedačce nebo jet nemůže a on, že ten podsedák bude mezi dvěma sedačkama jeho dětí, takže se nic nestane. Nechce pochopit, že to není jednak bezpečné a jednak ani dobré na záda (do prahy to máme cca 180 km). Svý děcka by do podsedáku ale nedal…
Nebo mi furt říká co syn neumí a furt ho sráží. Nikdy ho nepochválí. Nebo když syn a jeho děti dělají blbiny a samozřejmě se něco stane, někdo spadne, bouchne se a tak, tak vždycky jen, že ty seš velkej a tak ty bys měl mít rozum.
Když mu říkám něco o malým, jak ve škole, v družině tak mi přijde, že vůbec neposlouchá. To samé s návraty, říkám přivez ho v šest ať si stihne udělat úkoly a co myslíte? Jasné že ho přiveze třeba v půl osmé. Styk upraven nemáme, takže mu nemůžu ani říct hele ale podle rozsudku má být doma v pět. Jak donutit druhýho rodiče spolupracovat???

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
elinka90
Závislačka 2731 příspěvků 1 inzerát 25.04.19 10:24

Jestli jsem to dobře pochopila, tak syn je z dětí nejstarší, takže logicky by měl být v podsedáku. Ve většině aut se vedle sebe 3 sedačky nevejdou. V tom bych neviděla zas takový problém.

Aduš8
Závislačka 4768 příspěvků 25.04.19 10:28

A jsi si jistá tím, že ti syn neříká jen,, to ošklivé " a to co od táty pokládá za křivdu? Osmileté dítě na podsedáku už bych tolik neřešila, tři sedačky do auta nenarve a taky bych na podsedák posadila to nejstarší. Co se úkolů týká, klidně bych je dala malému s sebou a bývalému řekla, že pokud ho chce přivézt později, tak bude mít úkoly hotové.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 10:31

@elinka90 ano je nejstarší, ale mají rodinné velké auto do kterého se tři sedačky vlezou. Já mu řekla, že mu sedačku půjčím mou, ale to dělá že neslyší.
@Aduš8 úkoly má s sebou a nikdy udělané, prej neměli čas. Syn mi toho moc neřekne, on si moc nestěžuje. Občas se s ex a jeho dětmi sejdu třeba na hřišti, tak pozoruju, jak se otec k dětem chová

Kriss Tina
Extra třída :D 10634 příspěvků 25.04.19 10:37

Podsedak bych neřešila, jestli je syn nejstarsi (a tudíž nejvetsi) tak bych to udělala stejně, nebude dávat na podsedak malé dítě a 3 sedačky se do většiny aut prostě nevejdou :nevim: nepíšeš kolik je těm ostatním dětem, u nás se taky bralo, že nejstarší má mít nejvíc rozumu. To že ho sráží říká jenom tobě ne? Ne před synem. Možná jenom chce vyzvednout, to na čem by se mělo pracovat a chválu řekne raději přímo synovi :think: úkoly mu dávej sebou. Nepíšeš jak často tam jezdí, ale pokud je tam rád a těší se tak bych byla ráda, že má dobrý vztah s otcem a takové drobnosti bych přešla.

Caboverde
Kecalka 439 příspěvků 25.04.19 10:39
@elinka90 píše:
Jestli jsem to dobře pochopila, tak syn je z dětí nejstarší, takže logicky by měl být v podsedáku. Ve většině aut se vedle sebe 3 sedačky nevejdou. V tom bych neviděla zas takový problém.

Lžeš. Dítě menší než 150 centimetrů musí sedět v autosedačce. A také dítě lehčí než 36 kilogramů.

sagina
Echt Kelišová 7993 příspěvků 25.04.19 10:42
@elinka90 píše:
Jestli jsem to dobře pochopila, tak syn je z dětí nejstarší, takže logicky by měl být v podsedáku.

jako že když je nejstarší, tak ať se při bouračce na těch pásech klidně uškrtí, až mu podsedák nárazem vyletí z pod zadku, však máme ještě mladší? :think:

Caboverde
Kecalka 439 příspěvků 25.04.19 10:42

Za spáchání dopravního přestupku „Nepoužití autosedačky pro dítě“ jsou řidičům přičítány 4 body v rámci bodového systému (bodového hodnocení řidičů). Jedná se tedy o „středně závažný“ přestupek. Přestupek je možné vyřešit příkazem na místě (udělením pokuty) do 2000,– Kč. V případě zahájení správního řízení hrozí sankce 1.500 – 2.500.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 10:44

@Caboverde to právě taky vím, že je na podsedák ještě malej…prostě nechci, aby v případě čehokoli (nikdy nevíš co se na silnici semele) to odnesl můj syn. On svoje děcko do sedačky dává vždy…navíc mají volkswagen touran a tam se tři sedačky vejdou…on ale prostě na tohle téma nehodlá komunikovat. A já se bojím mu říct fajn, bez sedačky nejede nikam.

unuděná
Echt Kelišová 7626 příspěvků 25.04.19 10:46
@Caboverde píše:
Lžeš. Dítě menší než 150 centimetrů musí sedět v autosedačce. A také dítě lehčí než 36 kilogramů.

Jenže legislativně se podsedák bere jako autosedačka. Tady si počti:
https://mimipotreby.cz/…a-podsedaky/
pro zakladatelku vyjmu:
V případě, že máte tři děti, tak nejstarší dítě uprostřed vzadu smí sedět na podsedáku (měly by mu být alespoň 3 roky).
Chápu tvé obavy, taky na delší cesty nenechávám syna na podsedáku (skoro 7 let, 138cm), ale zase bych z toho nedělala takové drama.

Bábrdl
Generální žvanilka 23840 příspěvků 25.04.19 10:46
@Caboverde píše:

Jejda, taková ostrá slova. Doufám, že nejsi zakladatelka…

Jinak „podsedák“ se u nás bere jako typ autosedačky, ne?

sagina
Echt Kelišová 7993 příspěvků 25.04.19 10:46

@Caboverde ale podsedák je „autosedačka“, ne? já jsem tedy neřidič bez auta, navíc s dětmi už velkými, ale mám mlhavý pocit, že dřív to tak bývalo?

Bábrdl
Generální žvanilka 23840 příspěvků 25.04.19 10:47
@Anonymní píše:
@Caboverde to právě taky vím, že je na podsedák ještě malej…prostě nechci, aby v případě čehokoli (nikdy nevíš co se na silnici semele) to odnesl můj syn. On svoje děcko do sedačky dává vždy…navíc mají volkswagen touran a tam se tři sedačky vejdou…on ale prostě na tohle téma nehodlá komunikovat. A já se bojím mu říct fajn, bez sedačky nejede nikam.

Svoje děcka? Syn je taky jeho, nebo to chápu špatně?

Kriss Tina
Extra třída :D 10634 příspěvků 25.04.19 10:48

@Caboverde jenže ten podsedak se v tomhle případě taky bere jako autosedačka, některé jsou tuším od 15kg. :think:

@Anonymní píše:
@Caboverde to právě taky vím, že je na podsedák ještě malej…prostě nechci, aby v případě čehokoli (nikdy nevíš co se na silnici semele) to odnesl můj syn. On svoje děcko do sedačky dává vždy…navíc mají volkswagen touran a tam se tři sedačky vejdou…on ale prostě na tohle téma nehodlá komunikovat. A já se bojím mu říct fajn, bez sedačky nejede nikam.

Tohle chápu, tak synovi prostě tu sedačku dej sebou ať si sám řekne že chce jet v ní :nevim: jinak říct že to odnese můj syn, ale jeho děti ne je trochu blbost ne? Oni sou všichni jeho děti…

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 1 inzerát 25.04.19 10:48

No tak se prestan bat a je to. Proste bud pojede v sedacce, nebo nikam. Hotovo dvacet. Az bude mrtvej, jak co? Ceho se budes bat pak??? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama