Otec pracuje na černo - problemy s alimentama

63
26.6.20 10:35

Otec pracuje na černo problemy s alimentama

Chtěla bych se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost. Mám v péči 10 letého syna a pobirám na něj 2000kc alimenty + mi má otec splácet 1000kč za dlužné výživné (dané soudem). Nicméně otec splátku neplatí řekl mi že mi to platit nebude a kolikrát nezaplatil ani alimenty. Chtěla sem se domluvit na zvýšení o nějakou částku protože ty 2000 kč byly soudem dané když byl syn ve školce. Teť ty náklady znatelně rostou, otec se špatně nemá pracuje ale na černo vím to na 100% nabízí svoje služby na facebooku a í se prokecl několikrát že dělá zakázky atd žije s novou přítelkyní. Když sem ale řekla o zvýšení napsal mi že je Up přitom minulý týden říkal že mu maj vyplatit zakázku dělá ze mě blbce. Shání rodinný dům koupil si auto atd mám vůbec u soudu šanci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3303
26.6.20 10:37

Udělala bych si screeny těch jeho nabídek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.6.20 10:40

@mackA159 ano to jsem udělala screeny ze nabízí zednicke práce a řidič osobním autem. I že nabízí brigády atd otázkou zda na to soud přihlídne. A nemá práci na smlouvu sčeho by mu to vypočítaly :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
26.6.20 10:41

Všechny jeho aktivity pečlivě dokumentujte a pak je použijte u soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
929
26.6.20 10:52

Můžete mít argumentů a důkazů, soudních rozhodnutí kolik chcete, ale když už teď neplatí, neznamená to, že bude platit víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.6.20 11:02

@mdvorak to chápu jenom já platím sama vše školu brýle atp otec viditelně se má dobře ani se tím netají ale když se mu snažím vysvětlit že náklady stoupají tak mi napíše sem Up potom co mi pár dní předtím psal kolik nemá dostat za zakázky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.20 11:08

To je smutné, ale s tím nic moc neuděláš…

Bohužel to chce na takové věci myslet už při prvotním výběru chlapa a najít si teď hlavně někoho jiného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61663
26.6.20 11:13
@Jan Exekuovaný píše:
To je smutné, ale s tím nic moc neuděláš…Bohužel to chce na takové věci myslet už při prvotním výběru chlapa a najít si teď hlavně někoho jiného ;)

NO, asi tak… Do té doby, co s ním ještě byla jí daňové úniky nevadili.
Nebo se rázem po rochodu změnil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2669
26.6.20 11:17
@Ssamarka píše:
@mdvorak to chápu jenom já platím sama vše školu brýle atp otec viditelně se má dobře ani se tím netají ale když se mu snažím vysvětlit že náklady stoupají tak mi napíše sem Up potom co mi pár dní předtím psal kolik nemá dostat za zakázky

Je blbec, že se tím ještě chlubí, sbírej důkazy… pošli to k soudu, třeba když mu pohrozí vězením přestane to mít na háku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
26.6.20 11:24

O zvyseni urcite pozadej.Pri neplaceni dluhu na vyzivnem je dobre dat exekucni prikaz na prijmy ci majetek, nevim jak presne postupovat, obrat se na OSPOD, bude to asi chtit navrhnout soudne.Za dluzne vyzivne je mozne do doplaceni dluhu odebrat RP, to panove vetsinou najednou penize maji a doplati. Neplaceni alimentu 4 mesice je uz trestny cin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.6.20 11:33

@Konnny děkuji za radu. Ospod právě poradil dát to k soudu stim že na RP uslyší. Jen on mi ve všem lže a bude i u soudu no. Nevím na všechno má na alimenty ne no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.6.20 11:35

@Lama Lama :D jistě děkuji za vaši radu. Ano změnil těžko uvěřitelné že, ale je to tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
26.6.20 11:38

U soudu jsou na lhare zvykli. Nenech se odradit a poslechni OSPOD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.6.20 11:43
@Konnny píše:
U soudu jsou na lhare zvykli. Nenech se odradit a poslechni OSPOD.

A nebudu pak u soudu vypadat jako stíhačka, když budu dělat screeny všech nabídek atd?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
26.6.20 11:48
@Ssamarka píše:
A nebudu pak u soudu vypadat jako stíhačka, když budu dělat screeny všech nabídek atd?

Proc jako stihacka? Jestli mas dukazy ofot, predloz. Jsou to penize pro syna, ne pro tebe, ma na ne pravo. Vubec bych se s nim nemazala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama