Otec předstírá péči před soudem o svěření

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 20:16
Otec predstira peci pred soudem o svereni

Ahojte, s manzelem se rozvadime, duvodem je jeho nevera. Po 2 mesicich, kdy zil u sve milenky, ho ona nechala. Cele dva mesice nejevil zadny extra zajem o nasi dceru (9). Videl ji vseho vsudy 4×. Pak se vratil domu, ze bez nas nemuze pry byt. Nevedel, ze znam duvod jeho navratu (milenka je kamaradka me kamaradky). V mezicase, kdy bydlel u milenky, jsem podala navrh na svereni dcery do pece a pak ze bude rozvod. Kdyz po tydnu od navratu zjistil, ze navrat ke mne jako partnerce neni mozny, najal si take pravnika a hodla usilovat o stridavou peci. Pravnik mu zrejme poradil, aby se odstehoval ze spolecneho bydleni, aby mi poslal aspon nejake „alimenty“ a aby dceru co nejvice vidal. Do te doby jsem od nej nevidela ani korunu, dceri ani nezavolal, ani neposlal blbou sms jak se ma. Tak ted tu je odpoledne po praci denne, misto aby se ji venoval, tak spi, nebo sedi u PC, ale „carku“ za to, ze s ni travil cas ma. Do soudu mame 14 dni a ja se bojim, ze bude pres to vsechno vyhodnocen jako „otec roku“, ktery o dite opravdu stoji, i kdyz ja vim, jak to je :( chci, aby dceru vidal, ale se stridavou peci rozhodne nesouhlasim. Vyklada.mi, jak to vyhraje, prorozetoze pak dcera zustane ve stejne skole a ja si budu pro ni jezdit a ze je to tak pro ni nejlepsi. Vim, ze neni schopny to skloubit s praci, jako by ji mel ve stridave peci, ale ma matku v duchodu, ktera mu s tim pomuze. Mam vlastni byt 15 km odtud, chci se tam s dcerou prestehovat, ale znamena to zmenu skoly… Nikdy ji nepohlidal, kdyz byla nemocna, do skoly a ze skoly ji vozim v 99,9% odjakziva ja, ukoly s ni take pisi ja. Z prvniho vztahu ma syna a toho vida kazdych 14 dni v nedeli odpoledne, o vic styku nestal. Myslite, ze opravdu ma sanci na stridavku? Porad se tim trapim a uziram… jak se ted najednou snazi, a ze mu to u soudu sezerou. Myslim si, ze to dela jen jako pomstu mne, nebo aby mi nemusel nic platit…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 190 Další »

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 08.02.18 20:25

A proc nesouhlasis? Tak se s nim dohodni, ze dcera zustaje v puvodni skole, budes ji vyzvedavat denne ty. Jinak stridani po tydnu. Tim vyresis jinou skolu, ukoly i to, he budes mit vse pod kontrolou, babicku i jeho praci. S dcerou budes denne a k tatovi pujde pozdni odpo po jeho praci.

Příspěvek upraven 08.02.18 v 20:36

pst007
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 08.02.18 20:33

No a dcera chce měnit školu kvůli 15 km?

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 08.02.18 20:38

Jo, šanci má. Bohužel.
Sežeň si svědky, že se jí nevěnuje. někoho si k sobě nastěhuj, třeba kamarádku.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 08.02.18 20:44
@Sany80s píše:
Jo, šanci má. Bohužel.
Sežeň si svědky, že se jí nevěnuje. někoho si k sobě nastěhuj, třeba kamarádku.

Hele, upřímě, u svěřeneckého soudu se na nějaké důkazy tohoto typu nehraje.
Hlavní je jak jsou ona a chlap draví a jak to funguje s péčí o dítě časově do doby před soudem. pokud je už dítě starší, tak na jeho názoru.

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 08.02.18 21:08

Měli byste se dohodnout a soudce vás k tomu i povede. Oba dva vemte rozum do hrsti, není nic horšího - pro dítě, než průtahy u takového soudu. Píšeš, že manžel to dělá, aby se ti pomstil. Upřímně, v čem se chováš ty jinak…

Dost záleží na názoru dcery. i ty to máš tedy nalajnováno, že se odstěhujete, dcera bude muset změnit školu, bude dál od otce. Co ona na to? S tou střídavkou těžko říct, on se k tomu každý soudce staví jinak. Někdo k tomu důvod nevidí a vyřeší to rozšířeným stykem i během týdne. Podle mě, navštěvovat dvě různé školy 15km od sebe, je blbost. Jinak, i jeho představa, pokud je to tak, že by s ní byla po většinu času babička, je dost mimo. Pokud chce střídavku, má být schopný s dcerou být, ne ji nechat na starost babičce… Jaký má názor OSPOD?

VitHan
Kecalka 415 příspěvků 08.02.18 21:49

Mě fascinuje, jak jsou tady některé tak posedlé právem otců, že už vůbec nepřemýšlí o prospěchu dítěte.
Otec se tady podle všeho moc nestaral. Proč by měl začít ted? Protože to je moderní?
Divíte se, že se matka stěhuje 15 km daleko. Není to proto, že tam má byt? Nebo pro vás ostatní je koupě bytu podobna koupi rohlíků? Když si vzpomenu tak si ho koupím, kde se mi zlíbí?
To má žít pod mostem, aby dcera podle moderních trendů měla blízko k otci?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 08.02.18 21:58
@VitHan píše:
Mě fascinuje, jak jsou tady některé tak posedlé právem otců, že už vůbec nepřemýšlí o prospěchu dítěte.
Otec se tady podle všeho moc nestaral. Proč by měl začít ted? Protože to je moderní?
Divíte se, že se matka stěhuje 15 km daleko. Není to proto, že tam má byt? Nebo pro vás ostatní je koupě bytu podobna koupi rohlíků? Když si vzpomenu tak si ho koupím, kde se mi zlíbí?

proč podle moderních trendů? Prostě proto, že je to její otec, starat se chce a dítě s ním být chce. Je pravda, že se někteří zpamatují a začnou strat až po rozvodu. Ale tak lepší než vůbec. a proč tomu nedat šanci?
vyřešit bydlení není až taková hrůza, ne? tak evidentně ve svém bytě nebydlí do ted, takže není nucená se z něj vysěhovat. tak si zkrátka pronajme něco poblíž otce a stávající svůj pronajme ( zřejmě tomu tak už je).

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 08.02.18 22:05

@VitHan Posedlé právem otců? Na to jsi přišla jak? Otec je druhý rodič a má stejná práva a povinnosti. A rodičovskou odpovědnost. Není nic víc ani míň než matka. A devět let s nimi (zřejmě) žil.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 08.02.18 22:09
@VitHan píše:

hele a proč zrovna posedlé právem otců? myslíš že se otec mých dětí o děti stará proto, že jsem posedlá jeho právy? Já si naopak myslím, že je to jeho povinnost. Jednou si haranty pořídil, tak se o ně má starat. A tím, že mi pošle pár tisícovek se tý starosti nezbaví. Já nejsem žádnej samaritán ani matka Tereza, abych si to vzala na hrb všechno sama a padla na hubu ve jménu Výhradní péče matky, protože jsem děti porodila a kojila. Prostě děti každý ráno nafasuje do auta a rozveze do ústavů, stejně jako to dělal za doby trvání našeho manželství. A tím, že se spolu rozvedem se z toho nijak nevykroutí. Rozvedli jsme se my dva, ne on s harantama. :nevim:

Příspěvek upraven 08.02.18 v 23:01

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 08.02.18 22:12

Se střídavkou samozřejmě šanci má. Pokud máš pevné nervy, zkusila bych blafovat. Řekla bych mu a u soudu, že se střídavkou nesouhlasíš, protože budeš bydlet 15 kilometrů od školy, takže by dcera musela buď dojíždět nebo chodit do dvou škol. A navrhla bych přímo jemu, nebo u soudu, aby před střídavou péčí dal soud přednost péči jednoho z rodičů, kteréhokoli. S tím, že u tebe bude výhoda, že se budeš moci o dceru starat sama bez pomoci babičky. Pochybuji, že se bude otci a babičce zamlouvat nonstop péče, takže se budou muset vyjádřit v tom smyslu, že o tu dceru zas takový zájem nemají, aby tam byla u nich pořád.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25240 příspěvků 08.02.18 22:53

Souhlas s @Lama Lama nejak nevim proc je ti ta stridavka tak proti srsti mmch 15 km to je cca 10 min. autem netreba kvuli tomu menit skolu..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 09:27

Tak ted jste mi teda daly peknou sadu :? Odstehovat se musim, tento byt je manzela. Praci mam druhym smerem, takze bych denne zajizdela 60 km (30 rano a 30 odpoledne), abych ji zavezla a vyzvedla ze skoly. A proc bych mela nekde bliz platit pronajem, kdyz byt mam vlastni? Dcery se u soudu ptat nebudou, udajne je na to jeste mala. Rada bych podotkla, ze ano, manzel tu s nami zil. ALE jeho pece vzdy pokulhavala, nikdy se dceri nijak extra nevenoval, netravil s ni cas, nestaral se o nakupy darku, veci do skoly, prispevku na ruzne skolni akce, vozeni a vyzvedavani ze skoly, psani ukolu,… Vzdy jsme byly my dve spise. samostatne jednotky a on zde byl „do poctu“. Ja se mu netouzim mstit, psala jsem, ze na dceru ma take pravo a chci, aby ji vidal, ale pro mne je stridava pece nepripustna. A to vseobecne, nemyslim si, ze je pro deti vhodne pendlovat mezi rodici, mit dva domovy a vlastne nevedet, kam patri… zakladatelka

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 09.02.18 09:42
@Anonymní píše:
Tak ted jste mi teda daly peknou sadu :? Odstehovat se musim, tento byt je manzela. Praci mam druhym smerem, takze bych denne zajizdela 60 km (30 rano a 30 odpoledne), abych ji zavezla a vyzvedla ze skoly. A proc bych mela nekde bliz platit pronajem, kdyz byt mam vlastni? Dcery se u soudu ptat nebudou, udajne je na to jeste mala. Rada bych podotkla, ze ano, manzel tu s nami zil. ALE jeho pece vzdy pokulhavala, nikdy se dceri nijak extra nevenoval, netravil s ni cas, nestaral se o nakupy darku, veci do skoly, prispevku na ruzne skolni akce, vozeni a vyzvedavani ze skoly, psani ukolu,… Vzdy jsme byly my dve spise. samostatne jednotky a on zde byl „do poctu“. Ja se mu netouzim mstit, psala jsem, ze na dceru ma take pravo a chci, aby ji vidal, ale pro mne je stridava pece nepripustna. A to vseobecne, nemyslim si, ze je pro deti vhodne pendlovat mezi rodici, mit dva domovy a vlastne nevedet, kam patri… zakladatelka

Tak ji nech otci. Zustane ji skola, nebude pendlovat, ty budes ve svym, bez dojizdeni…

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 09.02.18 09:43
@Anonymní píše:

A kolik je diteti? Co chce ona?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 190 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama