Otec se nesmířil s pohlavím miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 05:21
Otec se nesmířil s pohlavím miminka

Ahoj, prosím anonym, je to pro mě citlivé.
Jsem už téměř 10 let vdaná. Už od začátku, když přišla řeč na děti manžel mluvil o tom že by chtěl holčičku. Ok, to já taky, vždycky jsem chtěla mít princeznu kterou budu moct strojit a česat.
Po pár letech a jednom cyklu IVF se zadařilo a máme nádhernou a moc šikovnou, teď už 2 letou slečnu. Jenže, loni jsem otěhotněla, zcela přirozeně, nečekaně. Termín máme za necelý měsíc, čekám chlapečka. Chlap to ale nepřijal, pořád má nějaké řeči, že si to rozdělíme a prý já budu stejně se víc věnovat malýmu a on prvorozené, furt nějaký rozplývání když někdo ze známých má holčičku.
Včera večer jsme se chytli, kvůli úplně jiné věci, kvůli tomu že se malé nevěnuje. Jeho hlídání vypadá v drtivé většině tak že dá 2 letýmu dítěti tablet a sám si otevře noťas. Ve všední dny s ní trává cca hodinu a půl času s tím že v té době i večeříme a koupeme.
On argumentuje neustále tím že brzo vstává a je unavenej( má kancelářskou práci, žádné stání u pásu). Když se zmíním o únavě já, tak mám ráno vstávat s ním a jít taky něco dělat- třeba dnešní noc jsem byla vzhůru asi 20×- malá se furt budila a plakala, to on ani nezaregistruje. BTW, do práce jsem chodila taky několik let před těhotenstvím, vstávala jsem stejně co stává teď on, akorát s tím rozdílem že jsem chodila i o víkendu, ve svátky, v noci( zdravotnictví). A nikdy mě ani ve snu nenapadlo mu říkat ať jde dělat v noci taky… to jen na objasnění.
Ale jde mi o to jak dává najevo že vlastně chlapečka nechce, včera mi řekl při té naší výměně názorů že by mu stačila jen ta holčička kterou už má.. a já jsem z toho v haj**u… Úplně mi začíná zpětně docházet vše, ten nezájem od začátku těhotenství, když si postěžuju že mě bolí záda tak jeho bolí taky a podobně… mám pocit že jsem na vše sama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 3883 příspěvků 05.02.19 05:48

Ty jo, chtělo by se mi napsat jednoduše, že je to v.l. jsem citlivá na tyhle kecy, že kluka/holku nechci. Dítě není zboží na pultu.
Mě z toho nějak vyplývá, že ho vlastně děti ani neberou, že to bere jako něco, co je dané, ale to je tak všechno.
Já si vzpomínám, když se segre narodila první dcera (tenkrát ještě nebylo zjišťování pohlaví ultrazvukem) a svara po narození zklamaně rikal- jo, vše v pořádku, ale je to holka. U nich v rodině byl vždy první kluk. Tak jsem byla na něj tak moc naštvaná… A když ségra přivezla malou z porodnice, tak si ji vzal a řekl jí: mě nevadí, že nejsi kluk, já tě budu mít vždycky rád. A je to jeho princezna a to jí táhne na 30.
Takže tady to dopadlo dobře. Ale věřím, že by nikdy neřekl, holku budeš mít ty, já si počkám na kluka. To je chování burana.
Podle mě je moc pohodlný. A vlastně si nechce nechat své pohodlí ničím narušovat. Takže ve zkratce platí první věta :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 05:56

@Halamka ano, asi je i pohodlný, na you tube, instagram a svoje koníčky čas a energii má. Přitom já myslím že po něm toho tolik nechci. Byla domluva že když dojde z práce bude hlídat malou abych mohla uvařit oběd na další den( s malou se to moc nedá)… no hlídá tak že s ní jde do kuchyně, posadí ji na linku, dá do učící věže a nechá ji dělat bordel, tahat věci ze šuplíků a podobně…

mau-mau
Závislačka 3440 příspěvků 05.02.19 05:57

No, tak dala bych tomu šanci, po porodu bude snad nadšenější.. až uvidí to miminko naživo.. ovšem s tou dcerou stejně zas extra rád čas netráví a nevěnuje se jí, jak píšeš, tak teda jestli vrazí tablet holce nebo klukovi, to je už pak jedno, ne? ;) :? Asi každý má nějaké nepatrné preference pohlaví před narozením dítěte, ale pak by se to mělo srovnat. Ale nějak moc to hrotit ještě v těhotenství, to je dětinské a ještě je to taky rouhání :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:01

@mau-mau já po včerejšku jsem ve stavu že že mu asi ani šanci dát nechci, opravdu mě to hodně ranilo, on mě pak řekl ať se nenafukuju a nechovám se jak dítě…
CHápu že se mnou teď cloumají hormony, ale nemám nějak chuť už dál svoje těhotenství řešit

mau-mau
Závislačka 3440 příspěvků 05.02.19 06:08
@Anonymní píše:
@mau-mau já po včerejšku jsem ve stavu že že mu asi ani šanci dát nechci, opravdu mě to hodně ranilo, on mě pak řekl ať se nenafukuju a nechovám se jak dítě…
CHápu že se mnou teď cloumají hormony, ale nemám nějak chuť už dál svoje těhotenství řešit

No, úplně nerozumím tomu, co myslíš tím, že nechceš své těhotenství dál řešit, když jsi v 9. měsíci :mrgreen: :think: To snad ani nejde se tím nezabývat, ne? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:09

Také jsem měla otce (alkoholik a hahzl třídy - nakonec se s mamou zaplat pan Buh rozvedli), co sice tak nelpěl na holce během těhotenství prý, ale poté prostě bylo vidět jak se hodne rozdílně chová ke mě a k bratrovi (někdy to zašlo hodně daleko - ale jako dítě si to tak neuvědomujete). Asi bych se ho zeptala, proč nechce kluka. Čeho se u něj bojí. Já osobně si myslim, ze dost lidí se v době těhotenství přiklání k určitému pohlaví. My chtěli zase chlapečka a čekáme holcicku, ale bereme to asi jako normalni zdravy lidi - hlavne at je zdrava a budeme ji milovat stejne. Po utz kdy nam holcicku oznamili to vypadalo takto - 1) Minuta ticha ze strany mé a srovnavani se s tim + po celem utz, kde se parner toho pinďu snažil najít prohlasil: „Tak se o toho kluka budeme muset snazit dal. :lol: " Vděčné odpovedi co? :D
Nic mene ted to bere pozitivne, protoze pry holky vic tihnou k tatinkovi a me …ejhle…blesklo hlavou proc jsem puvodne holcicku nechtela.
Po takovem zklamaní, manipulaci a letech s mym otcem, jsem si uvedomovala, jak moc velky vliv ma otec na dceru. Vybira si podobne typy muzu, jeji vzorem a ochranou, dodava ji sebevedomi atd… Je toho hodne. A tak jsem se podvedome bala, ze muj partner (ktereho miluju a nevymenila bych ho) zklame a da do zivota holcicce to co dal otec me. Nakonec jsem si to v hlave srovnala a verim, ze ten muj da (snad) "paní prckové“ to nejlepší do zivota.

Každopádně…proc o tom mluvim? Nemá tvuj manzel nejaky takovy problem z minulosti? Neboji se, ze to s klukem nebude umet nebo,ze mu nebude umet dustojne predat „zezlo“? Vzdyt tolik chlapu chce aby jeho rod (nevim jak jinak to rict) nevymrel. Zkusila bych si pri tech kecech s nim o tom racionalne promluvit. Kluk taky potrebuje lasku, ochranu atd…jinak to bude do zivota pekny nesnesitelny a bezcitny hajzlik.
Drzim palce aby az ho uvidi procitl…, protoze jestli ne tak vas lituji. Ja totiz vazne zazila „rozdelene“ role a po rozvodu (kdy on nechtel nic nez piti) jsem hodne dlouho (byla jsem mala) mame vycitala, ze je to furt bracha, bracha a bracha. Az pozdeji jsem pochopila, ze kdyby tu mama alespon pro nej nebyla, ze by si asi uzil pekne dětství…, ale kdo se po rozvodu staral o me a me pocity?!? :nevim:
Takze…tohle bych si zkusila uvedomit a doporucuji, aby si alespon TY nikoho neuprednostnovala. Ja to sice casem pochopila, ale lito, ze bratr byl a je na 1.miste mi to bylo a je jeste mnohdy.
Prosim o anonym kvuli pro mě „citlivým věcem“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:09

@mau-mau nechci to řešit s ním, na miminko se já moc těším

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:16

Ano, tvrdí že se bojí vychovat chlapečka, neměl příliš veselé dětství, byl nejstarší ze 3 dětí( má ještě ségru a bráchu), vždy si prý vše kvůli věku vyžral a mohl i za to co udělali sourozenci.
Já jsem jedináček, nemám srovnání, taky jsem byla prvních pár minut po screeningu vyjukaná že to nebude druhá holčička, ale člověk je přece rád že je mimčo zdravé…
Upřednostňovat nemám nikoho v plánu, ale pokud bude zcela evidentně dávat chlap přednost prvorozené, asi se nevyhnu tomu to mladšímu vynahrazovat..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:21
@Anonymní píše:
Ano, tvrdí že se bojí vychovat chlapečka, neměl příliš veselé dětství, byl nejstarší ze 3 dětí( má ještě ségru a bráchu), vždy si prý vše kvůli věku vyžral a mohl i za to co udělali sourozenci.
Já jsem jedináček, nemám srovnání, taky jsem byla prvních pár minut po screeningu vyjukaná že to nebude druhá holčička, ale člověk je přece rád že je mimčo zdravé…
Upřednostňovat nemám nikoho v plánu, ale pokud bude zcela evidentně dávat chlap přednost prvorozené, asi se nevyhnu tomu to mladšímu vynahrazovat..

At si zajde za psychologem :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:30
@Anonymní píše:
At si zajde za psychologem :think:

Takovy chlapy bohuzel nikdo k psychologovi nedostane. :think:
Treba zjisti, ze si casem sedne i s klukem. Ono ti chlapy zas tolik netihnou k miminkum jako takovym. Mozna treba od roku az bude chodit a nejak se projevovat tak zjisti, ze si s klukem muze zazit spoustu legrace. :oops: Kazdopadne drzim palce. Ja osobne bych asi po mych zkusenostech chvili pockala, jestli se po porodu chytne atd. a kdyby to stale daval tak najevo tak bych s nim nevydrzela. Trochu mi to pripomina i film Pelisky - „Nedalas mi syna!“.. joooa i takovy jsou, co to umi dat sezrat. To, ze sedi v kanclu na zadku a je unaveny bych taky asi nesnesla. Mam partnera v zime, v lete (od 8 do (v zime 5) 8) za kazdeho pocasi na strechach a tomu ja rikam makacka (samozrejme vim, ze jsou i horsi prace. Hodila bych ho do takove prace at si uzije, co to je byt unaveny. Muj otec zas jakozto hudebnik cely zivot jen s flaskou rikaval ze je umelec a ne remeslnik, kdyz po nem mama chtela pribit hrebicek :think:…Tyhle chlapy proste nesnasim a v zivote me to naucilo jim rict: „Ne!“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:35

Já mu několikrát říkala ty výhody mít chlapečka.. bude s ním moct hrát na playstationu, budou moct zapojovat různý drátky…asi málo to je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:42
@Anonymní píše:
Já mu několikrát říkala ty výhody mít chlapečka.. bude s ním moct hrát na playstationu, budou moct zapojovat různý drátky…asi málo to je.

Na jednu stranu to je videt, ze je furt na pocitaci kdyz se mysli hned na playstation (jeste ze nas tohle nebere)…partner se tesi az bude kluka ucit se drevem a budou si vyrabet veci v dilne, bude ho ucit na kole, ale i varit apod :D …Toho vareni se sama drobet obavam :mrgreen: Kazdopadne tim, ze cekame holcicku nezahali a pry ji to bude ucit taky :lol: …pry z ni bude umelecka rezbarka - truhlarka :mrgreen: No…uvidime, uvidime. Ale libi se mi jeho pristup jak to bere :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 06:46

tak on je asi i rozdíl v povolání, můj chlap je kancelářskej, navíc žil celej život v bytě, teď jsme v RD, ale dělá spíš věci uvnitř, takový lehčí práce, ale to mu neberu a nezazlívám

Malaga
Nadpozemská drbna 25277 příspěvků 05.02.19 06:53

Sorry udělal si kluka, tak bude mít kluka …
Z mého pohledu se chová jak kreten.. . místo aby si přál, aby dítě bylo zdravé, tak vypyskuje, že to není holka? :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >