Otec si bere děti jen jak se mu to hodí

Anonymní
1.8.13 12:25

otec si bere děti jen jak se mu to hodí

Ahoj,

zrovna se rozvádím, mám dvě děti 4 roky a 9 měsíců s otcem děti jsme se dohohdli, že si děti bude brát dva víkendy v měsíci na kterých se spolu domluvíme. Nemá problém postarat se o obě děti, mladší není kojené a já budu taky ráda, když si je bude brát už od začátku aby si mladší utvářel vztah. Jejich táta vždy měl rodinu a děti hodně vzádu na žebříčku hodnot a bohužel v tom pokračuje. Děti si bere, většinou je u mě vyzvedává babička, tchýně s kteoru mám vztah i nadále ok, jen protože on jede z práce později. Ok to by mi až tak nevadilo. Ale vrací je taky ona a to může i on. :nevim:

Nejvíc mi ale vadí že má akce na které se mu většinou hlavně mladší syn nehodí. Takže si veme jen dceru a mladšího mi nechá. Vrchol nastal teď, kdy mají rodinou oslavu kam jsem původně na chvíli taky měla jít, vztahy s nimi mám dobré a on mi tam nevadí neštěkáme se tolerujeme svojí přítomnost. Nyní mi napsal, že by bylo dobré abych tam nechodila, bez důvodu. OK i to bych po vysvětlení dokázala pochopit a tolerovat, nemíním dělat rozbroje. Ale zároveň chce abych mu syna dala v pátek, v sobotu večer si ho vzala domů a v neděli ráno mu ho zase vrátila. Bez důvodu, ten zjišťuji. Mě z toho vylejzá jasný problém, že chtějí slavit v hospůdce s kapelou a o malého se někdo musí postarat a jemu se to prostě nehodí.

Naštvalo mě to neskutečně, ne kvůli mě, ne kvůli tomu že mě tam nechce, ale kvůli dětem. Ať už kvůli malému (hlavně do budoucna) ale i kvůli starší, která uvidí že bráchu mi vrací jak se mu zachce. Nechci mu dělat služku a chůvu, mám i svoje plány, ale vnucovat mu dítě když o něj nestojí taky ne.

Chci aby do budoucna měl prostě obě děti stejně na celý víkend a nedělal rozdíly, já si taky musím program uspořádat podle toho abych ho mohla trávit s oběma dětmi.

Jsem divná, to že to ve mě vře, to přiznávám, nebo to chci správně?

Ještě podotýkám že se snažím jeho přáním vidět děti vycházet vstříc, může je vidět kdykoliv v týdnu, ale moc se mu to nehodí a víkendy si dopředu vždy domlouváme, zatím bez problémů až na toto. :nevim:

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4666
1.8.13 12:31

Tak za mě by platilo známe a do kamene tesatelné pravidlo, že si k tobě každý( vč. exe) dovolí to co ty mu dovolíš, že takže pokud ti to nesedí, nedělej to ani pro jednou

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Ve-ru
1.8.13 12:32

Divná nejsi, taky by mi to vadilo. Ale obávám se, že s tímto nic neuděláš. Zkoušela jsi mu to říct? :think:

 • Nahlásit
 • Citovat
karfice
1.8.13 12:33

Tak bych mu rázně řekla, že nejsem služka. Prostě buď si je veme obě na celý víkend, v pátek si je vyzvedne a v neděli večer vrátí obě děti, nebo nic. Tož kuwa přece nebudeš skákat, jak on píská???

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
1.8.13 12:39

Omlouvam se za anonym, ale radeji takto…

jsem v podobne situaci- s muzem jsme do sebe vic nez rok, zpocatku byl skvely, za detma chodil opravdu denne (nebo minimalne tak casto, jak mu to vychazelo)…najednou jsme se dostali do stadia, ze ja jak pitomec s detma cekam, ze dorazi, on potvrdi, ze uz jede pro ne, aby po 20minutach zavolal, ze janevimco (pichla guma, dosly benzin, atd atd) a proste si je nevezme…

jo, jak pise nekdo nade mnou, dovoli si tolik, kolik jim dovolime my… ja behem uplynulych 14 dnu mela fakt fyzicky „pocit“, ze se mnou manipuluje, jak se mu hodi…a ten pocit byl naprosto odporny…takze jsem si rekla „a dost“- jednou za 14 dni vikend a jedno odpoledne v tydnu (pokud chce jindy, nez je domluva, sorry, nejsme doma- i kdybych nakrasne sedela s detma u televize)…proste mam deti, ktere potrebuji jistotu v tom, ze jdou k tatinkovi tehdy a tehdy- a to jeho neustale meneni planu vedlo k silenym stavum… a vzhledem k tomu, ze miluju svoje deti, tak jsem byla nucena byt fakt tvrda… :nevim:

snad to prinese kyzene ovoco (btw, vim, ze stav, kdy chodil za detma temer denne, uz se nevrati, proto jednam takhle- kdyz uz nic, at maji aspon pravidla…)

 • Nahlásit
 • Citovat
31603
1.8.13 12:39

Vnucuj. Děti to přežijou a on si zvykne, že si má akce plánovat na jindy.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
71528
1.8.13 12:40
@karfice píše:
Tak bych mu rázně řekla, že nejsem služka. Prostě buď si je veme obě na celý víkend, v pátek si je vyzvedne a v neděli večer vrátí obě děti, nebo nic. Tož kuwa přece nebudeš skákat, jak on píská???

Tak nějak, a když si je nevezme, tak žádný náhradní víkend, prostě nějak jste se dohodli a to platí a ne z toho dělat holubník, pokud pro to samozřejmě nebude buď nějaký závažný důvod, nebo nějaká akce pro ty děti.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
1.8.13 12:44

Řeším to s ním, on bohužel odmítá komunikovat jinak než po e-mailu takže je to dost těžké na pochopení :roll: ale manipuloval se mnou už hodně dlouho toho jsem si vědoma a právě to dál nechci, hlavně kvůli dětem. Takže mám v plánu aby si bral obě děti na celý víkend a ne jen jedno. Doma nesedím a nečekám kdy přijede. Na to mě i upozornila právnička, že když do 15 minut nedorazí a nezavolá tak šmitec. Ale takhle daleko zatím nejsme a doufám, že ani nebudeme.

Šlo mi jen o ten princip, teprv si nastavujeme pravidla, jsme od sebe krátce a tudíž je mi jasné že je to potřeba už teď na začátku.

 • Nahlásit
 • Citovat
58857
1.8.13 12:50

Určitě bych nedělala to, že mu dáváš jen jedno dítko.. buď obě, nebo nic, jako proč si tahle vymýšlí? nechápu :nevim: Jinak bude to zkoušet, otázka, jestli se podvolíš. Já jasně nastavila pravidla, pokud by je ex nedodržoval, tak by měl smolíka. Prostě když řekne, že si mladého vezme, tak si ho vezme, i kdyby trakaře padaly, protože nehodlám zklamat natěšené dítě… A pokud máte domluvený víkend co 14 dní, tak to tak prostě bude. Protože je fakt nejhorší, když se dítě těší a pak je zklamané. Dupla bych mu na krk, hotovo.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymní
1.8.13 12:50

@Gladys Gladys, pokud ma zakladatelka „doma“ podobny exemplar jako ja (to druhe inko), tak se obavam, ze nevnuti…ja se muzu stavet na hlavu a proste nic! behem tri dnu, kdy strasne chtel videt deti a neustale mi rikal, jak nemam predstavu, jak mu chybi, zmenil 14*plan (mela jsem dojem, ze vzteky expolduju a neprej si vedet, co to delalo s detma…a jemu to bylo…kdesi… :zed: )

Z.

 • Nahlásit
 • Citovat
3031
1.8.13 12:51

Jseš tolerantí, vstřícná a myslím, že máš právo si taky plánovat život. Takže bych trvala na tom, jak je dohodnutu. Obě děti na víkend. Napsala bych email, že je mi líto, ale že už něco mám. Jeho problém, né.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
evill
1.8.13 12:54

Na oslavu jeho rodiny bych nešla, pokud bych s ním neměla dobré vztahy. Což ty nemáš. Přeci jen je to jeho rodina.

Dala bych mu jasně najevo, ať Ti dá dopředu vědět jestli si děti na víkend bere nebo ne ať si můžeš zorganizovat svůj program. V polovině bych dítě nebrala zpět domů a zase nenosila zpět.

Pokud bych žádné plány neměla, tak bych mu klidně vstříc vyšla, ale kdybych měla svůj program tak by měl smůlu.

Jen nechápu - čtyřletou dceru bude po tu dobu co oni budou v hospodě hlídat kdo? Proč ten člověk nemůže pohlídat i syna?

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
1.8.13 12:57

Holky díky, ještě mi poraďte s tím vyzvedáváním dětí babičkou. On teď bydlí v praze my v jiném městě. Děti si nebere do prahy ale jezdí s nimi na chalupu k babičce (jeho mamce), která tam jezdí taky. Moje představa by sice byla jiná ale to je už jeho věc kam s dětmi jezdí a jak s nimi tráví čas. Babička bydlí ve stejném městě jako my, cestu na chalupu má kolem, takže je to praktické pro všechny, jen mi jde o princip. Bohužel využívá i jí ale jí to nevadí. :roll:

Nechci vše lámat přes koleno, ale dle mého by si měl děti vyzvedávat a předávat on, on si je bere na víkend do péče. :think:

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
1.8.13 13:00

Dcera si odpolko chrupne a pak bude třeba do 22 hod juchat s nimi, co bude pak nevím? to jsou jen moje dojmy informace nemám, ale vždycky jsme to tak dělali. Kdybychom se nerozváděli a šla bych na oslavu taky, tak bych malého vzala s sebou, usnul by v kočáře a spinkal venku na terase, je to na vesnici malá hospůdka. Ale péče by samo byla na mě a kdyby se probudil holt bych s ním „domů“ na chalupu šla já. :think:

Já přesné plány na víkend nemám, ale právě jak píšou holky a i do budoucna nechci aby si z toho dělal holubník, chci nastavit pevná pravidla a aspoň trochu ho naučit, že když už si bere děti tak obě a plány tomu musí přizpůsobit.

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymní
1.8.13 13:01
@Anonymní píše:
@Gladys Gladys, pokud ma zakladatelka „doma“ podobny exemplar jako ja (to druhe inko), tak se obavam, ze nevnuti…ja se muzu stavet na hlavu a proste nic! behem tri dnu, kdy strasne chtel videt deti a neustale mi rikal, jak nemam predstavu, jak mu chybi, zmenil 14*plan (mela jsem dojem, ze vzteky expolduju a neprej si vedet, co to delalo s detma…a jemu to bylo…kdesi… :zed: )Z.

Zatím nemám, ale kdo ví. Děti mu za každou cenu vnucovat nechci, není to jeho povinnost jen právo. A nebudu svoje děti, které miluju nadevše vnucovat někomu kdo o ně nestojí, to by odnesly jen ony. Jen chci nastavit pravidla.

zakladatelka

 • Nahlásit
 • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama