Otec si zlomil nohu v krčku, 4 žebra, ruku, bere Warfarin...

490
9.3.21 18:15

Otec si zlomil nohu v krčku, 4 žebra, ruku, bere Warfarin...

Nic není náhoda.
Chtěla jsem psát otci zoufalou sms o pomoc, ale včera jsem neměla odvahu a že to udělám dnes a on volá! Naposledy mi volal v červnu, ať na sebe přepíšu hrob.
Po jeho dnešním telefonátu jsem volala známému, co se o ně „stará“ - o něj a ten ožralý hybrid, se kterým žije.

Kromě toho, že otec má asi 15 let cirhózu jater, neuropatii, pak měl na obou nohách růži, tak chodil o berlích, vyoperované asi 4 orgány, astma, zažívání v pr…
Tak jsem se dnes dozvěděla, že spadl a zlomil si nohu v krčku, pak 4 žebra, natřikrát ruku, něco s ramenem, podstoupil operaci - endoprotéza, bere Warfarin na ředění krve…
Byl v nemocnici, teď je v nějaké lepší, kde 5× denně reahabilitují či co. Takže je měsíc bez alkoholu, zněl i docela normálně. Prý kolem nich proběhl Covid a nic, což je divné… Každopádně by mne zajímalo, co čekat?
Vím, že zlomenina krčku v noze nebývá moc ok + těch milion dalších problémů.
Je to asi prvně, co je měsíc bez té své a ona bez něj, měsíc je bez alkoholu, nikdo za ním nesmí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44
9.3.21 18:40

A s čím potřebuješ poradit? Nebo to je jen výkřik do tmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3533
9.3.21 18:44

@Monik29

Pokud s ním cvičí a lepší se, tak i přes to všechno bych to viděla optimisticky. Otázka spíš bude, jestli bude mít dost vůli cvičit, až bude doma ve starém prostředí s přístupem k alkoholu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
9.3.21 18:50

...

@Modesta píše:
@Monik29Pokud s ním cvičí a lepší se, tak i přes to všechno bych to viděla optimisticky. Otázka spíš bude, jestli bude mít dost vůli cvičit, až bude doma ve starém prostředí s přístupem k alkoholu

No cvičí, to říkal, že často, aby mohl prý chodit o holích, mluvil něco o vozíčku, bylo to strašně info najednou.

No doma už poslední roky žijí tak, že spí, pak se přesunou vedle do místnosti a sedí celý den, koukají na tv a jede víno až do noci, už je ale prý přepitý, říkal ten známý, dá si dvě sklenky a usíná atd. Ona jede litry vína denně.

Taky z její strany bych to nazvala psychickým týráním, no kdo ví, co se tam děje, já už tam nesmím.
Každopádně už několik let má jednu nohu (lýtko) černou. Dnešní medicína asi umí zázraky, protože co vše měl za operace :zed:

Já právě vždy slyšela, že noha v krčku je konec, zemřel na to praděda a dost lidí, ale samozřejmě ne vždy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3533
9.3.21 19:13

@Monik29

Někde tady k tomu psal v nedávné diskusi zdravotník. U zlomeniny krčku je prý průser, pokud se necvičí a nepolohuje. To pak u starých lidí může dojít k proleženinám a (psal i důvod, to už si nepamatuji) zahlení se plíce a pak nepomůže ani svěcená voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30169
9.3.21 19:15
@Monik29 píše:
No cvičí, to říkal, že často, aby mohl prý chodit o holích, mluvil něco o vozíčku, bylo to strašně info najednou.

No doma už poslední roky žijí tak, že spí, pak se přesunou vedle do místnosti a sedí celý den, koukají na tv a jede víno až do noci, už je ale prý přepitý, říkal ten známý, dá si dvě sklenky a usíná atd. Ona jede litry vína denně.

Taky z její strany bych to nazvala psychickým týráním, no kdo ví, co se tam děje, já už tam nesmím.
Každopádně už několik let má jednu nohu (lýtko) černou. Dnešní medicína asi umí zázraky, protože co vše měl za operace :zed:

Já právě vždy slyšela, že noha v krčku je konec, zemřel na to praděda a dost lidí, ale samozřejmě ne vždy…

Noha zlomená v krčku není konec. Starší lidé mívají problém při dlouhodobém ležení. Moje prababička se bez problému rozchodila a dožila se 90. To ten tvůj nemocemi prolezlý otec asi nedokáže. Každopádně je dobře, když s ním něco dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
9.3.21 19:18

...

@Russet píše:
Noha zlomená v krčku není konec. Starší lidé mívají problém při dlouhodobém ležení. Moje prababička se bez problému rozchodila a dožila se 90. To ten tvůj nemocemi prolezlý otec asi nedokáže. Každopádně je dobře, když s ním něco dělají.

Děkuji za odpověď. To je krásný věk :kytka: U „nás“ se umírá většinou malinko po sedmdesátce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31857
9.3.21 19:23

Co vím, tak po operaci kyčle se ze špitálu velmi často jede rovnou na měsíc do lázní, kde člověka rozhýbou a rozchodí. Berle jsou tak na dva měsíce. Třeba mu to tam prospěje. To, že bere warfarin je jen dobře, je to proti trombóze a dává se i mladším lidem po úrazech a při zlomeninách. Však uvidíš, třeba to dopadne dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
9.3.21 19:32
@Monik29 píše:
Nic není náhoda.
Chtěla jsem psát otci zoufalou sms o pomoc, ale včera jsem neměla odvahu a že to udělám dnes a on volá! Naposledy mi volal v červnu, ať na sebe přepíšu hrob.
Po jeho dnešním telefonátu jsem volala známému, co se o ně „stará“ - o něj a ten ožralý hybrid, se kterým žije.Kromě toho, že otec má asi 15 let cirhózu jater, neuropatii, pak měl na obou nohách růži, tak chodil o berlích, vyoperované asi 4 orgány, astma, zažívání v pr…
Tak jsem se dnes dozvěděla, že spadl a zlomil si nohu v krčku, pak 4 žebra, natřikrát ruku, něco s ramenem, podstoupil operaci - endoprotéza, bere Warfarin na ředění krve…
Byl v nemocnici, teď je v nějaké lepší, kde 5× denně reahabilitují či co. Takže je měsíc bez alkoholu, zněl i docela normálně. Prý kolem nich proběhl Covid a nic, což je divné… Každopádně by mne zajímalo, co čekat?
Vím, že zlomenina krčku v noze nebývá moc ok + těch milion dalších problémů.
Je to asi prvně, co je měsíc bez té své a ona bez něj, měsíc je bez alkoholu, nikdo za ním nesmí…

Víš, já moc nevím na co se ptáš, ale přijde mi, jako kdyby jsi se těšila že konečně umře, nezlob se. Mluvíš strašně.

Příspěvek upraven 09.03.21 v 21:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 19:57

@Monik29 krček neznamená hned konec…manželova babička si zlomila jeden, po třech měsících přišla o berlích…pak si zlomila druhý-to se občas pak přesunula s choditkem…bohužel si pak zlomila stehenní kost, zůstala ležák a umřela po pár letech v 89letech… Důležitá je rehabilitace a nezůstat sedět/ležet.. my jsme s ní denně cvičili i když už byla jen na lůžku…

• Citovat
  • Nahlásit
490
9.3.21 20:22

...

@Proto02 píše:
Víš, já moc nevím na co se ptáš, ale přijde mi, jako kdyby jsi se těšil že konečně umře, nezlob se. Mluvíš strašně.

Tak zaprvé jsem „ona“ :-)
A za druhé pro mě svým způsobem otec zemřel už dávno, je to složité…
Nevidím na tom nic strašného, je dobré být připravená na vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
9.3.21 20:23

...

@Anonymní píše:
@Monik29 krček neznamená hned konec…manželova babička si zlomila jeden, po třech měsících přišla o berlích…pak si zlomila druhý-to se občas pak přesunula s choditkem…bohužel si pak zlomila stehenní kost, zůstala ležák a umřela po pár letech v 89letech… Důležitá je rehabilitace a nezůstat sedět/ležet.. my jsme s ní denně cvičili i když už byla jen na lůžku…
:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
9.3.21 22:00
@Monik29 píše:
Tak zaprvé jsem „ona“ :-)
A za druhé pro mě svým způsobem otec zemřel už dávno, je to složité…
Nevidím na tom nic strašného, je dobré být připravená na vše.

Tak mohlo ti dojít že to je překlep. Nicméně tvoje odpověď jen potvrzuje co jsem napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 07:57
@Proto02 píše:
Tak mohlo ti dojít že to je překlep. Nicméně tvoje odpověď jen potvrzuje co jsem napsala.

Kdo nezazil, nepochopi. At to pro ostatni zni jakkoli silene, zakladatelku chapu. Muj otec je taky letitej alkac. A je mi taky jedno, jestli zije nebo ne, stejne je to troska, ktera s normalnim rodicem nema nic spolecnyho.

• Citovat
  • Nahlásit
20688
14.3.21 13:05
@Proto02 píše:
Víš, já moc nevím na co se ptáš, ale přijde mi, jako kdyby jsi se těšila že konečně umře, nezlob se. Mluvíš strašně.Příspěvek upraven 09.03.21 v 21:59

no, asi to tak bude, pamatuji si i jiné zakladatelky diskuse :nevim:
nicméně zde je docela hrozné, jakou péči tento pán - alkoholik a ztroskotanec - dostává, a zřejmě to vše bude k ničemu, a pak ti píšou, jak nemocnice jsou zahlcené a že člověk nedostane ani základní léčbu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat