Otec syna se nechce podílet na mimoškolní aktivity

Anonymní
11.2.20 18:19

Otec syna se nechce podilet na mimoskolni aktivity

Dobry den, jdu si pro radu a zkusenosti od maminek podobneho problemu. Syn chodi do druhe tridy a jeho otec plati 3000,–mesicne vyzivne. Pred rokem jsem po 8.letech zazadala o zvyseni z 2000,– na zminovane 3000,–. Syn ma mimoskolni aktivity (keramika, sportovni krouzek, skaut a ted v unoru jede se skolou na lyzak). Otci jsem psala, zda by prispel polovinou a jasne mi bylo odkazano, ze nic neuvidim, ze mam dost co syn dostava. Muj dotaz tedy zni, je povinnost otce prispet polovinou na mimoskolni aktivity nebo je to od otce dobrovolnost prispet?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

300
11.2.20 18:21
@Anonymní píše:
Dobry den, jdu si pro radu a zkusenosti od maminek podobneho problemu. Syn chodi do druhe tridy a jeho otec plati 3000,–mesicne vyzivne. Pred rokem jsem po 8.letech zazadala o zvyseni z 2000,– na zminovane 3000,–. Syn ma mimoskolni aktivity (keramika, sportovni krouzek, skaut a ted v unoru jede se skolou na lyzak). Otci jsem psala, zda by prispel polovinou a jasne mi bylo odkazano, ze nic neuvidim, ze mam dost co syn dostava. Muj dotaz tedy zni, je povinnost otce prispet polovinou na mimoskolni aktivity nebo je to od otce dobrovolnost prispet?

Není to povinný. Povinný má alimenty. Jedině zkusit zvýšit zase. Povedenej tatínek, 3000,– měsíčně je opravdu velká částka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
11.2.20 18:21

Je to jeho povinnost přispět i na mimoškolní aktivity, ale právně vymahatelné je jen výživné. Takže ti nezbude nic jiného, než opětovně zažádat o zvýšení výživného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
11.2.20 18:30

Nekdy se rodice v ramc dohody o alimentech dohodnou, ze krouzky ci vetsi vydaje hradi na pul. Nevim, zda se toho lze domoci i soudne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2005
11.2.20 18:34

To bys to musela mít v rozsudku. Podílet by se měl ale nikdo ho nedonuti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1152
11.2.20 18:44

Pokud jsi zvýšení výživného odůvodňovala třeba těma kroužkama, už se mu asi fakt nebude chtít platit víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57433
11.2.20 18:52
@Anonymní píše:

Není, pokud to není výslovně napsáno v rozsudku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4614
11.2.20 18:52

Nemusí přispívat. Jak jsem ráda, že dětem mimoškolní aktivity nebojkotuje, tj, můžou se o víkendu účastnit tréninku a soutěží. Děti mají finančně náročnější sporty. Otec neprispeje navíc vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
11.2.20 19:00
@alena1995 píše:
Není to povinný. Povinný má alimenty. Jedině zkusit zvýšit zase. Povedenej tatínek, 3000,– měsíčně je opravdu velká částka.

upřímně kolikrát tu holky píšou že takový alíky mají na dvě děti :nevim:
hele kdybych byla chlap a neměla to v rozsudku tak přidám na lyžák to jo, a třeba na jeden kroužek, ale zase né na další čtyři :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8081
11.2.20 19:16
@Anonymní píše:

Je to blbý, ale musíš tedy synovi dopřát jen to na co máš :nevim: Pokud nemáš v rozsudku že se má otec podílet i na tomhle, tak máš smůlu. Jeho povinost to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 19:17
@ka2ka píše:
upřímně kolikrát tu holky píšou že takový alíky mají na dvě děti :nevim:
hele kdybych byla chlap a neměla to v rozsudku tak přidám na lyžák to jo, a třeba na jeden kroužek, ale zase né na další čtyři :nevim:

Tak to uz jsem dlouho neviděla 8o

Povinne to neni, ale z tech aliku se teda moc nerozsoupnete :roll: leda do rozsudku. Jinak my si s tatkou platime kazdy „svou“ aktivitu -ja hudebku, otec sport

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 19:18
@Anonymní píše:

Nemusí
Máme to podobně a nás tatínek nekoupí ani zubní kartáček pro dítě k němu domu natož přispět na kroužek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8081
11.2.20 19:20
@PaníKadrnožková píše:
Tak to uz jsem dlouho neviděla 8oPovinne to neni, ale z tech aliku se teda moc nerozsoupnete :roll: leda do rozsudku. Jinak my si s tatkou platime kazdy „svou“ aktivitu -ja hudebku, otec sport

Já nikdy nepochopím, proč pro většinu chlapů se po rozvodu z jejich dětí stane někdo, do koho nechtějí vrážet peníze a je jim fuk, co dělají, nedělají. Neříkám že všichni, ale je jich docela dost :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.20 19:20

@jezz1e prave ze nezduvodnovala. krouzky jeste zadne nemel

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.20 19:23

Nevim jestli to po roce jde znovu zadat. jeste pockam.vim,ze se to da zpetne.uz pri zvyseni se cukal, ze ma dost. bohuzel po zvyseni neplatil, tak ted mu to exekucne strhavaji.tak mam jistotu, ze to prijde

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama