Otec u porodu, ale ne v rodném listě

Anonymní
9.6.13 18:29

Otec u porodu ale ne v rodném listě

Mám takový dotaz. Protože s tatínkem miminka nejsme tak po mnoha probděných nocích a zvažování jsem se rozhodla, že prostě partner nebude zapsán jako otec do rodného listu. Mám k tomu vážné důvody, týká se to i jeho rodiny a tak a do budoucnosti pro mě i pro dítě bude lepší když tam zkrátka nebude. Ale je tady takový háček. Jelikož ale spolu víceméně vycházíme v pohodě, jsme na přátelské úrovni, chce být u porodu. Mě to nevadí, budu ráda za oporu ale nevím jak to bude v porodnici když v tom papíru nebude uveden otec ale hmotně přítomnej tam vlastně bude :mrgreen: Lze to? nebo jak to udělat??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9454
9.6.13 18:31

Zajimavy…ale myslim ze si k porudu muzes vzit klidne souseda kdyz ti to bude prijemny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
9.6.13 18:34

Jo, docela zajimave.
napadaji me dva duvody - za prve finacni. za druhe - je zenaty :D

no kazdopadne k porodu si muzes vzit koho chces. nemusis rikat, ze to je otec ditete. ovsem jestli ho zacne po porodu pusinkovat, tak to asi muzes rict rovnou… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35545
9.6.13 18:37

To je tvoje věc, když jsem byla na monitoru, tak tam jednou nakráčela s dcerou i maminka :mrgreen: zaručeně nebyla v rodném listě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
9.6.13 18:37

Sice to nechápu, ale podle mého si porodu můžeš vzít kohokoliv - otce miminka, sestru, dědečka, kamaráda…vždyť tam nikomu nemusíš vysvětlovat, že je to otec dítěte, jen budeš asi muset dát svolení k tomu, aby byl při případném císaři informovaný, aby mohl třeba k dítěti, kdyby ti bylo špatně… protože pro ně to bude cizí člověk.
Btw. neznám tvoje důvody, jen spousta lidí neví, že pokud není otec v RL, matka v budoucnu nemá nárok na některé soc. dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
9.6.13 18:38

U porodu může být kdokoliv ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 18:45

@Ali-Ali Ani jeden ;-) finanční nee-páč tím se prakticky vzdávám i alimentů, že..a ženatý není- je svobodnej jako ptáček…Spíš mi dělá noční můry jeho matka…

• Citovat
  • Nahlásit
Run
20731
9.6.13 18:45

To fakt nikdo zjišťovat nebude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
P28
9.6.13 18:47

Pokud k porodu nepřinesete papír potvrzený z matriky (uznání otcovství), tak ho stejně porodnice jako otce napsat nemůže a tedy na matriku kvůli rodnému listu posílá jenom informace o matce a o dítěti. Takže nemocnice by ho ani jako otce zapsat nemohla, ikdyby sis to na sále rozmyslela.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 18:47

@ynax Mě jde o to, že asi bude poznat, že je to tatínek ale v těch papírech porodnickejch nebude napsaný…

• Citovat
  • Nahlásit
31600
9.6.13 18:51

Anonymní, v porodnici nikoho absolutně nebude zajímat, zda ten chlápek s tebou je tatínek, strejček nebo náhodný kolemjdoucí. Není na zdravotnících, aby lustrovali „podezřelé“ muže z otcovství ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.13 18:52
@P28 píše:
Pokud k porodu nepřinesete papír potvrzený z matriky (uznání otcovství), tak ho stejně porodnice jako otce napsat nemůže a tedy na matriku kvůli rodnému listu posílá jenom informace o matce a o dítěti. Takže nemocnice by ho ani jako otce zapsat nemohla, ikdyby sis to na sále rozmyslela.

No v tom mám právě hokej…Na matriku každopádně nejdeme, takže papír o uznání otcovství nebudem mít. Ale v porodnici jsem vyfasovala takovej paír, kde mám vypsat jména dětí, údaje o matce a údaje o otci a pak jestli sem svobodná-vdaná-rozvedená a co k tomu vzít. Tak nevím, jestli kdybych ho do tohodle papíru napsala(pro sichr do porodnice aby sme nebyli za blázny) tak jde automaticky do rodnýho nebo je nejdůležitější to přiznání otcovství z matriky???

• Citovat
  • Nahlásit
77305
9.6.13 18:53
@Anonymní píše:
@ynax Mě jde o to, že asi bude poznat, že je to tatínek ale v těch papírech porodnickejch nebude napsaný…

To nikoho nezajímá, my to měli stejně, tedy pak jsme tatínka do RL zapisovali, ale odmítla jsem jít nejdříve na matriku pro papír o otcovství a pak podruhé vyzvednout RL, takže jsme vše zařizovali až po porodu. A v porodnici se k němu normálně chovali jako k tatínkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77305
9.6.13 18:55
@Anonymní píše:
Tak nevím, jestli kdybych ho do tohodle papíru napsala(pro sichr do porodnice aby sme nebyli za blázny) tak jde automaticky do rodnýho nebo je nejdůležitější to přiznání otcovství z matriky???

Nejde, do RL to on musí přímo na matrice osobně podepsat, jinak by si tam člověk mohl napsat kohokoliv :mrgreen:
A jinak já ho tam napsala, včetně toho, že se dítko má jmenovat po tatínkovi a udělala jsem jim v tom děsnej bordel, protože první 2 dny se dítko jmenovalo po tatínkovi, pak zjistili, že nemám papír o otcovství a všude to přepsali na moje jméno a pak se sestra děsila, že zaměnila děti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
9.6.13 18:55
@Anonymní píše:
No v tom mám právě hokej…Na matriku každopádně nejdeme, takže papír o uznání otcovství nebudem mít. Ale v porodnici jsem vyfasovala takovej paír, kde mám vypsat jména dětí, údaje o matce a údaje o otci a pak jestli sem svobodná-vdaná-rozvedená a co k tomu vzít. Tak nevím, jestli kdybych ho do tohodle papíru napsala(pro sichr do porodnice aby sme nebyli za blázny) tak jde automaticky do rodnýho nebo je nejdůležitější to přiznání otcovství z matriky???

k tomu, aby bylo uznáno otcovství vždy hraje roli matrika. Ať už formou nějakého toho prohlášení nesezdaného páru nebo formou oddacího listu nebo pokud se dítě narodí po rozvodu, tak formou rozhodnutí o rozvodu.
Za blázny budete, když ten papír vyplníte a nebudete mít papír z matriky, porodnice tedy předá matrice k vyřízení a ta po vás logicky bude žádat doplnění potřebných dokumentů k uznání otcovství.
Pokud jste dohodnutí, že v kolonce bude otec neznámý, tak zkrátka otec neznámý, tečka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat