Příjmení dítěte po matce, i když otec je zapsán v rodném listě

Anonymní
18.1.20 23:49

Otec v rodném listě, ale s příjmením matky

Zdravím,
chtěla bych se zeptat jestli někdo neví jak zařídit, aby byl otec dítěte v rodném listě, ale zároveň, aby mělo dítě příjmení po matce.. (nic v tom prosím nehledejte) děkuju za případné odpovědi :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21954
18.1.20 23:50
@Anonymní píše:
Zdravím,
chtěla bych se zeptat jestli někdo neví jak zařídit, aby byl otec dítěte v rodném listě, ale zároveň, aby mělo dítě příjmení po matce.. (nic v tom prosím nehledejte) děkuju za případné odpovědi :D

Jde to. Prostě se bude jmenovat po tobě. Některé nevdané s tím takto vydírají potencionálního manžílka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
18.1.20 23:57

Jde to, úplně stejně jako s příjmením otce… Prostě jdete na matriku, tam se nahlásí jako otec a uvedete, že jste se dohodli na příjmení po matce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 02:00

Ahoj, pokud je matka svobodná, podepisuje se souhlasné prohlášení o otcovství na matrice před narozením dítěte. Součástí tohoto prohlášení je i příjmení dítěte. Pokud toto prohlášení není, neuvedou otce v rodném listu dítěte. Pokud je to už podepsáno na příjmení otce, musí se změnou otec souhlasit.
Ale samozřejmě to jde tam napsat příjmení matky.
Jinak pokud už má dítě příjmení po otci, může se měnit buď se souhlasem otce nebo nařízením soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
19.1.20 03:18
@Russet píše:
Jde to. Prostě se bude jmenovat po tobě. Některé nevdané s tím takto vydírají potencionálního manžílka.

Aha :lol: tak za me je to teda z praktickych důvodů, zadne vydirani v tom neni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
19.1.20 09:44
@PaníKadrnožková píše:
Aha :lol: tak za me je to teda z praktickych důvodů, zadne vydirani v tom neni :nevim:

Viď, ono když pak ta ženská leze s dítětem vsude po doktorech apod., tak muset všude hlásit dvoje příjmení.. Doufám, že můj chlap to pochopí a nebude to brát nějak negativně, i když se mi jeho příjmení líbí víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2180
19.1.20 10:24

V pohodě, mám to tak a nejde o vydírání. Prostě dcera žije se mnou, tak se jmenuje po mně. Otec s tím ale musel souhlasit, podpis na matrice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3003
19.1.20 10:39
@Russet píše:

A když je příjmení po tatínkovi, tak je vydiraná :dance: potencionální manželička?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21954
19.1.20 11:56
@Agnes86 píše:
Viď, ono když pak ta ženská leze s dítětem vsude po doktorech apod., tak muset všude hlásit dvoje příjmení.. Doufám, že můj chlap to pochopí a nebude to brát nějak negativně, i když se mi jeho příjmení líbí víc.

Když máš otce a ne jen dárce spermatu, k lékaři chodí s dítětem i on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 12:20
@Russet píše:

Jde o to, s kym dite zije a s kym je častěji. Postavilas to konfrontacne, s tim nesouhlasim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
19.1.20 12:28
@Russet píše:

Jakože když já budu na mateřský a budu na to mít čas, tak budu chlapa zbytečně nutit, aby si dělal extra volno kvůli doktorům a ještě řešil kdy se kam s dítětem objednat? To mi přijde nesmyslný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2796
19.1.20 12:36
@Russet píše:

Vydírají? Kdyby vztah nevyšel, bylo by velice pravděpodobné, že dítě poputuje životem víc s matkou než s otcem. Vzpomínám na spolužačku, měla 3 sourozence, každý měl jiné příjmení. Někdy vztahy nevyjdou. Je každého věc, jak to vidí, ale vydírání to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21954
19.1.20 14:11
@elpiska píše:
Vydírají? Kdyby vztah nevyšel, bylo by velice pravděpodobné, že dítě poputuje životem víc s matkou než s otcem. Vzpomínám na spolužačku, měla 3 sourozence, každý měl jiné příjmení. Někdy vztahy nevyjdou. Je každého věc, jak to vidí, ale vydírání to není.

Tady jsem se kolikrát dočetla, že pokud se nehrne do svatby, ať mu řekne, že se ale dítě bude jmenovat po ní.

Nechápu. Vzešla jsem z manželství, mám příjmení po otci. Máma se za svůj život stihla vdát ještě dvakrát. Že se jmenuju jinak, mě nijak nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21954
19.1.20 14:12
@Agnes86 píše:
Jakože když já budu na mateřský a budu na to mít čas, tak budu chlapa zbytečně nutit, aby si dělal extra volno kvůli doktorům a ještě řešil kdy se kam s dítětem objednat? To mi přijde nesmyslný.

Tak dítě snad potřebuje doprovod i další roky po rodičovské. Všude volají jménm dítěte. Tak fakt nechápu problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21954
19.1.20 14:14
@PaníKadrnožková píše:
Jde o to, s kym dite zije a s kym je častěji. Postavilas to konfrontacne, s tim nesouhlasim

Napsala jsem, že chodí i on. Co je na tom konfrotačního? Dítě volají jeho jménem. Tak kde vidíš jaký problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama